Skocz do zawartości
adams

Po zapaleniu wchodzi na wysokie obroty 2-3tys

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem auto dopiero co jest po serwisie wymieniony olej i wszystkie filtry. Na VAGu pokazalo blad czujnika temp cieczy to go takze wymienilem, problem znikl na 2 dni (moze przypadek) i potem znowu, zawsze jak to sie stanie kontrolka od swiec pali sie dluzej niz normalnie:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

U mnie było to samo.Wymiana czujnika temp.i po kłopocie !!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie to nie pomoglo

POMOCY:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję, żeby sprawdzić przewody dolotowe paliwa, te cienkie.

Też miałem coś takiego.

Po wymianie oleju przy zakładaniu pokrywy został jeden z przewodów przygnieciony i tak właśnie przy odpalaniu wskakiwał na krótko na wysokie obroty z takim dziwnym niby wyciem.

 

Druga wersja, przewody mogły się zapowietrzyć.

 

Jeżeli nie były przygniecione, albo zapowietrzone, sprawdź czy są całe.

 

A poza tym jak wcześniej, czujniki temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do "dobrych dusz" nie moge znaleź na forum(a wiem że gdzieś jest) opis sprawdzenia rezystancji przewodów od czujnika wody i samego czujnika. Po wymianie na nowy nadal na kompie bład czujnika wody.Moze ktoś przerabiał ten temat i ma jakieś ciekawer porady-uwagi.Pozdrawiam

 

P.S.Przy wymianie czujnika polecam zacisk stolarski na przewodzie od zbiorniczka wyrównawczego.Ubytek płynu znikomy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek1974

ja wymieniłem czujnik temperatury i dalej wchodzi na wysokie obroty czy musze wykasowac bład komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniłem czujnik temperatury i dalej wchodzi na wysokie obroty czy musze wykasowac bład komputera

 

Bledu nie trzeba wykasowywac z komputera. jesli czujnik podaje dobre wartosci to owy blad w kmpie sobie moze tam byc ale przy okazji podlaczenia Vaga nalezy posprawdzac jakie wartosci w blokach w silniku podaje czujnik cieczy chlodzacej i pousowac bledy.

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobny problem rano na dworku -2 i jak odpalam po nocy to wskoczy na wysokie obroty, później jak odpalam wszystko oki tylko na zimnym po nocy podpowiedzcie czy to właśnie czujnik temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od dłuzszego czasu mam takie same objawy w moim pasku 1.8 obroty wieszaja sie od 2000 do 3000 tys. ale po odpieciu kostki czujnika temperatury obroty spadaja do 900 czyli norma. co to może być?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej .

tez mialem taki sam problem. i tez była to wina czujnika temp cieczy, swiece dlugo sie grzaly ,wchodzil na wysokie obroty, wymienilem i wszystko jest teraz ok , a co do odpowierzania to nie trzeba odpowietrzac ukladu a jak sprytnie sie podejdzie do tego to i plynu malo co wyleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności