Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za linka ale niestety z tego co juz widzę na zdjęciach, lampy maja połamane uchwyty..., a sprzedawca jedyne co mówi to, to, że wyglądaja jak na zdjęciu i to wszystko. Jakoś mało zachęcająco do kupna prowadził rozmowę....

 

ano fakt nie zwróciłem uwagi na zdjęcia a w opisie nie napisał o połamanych zaczepach

z doświadczenia wiem, że można kupić używki w stanie idealnym za ~250pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam626GD

CZy możecie polecić jakiś warsztat w Warszawie który regeneruje odbłyśniki soczewkowe i z dobrym efektem? Z tego co obejrzałem troche tych reflektorów HELLI, to wyglada na to że nawet po wyjściu z fabryki nie mają powierzchni super dokładnej ani lśniącej

 

http://swiatla.arbiter.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tamten gość głupoty wali. Właśnie dlatego w reflektorach soczewkowych i xenonach jest wiązka tak kierowana, by nie oślepiać ani kierowców, ani nie olśniewać przechodniów. Nie chciałbym iść dziurawym chodnikiem i żeby mi jakiś baran świecił po oczach tą swoją idealną asymetrią.

 

A znali i tak są super oświetlane - jednak troszkę światła rozproszonego jest, a po to znaki są robione z odblasku, by z tego rozproszonego światła maksymalnie korzystały. A na chodniku widać wszystko bardzo dobrze w firmowych lampach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie takie pięć minut, trzeba cały zderzak zdemontowac niestety
Fakt, nie spojrzałem, że masz 3BG, myslałem, że 3B.

Zgadza się, zderzak trzeba zdiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób juz pytalo jak to jest z rozklejaniem reflektora z passata 2001 po liftingu czyli 3BG, niech ktos w koncu odpowie jak to jest z tym konkretnym modelem reflektora, czy mozna go rozkleic, jesli tak to czy w "piekarniku" czy metodą "na sile" z uzyciem srubokreta". pozdrawiam i licze na rzeczowa odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje (oryginalne i tuningowe) rozklejałem przy pomocy suszarki :) Grzejesz jedne bok i odciągasz tą strone gdzie grzałeś.I tak do okoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jakie są klosze w passatach z 1997 r szklane czy z tworzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodek jakbyś poczytał dokładnie początek tematu to byś wiedział że są z tworzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, rzeczywiście na początku jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie nie chcem sie bawic w polerowanie gdzie można dostaćtakei nowe klosze ? na allegro nie moge znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zgłaszam się z pytankiem tego typu!Posiadam paska po lifcie 2003 rok i tak ostatnio sobie myslałem i myslałem aż wymysliłem....Czy w przypadku lamp z soczewkami jest mozliwosc rozklejenia tych lamp w taki sam sposób jak kolega Radosław to zrobił?Jeśli tak to druga spraw jest tego typu myślałem o reflektorach z czarnym wnętrzem,czy jest opcja pomalowac czarną farbka poszczególne wewnętrzne elementy?Moje pytanie sprowadza sie konkretnie do tego:

Jak malowac to jakiej farby użyc

Czy wogóle malować?(zaoszczedzic przy tym parę groszy,bądz stracićjak spiep....y)

Co do czytanych postow na temat rozklejania poddaje sie!!!!!!!!Wiadomo że najłatwiej zadać pytanie i czekać!:::(((Ale jesli ktos by mógł z góry dziękuje

Chciałbym znać wasze zdanie na ten temat!pozdrawiam Gizbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

cie kręce biore się za to jeszcze prz3d zimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, zrobilem polerke tylko zewnatrz bez demontazu i jest o niebo lepiej

wiertarka z krazkiem do polerowania i troche pasty razem 10 minut

kiedys jak bede mial wiecej czasu to porozbieram i wyczyszcze cale klosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert.kl

mam pytanko.w passacie 2003 mam plastikowe przednie lampy.jadąc do polski nakleiłem na nie specjalne naklejki aby nie razić kierowców jadących z naprzeciwka.wróciłem z wakacji i chciałem je odklejić.po odklejeniu został mi na lampach klej,więc chciałem to usunąć i użyłem szmatki drucianej takiej zielonej od mycia garów.no i lampy mam porysowane.może ktoś wie jak to usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko,w passacie 2003 mam plastikowe przednie lampy.jadąc do polski nakleiłem na nie specjalne naklejki aby nie razić kierowców jadących z naprzeciwka.wróciłem z wakacji i chciałem je odklejić.po odklejeniu został mi na lampach klej,więc chciałem to usunąć i użyłem szmatki drucianej takiej zielonej od mycia garów.no i lampy mam porysowane.może ktoś wie jak to usunąć

 

papier wodny o grubości 2000-2500 i do dzieła ;) a na zakończenie jakaś pasta lekkościerna typu Tempo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko.w passacie 2003 mam plastikowe przednie lampy.jadąc do polski nakleiłem na nie specjalne naklejki aby nie razić kierowców jadących z naprzeciwka.wróciłem z wakacji i chciałem je odklejić.po odklejeniu został mi na lampach klej,więc chciałem to usunąć i użyłem szmatki drucianej takiej zielonej od mycia garów.no i lampy mam porysowane.może ktoś wie jak to usunąć

 

kolego przesadziłeś z tym czyszczeniem lamp druciakiem

a tak swoją drogą po co naklejać jakieś naklejki na lampy???

od tego jest regulacja lamp by nie oślepiać jadących z naprzeciwka

a klej po naklejkach można usunąć bez obawy o uszkodzenie lamp np. benzyną

ekstrakcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem się za czyszczenie lamp soczewkowych H7 w 3BG.

Ściągnąłem zderzak, wyjąłem lampy i ...:

- nie mam pojęcia jak to rozkleić (żeby czegoś nie połamać), ale

wyjąłem dwie żarówki i wyczyściłem lampy przez szmatkę na drucie :D.

U mnie soczewka była brudna (zakurzona) od zewnątrz (niestety gorsze podejście),

ale wewnętrzną stronę soczewki można łatwo w ten sposób wyczyścić.

Mam tylko teraz brudne ranty soczewek,

jak będę miał trochę czasu to zrobię zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam paska b5 `98r i wziąłem się za wyczyszczenie lamp wiec napisze co i jak mniej wiecej jak wyszło dla innych ciekawych. Więc tak odkręcanie lamp 3 śruby ( 2 z góry i jedna z boku - trzeba wyjąć kierunek ). U mnie nie musiałęm zdejmować ani luzować zderzaka troszkę poruszałem w tą i tamtą i znowu w tą i wyszły. Potem rozklejenie. Zdejmujesz 4 zawleczki które trzymają klosz to reszty. Klej u mnie był uciążliwy strasznie się kleił do wszystkiego więc 2 stare płaskie śrubokręty i podwarzyłem nimi naraz po troszku lampy dookoła aż poszło. Odbłyśników zbytnio nie ruszałem delikatnie przetarłem szmatką wilgotną i to wszystko ( bardzo uważaj bo szybko sreberko znika ) potem klosz .... Powiem szczerze miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego papieru wodnego więc to olałem mówie zobacze co i jak najpierw je troszke namoczyłem i wyczyściłem szorstką gąbką, kiedy przeschły pasta TEMPO. Pasty nie nawalić za wiele ale tak średnio i polerka aż zniknie wszystko sie wetrze potem jeszcze raz sobie zrobiłęm, przemyłem i z nowu jeszcze raz pastą tak robiłem z 15 min każde polerowanie ( ostro mi się nie chciało bo było bardzoooo gorąco ). Kiedy schło zająłem się resztą reflektora.... Wydłubałem klej jaki pozostał w lampie śrubokręty doskonale się nadają do tego ( nie za szerokie ) oczywiście nie dłubałem aż bedzie wszystko pięknie wygrzebane ale z grubsza potem Silikon ( pełna nazwa : Silikon Extra Monterski firma Den Braven ja go kupiłem w Nomi nie pamiętam za ile z 12 zł czy jakoś tak ) wcisąłem silikon w tą rynienkę w którą wchodzi klosz i potem klosz na to .... Z cisnołem troszkę, założyłem te 4 spinki ( troszkę je jeszcze przygiąłem bo u mnie były takie sobie ) i założyłem lampę, potem drugą i po sprawie. Potem nie ruszałem go przez jakieś 12 godzin żeby sobie łądnie przeschło. I wszystko :) Jak bym się badziej postarał z tym polerowaniem to by było super ale i tak jest dobrze nie wczuwałem się zbytnio bo chcę go sprzedać niedługo i kupić coś mocniejszego, ale efekt i tak jest niezły. Do tego mam żaróweczki 100W i jest wypas. Polecam ja robiłem to wszystko ok. 4 godzin. Zamieszczam kilka fotek jak to wygląda przed i po.

 

DSC00054.JPG

DSC00052.JPG

DSC00051.JPG

DSC00056.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Rambo po pierwsze to kłania się słownik ortograficzny a po drugie to życzę powodzenia z żarówkami 100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki 100W :584: - na początku jasność - potem coraz ciemniej :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności