Skocz do zawartości
Gość michal1976

klima

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal1976

Witam , mam pytanko czy ktos moze wie jak , regenerowac lub naprawic klime w b4 , gdy podkrecam na cieplo jest ok , a jesli chce podkrecic na zimno to jusz jest problem , slyszaleem o nabijaniu czy czyms takim , z gory dziekuje , za podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Nie bardzo kumam o co Ci chodzi :641: - jak dajesz klime na ciepłe to jest ok. a jak na zimnie to jest zile - ale co jest źle :613: ??

 

A po co dawać klime na ciepłe :614: klima ma chłodzić a nie grzać

 

 

 

Jeżeli klima Ci nie chłodzi to trzeba ją nabić, sprawdzić szczelność , sprężarkę itd.

Zrobią to w warsztacie który zajmuje się klimatyzacjami samochodowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo ma rację.

Jeśli ona Tobie nie chłodzi (a chłodzi powyżej 5°C), to lepiej pojedź do warsztatu, bo w domowych warunkach nie sprawdzisz stanu instalacji, nie napełnisz a nie wiesz, co jest w środku.

Przegląd klimy jest to jedna z niewielu rzeczy, której nie da się zrobić w domu.

 

No chyba, że jest się Chuckiem Norrisem, MacGyverem.... :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Milo ma rację.

Jeśli ona Tobie nie chłodzi (a chłodzi powyżej 5°C), to lepiej pojedź do warsztatu, bo w domowych warunkach nie sprawdzisz stanu instalacji, nie napełnisz a nie wiesz, co jest w środku.

Przegląd klimy jest to jedna z niewielu rzeczy, której nie da się zrobić w domu.

 

No chyba, że jest się Chuckiem Norrisem, MacGyverem.... :643:

 

Chuck Norris zrobiłby to kopem z półobrotu <hahaha> :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal1976
Nie bardzo kumam o co Ci chodzi :641: - jak dajesz klime na ciepłe to jest ok. a jak na zimnie to jest zile - ale co jest źle :613: ??

 

A po co dawać klime na ciepłe :614: klima ma chłodzić a nie grzać

 

 

 

Jeżeli klima Ci nie chłodzi to trzeba ją nabić, sprawdzić szczelność , sprężarkę itd.

Zrobią to w warsztacie który zajmuje się klimatyzacjami samochodowymi.

 

cze , dzieki za porady i nauki , to moje pierwsze auto z klima i nie wiem jak to dziala , wiem jedno ze jak pokretlo przekrece na zimno w aucie jes caly czas cieplo , a tak raczej byc nie powinno wiec wybiore sie to jakiegos warsztatu i to sprawdze , dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Jeszcze trzeba klime odgrzybić :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal1976
Jeszcze trzeba klime odgrzybić :641:
co masz na mysli odgrzybic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

W kanałach wentylacyjnych lubi rozwijać się grzyb i w tedy bardzo brzydko pachnie po włączeniu klimy. W serwisie sikają do kanałów went. takim specjalnym preparatem żeby grzyb się nie rozwiną.

Robią mi to zawsze przy co rocznym dobijaniu i przeglądzie klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb

Prawdopodobnie masz nieszczelny układ klimatyzacji i gaz sobie uciekł. Aby zlokalizować nieszczelność można podłączyć do układu sprężone powietrze i dokładnie słychać gdzie jest dziura.

Często w passatach ulegają uszkodzeniu chłodnice klimatyzacji, ale to można zespawać- naprawa nie jest droga.W okolicach Warszawy jest dość dobry i niedrogi warsztat zajmujący się klimatyzacjami, jak chcesz podam Ci adres.

 

Jeśli chodzi o odgrzybianie, to rzecz jest banalna, Kupujesz środek do odgrzybiania (ok. 35 zł) i stosujesz go w układzie wentylacji, pamiętając o dotarciu ze środkiem do wymiennika powietrza.

Aha ważne jeśli masz filtr kabinowy, to go wymień przed dezynfekcją (odgrzybianiem).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W okolicach Warszawy jest dość dobry i niedrogi warsztat zajmujący się klimatyzacjami, jak chcesz podam Ci adres.

Podaj, podaj - nie krępuj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
W okolicach Warszawy jest dość dobry i niedrogi warsztat zajmujący się klimatyzacjami, jak chcesz podam Ci adres.

Podaj, podaj - nie krępuj się :)

 

 

Kobyłka ul.Napoleona 4

Trasa na Wołomin za stacją Petrochemi Płock skręcasz w lewo (jadąc od Warszawy) i jedziesz prosto, za torami po prawej stronie jest warsztat naprawiający klimatyzacje. Telefon podam jak wrócę z pracy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajb
W okolicach Warszawy jest dość dobry i niedrogi warsztat zajmujący się klimatyzacjami, jak chcesz podam Ci adres.

Podaj, podaj - nie krępuj się :)

 

 

Kobyłka ul.Napoleona 4

Trasa na Wołomin za stacją Petrochemi Płock skręcasz w lewo (jadąc od Warszawy) i jedziesz prosto, za torami po prawej stronie jest warsztat naprawiający klimatyzacje. Telefon podam jak wrócę z pracy.

 

Pozdrawiam

 

Obiecany telefon:

(0-22) 786-23-93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaki numer ma przekaźnik od klimy, bo u mnie go brak. Czy on powinien być na piewszym miejscu (górny rząd, pierwszy od lewej)?

Klima manualna (dane o aucie w podpisie).

Czy ten przekaźnik można zastąpić innym żeby chociać zrobić próbę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Aby nie tworzyć nowego wątku podłączę się do już istniejącego:

 

A chodzi mi o to że posiadam Klimę manualną w B3 kombi roczek 1989 silniczek 1,6 TD.

Klima manualna i poszukuje danych dotyczących funkcjonowania, naprawy i wielu innych ciekawostek o tym usprawnieniu.

Obecnie stanąłem przed nabiciem klimy i mam pytanko: Ile wagowo powinno być gazu i jakiego (słyszałem o R3???) w tym roczniku. Doszedłem ze żadnych filtrów ta klima nie ma czy to prawda??

 

 

Pozdrawiam anmimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszedłem ze żadnych filtrów ta klima nie ma czy to prawda??

 

Nie wiem jak to się ma do fitra kabiny (nie wiem o jaki fitr ci chodzi), ale napewno jest filt (potocznie zwany przez niektórych driverów jako osuszacz) w uładzie klimatyzacji, ponieważ jest to niezbędna część każdego sprawnie działającego układu chłodniczego (nawet stare lodówki go mają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

a jak sprawdzic czy spreżarka działa ? wiem ze gazu nie mam napewno bo dzisiaj bylem w servisie. ogolnie koles nie polecal juz do takich starych aut nabijania klimy bo to tylko ciagłe koszta: chlodnica, przewody itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anmimo, Czynnik to R134a a wagowo to 1150-1200 gramow :611: Ale w zakladzie gdzie nabijaja to beda wiedziec ile czynnika trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

kuczlaw, Dzieki za info bardzo mi pomogles.

 

A moze ma ktos zdjecie oryginalnej tabliczki od Klimy do B3??

Jezli to nie klopot poprosze.....

 

 

Z gory Dziekuje

 

Pozdrawiam anmimo

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbychol

Witam, mam pytanko, jestem wczesnym uzytkownikiem passata B4 kombi, mam pytanko czy może ktoś ma instrukcję do Climatronica po polsku, szukam wszędzie i nigdzie nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję za odpowiedź :610: [email protected] lub GG 346430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności