Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Ja regenerowałem u gościa z Cieszyna,woj.Śląskie.

http://mojedomeny.com.pl/brych/regeneracja.html

Regenerowalem u tego goscia odblysniki do Corrado. Niestety, ale mimo rzadkiego uzytkowania auta szybko zżółkły (standardowa zarowka h4 55W). Ogolnie bardzo w porządku gostek, bo zrobil mi 3 odblysniki w cenie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy analogicznie można przeszlifować(samą zewnętrzną powierzcnię) kloszy tylnych lamp?W moim B5 FL jeden klosz jest idealny(wymieniony przez wcześniejszego właściciela) a drugi jest że tak powiem "matowo-biały":dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy analogicznie można przeszlifować(samą zewnętrzną powierzcnię) kloszy tylnych lamp?W moim B5 FL jeden klosz jest idealny(wymieniony przez wcześniejszego właściciela) a drugi jest że tak powiem "matowo-biały":dupablada

Możesz spokojnie przeprowadzić taki zabieg-głównie chodzi o zeszlifowanie starej,zmatowionej powierzchni klosza/lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie na temat odblysnikow. A mianowicie kupilem lampy przednie helli na dawce kloszy i pomyslalem o wymianie odblysnikow z dawcy do moich lamp i nie wiem czy tam sa ori bo podrobek nie chce wstawiac. na odblysniku jesli jest ori to jest nadruk hella czy go tam nie bedzie?:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fella
witam mam pytanie na temat odblysnikow. A mianowicie kupilem lampy przednie helli na dawce kloszy i pomyslalem o wymianie odblysnikow z dawcy do moich lamp i nie wiem czy tam sa ori bo podrobek nie chce wstawiac. na odblysniku jesli jest ori to jest nadruk hella czy go tam nie bedzie?:niekumam

 

Witam, właśnie jestem na etapie renowacji kloszy lamp przednich w swoim passku b5, a więc obejrzałem odbłyśniki i na tym gdzie znajdują się żarówki są wybite informację o typach żarówek ("H1", "H7"), o stronie ( "L"), ale znaku helli nie widziałem, znaczek helli natomiast widnieje na tym mniejszym odbłyśniku przykręconym bezpośrednio do plastikowego klosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy udało się komuś rozebrać reflektor od B5 po lifcie? Ja próbowałem po nagrzaniu w piekarniku, próbowałem rozpuścić klej rozpuszczalnikami i nic. Może zna ktoś jakiś skuteczny sposób?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zna ktoś jakiś skuteczny sposób?

 

Nie ma, w 3BG masz inny klej jak w lampie z 3B. Było już kilka razy pisane w tym wątku, że ciężko to zrobić. Prędzej połamiesz lampę niż ją rozkleisz. Nie warto się za to zabierać i lepiej odpuścić niż narobić sobie kłopotu.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,rozmawialiśmy już na ten temat.Jeżeli ktoś się naprawdę uprze to da się to zrobić ale nie zawsze się udaje więc lepiej nie ingerować w reflektor w 3BG.Zawsze podczas próby rozklejania reflektora w tym modelu trzeba się liczyć z kupnem nowych/używanych/zamienników reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie,rozmawialiśmy już na ten temat.Jeżeli ktoś się naprawdę uprze to da się to zrobić ale nie zawsze się udaje więc lepiej nie ingerować w reflektor w 3BG.Zawsze podczas próby rozklejania reflektora w tym modelu trzeba się liczyć z kupnem nowych/używanych/zamienników reflektorów.

Ja chcialem umyc klosz od srodka, ale jak sie nieda rozkleic to jak najlepiej go wyczyscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialem umyc klosz od srodka, ale jak sie nieda rozkleic to jak najlepiej go wyczyscic?

 

Ja wlewałem wodę i normalnie płukałe, bo handlarz przysłał mi jakąś zarzyganą od środka lampę. Potem płukałem wodą destylowaną, niby się troche poprawiło ale mimo wszystko delikatne ślady po wodzie zostawały zarówno na kloszu jak i na lustrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chcialem umyc klosz od srodka, ale jak sie nieda rozkleic to jak najlepiej go wyczyscic?

 

Płuczesz wlewając wodę z np. Ludwikiem do środka reflektora i pożądnie "machasz" całą lampą żeby odszedł cały syf ze środka.Tak ze dwa razy a na końcu płuszesz wodą destylowaną z trzy razy żeby plamki nie zostały na kloszu.UWAGA!!jak masz słaby odbłyśnik to nie polecam wogóle płukać-czymkolwiek,poniewać powłoka z odbłyśnika może "zejść" i pozostanie Ci wysłanie całego reflektora do renowacji bo sam go nie rozkleisz-czyt.to co napisałem powyżej ;)

 

 

 

delikatne ślady po wodzie zostawały zarówno na kloszu jak i na lustrach.

 

Bo słabo wypłukałeś ;) po wodzie destylowanej jak masz oczywiście dobrze wypłukany reflektor płynem nic nie zostaje-żaden ślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe porównanie :D

t370795_img002.jpg

t370788_img001.jpg

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sobota więc zaczynam regenerację swoich kloszy po waszych opisach spodziewam się poprawy trzymajcie za mnie kciuki ,Po robocie wypije piwo i dam znać jak mi wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie tego co to wymyślił , należy mu się oskar .Wyczyściłem reflektory wg. opisu i

szok nowe - prawie nowe różnica nieziemska . Moje uwagi to trzeba uważać z trzymaniem reflektora w piekarniku , aby go nie stopić .Mały problem z zdrapaniem starego kleju , bałagam w łazience i kuchni ALE EFEKT PORAŻAJĄCY . Wielkie piwo

dla kolegi który to wymyślił . SZACUN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie świateł przeciwmgielnych, tzn czy ktos próbował zregenerować ten klosz od przeciwmgielnego? Przyjrzałem się ostatnio moim podczas wymiany żarówki i wyglądają tragicznie, jest na nich mnóstwo takich jakby wżerów, jakby ktoś strzelał do nich piaskiem z bardzo duża szybkością. Porównując z reflektorem to jest chyba szklane a nie plastikowe, czy jest sens się bawić w polerowanie tego czy raczej się nie uda i lepiej wymienić na nowe dostępne na Allegro http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-00-05-szklo-halogenu-halogen-new-i1522244074.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płuczesz wlewając wodę z np. Ludwikiem do środka reflektora i pożądnie "machasz" całą lampą żeby odszedł cały syf ze środka.Tak ze dwa razy a na końcu płuszesz wodą destylowaną z trzy razy żeby plamki nie zostały na kloszu.UWAGA!!jak masz słaby odbłyśnik to nie polecam wogóle płukać-czymkolwiek,poniewać powłoka z odbłyśnika może "zejść" i pozostanie Ci wysłanie całego reflektora do renowacji bo sam go nie rozkleisz-czyt.to co napisałem powyżej ;)

 

Bo słabo wypłukałeś ;) po wodzie destylowanej jak masz oczywiście dobrze wypłukany reflektor płynem nic nie zostaje-żaden ślad.

 

W piątek wypłukałem lampy z 3bg. Zużyłem jakieś 20litrów wody destylowanej, ale nie żałowałem. Postanowiłem od razu myć destylowaną, żeby mieć pewność, że nie będzie zacieków.

Wymontowałem silniczki, wtyczki wyciągnąłem na zewnątrz i okręciłem woreczkiem i taśmą klejącą. Nstępnie wlałem wodę do środka i płyn do mycia naczyń, po czym mocno machałem lampą na wszystkie strony. Piany co nie miara było w środku. Wodę z pianą wylałem i wlałem samą wodę do środka i znów machanie. I tak kilka razy, aż ani śladu piany nie zostało. Potem zostawiłem lampy na słońcu z otwartymi klapkami na cały dzień, przykryłem jedynie otwory ścierką, żeby nic nie wleciało do środka. Następnie dwa dni lampy w domu leżały, a dziś zamontowałem w miejsce swoich.

I efekt rewelka-lampy jak nówki, a zacieków ani śladu. Chciałem rozklejać, ale jak pisaliście klej w 3bg jest nie wrażliwy na ciepło i opalarka nie skutkowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mapetenator

Witam,

czy ktoś z szanownych passatowiczów orientuje się, gdzie (w miarę możliwości tanio) w Krakowie można wypolerować przednie reflektory? Najchętniej zrobiłbym to sam ale niestety nie bardzo mam na to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wczorajszym kursie przez las w nocy dzis nie wytrzymalem!! Kiedys w moim golfie 3 postanowilem ze zrobie oswietlenie na tip-top i tak zrobilem w lampach h1+h1 oryginalne wszystko hella + przekazniki + dobre zarowki + kable z duzym zapasem amper i jak jechalem paskiem to nie jestem przyzwyczojony do tak marnego oswietlenia. W golfie to praktycznie swiatla dlugie prawie sa niepotrzebne. Wyjalem dwie lampy i zabralem sie za polerke. Niestety na poczatku robilem to bez przeczytania tego postu wiec tak troche na czuja. Wkoncu przyszedlem do domu aby poszukac na alledrogo samych szkiel. Oczywiescie nie ma wiec po przeczytaniu postu podjechalem drugim autem do sklepu kupilem papier scierny i ogien do roboty. Obecnie juz wszystko jest na swoim miejscu i powiem tak - efekt koncowy naprawde mi sie podoba. Teraz czekam tylko az sie sciemni i zobaczymy czy pasek odzyskal "swiatlo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem światła w Pasku i powiem tak papier 1500, 10min i potem polerka tlenek ceru z wodą jakieś 5 min (leniwy jestem) efekt porażający Lampę wyjąłem i przy....... do taboretu taśmą żeby nie latała wysiłek żaden efekt zarąbisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wyczyścić ksenony. Są wypłowiałe od słońca , nie wiem czy jeszcze coś da sięz tym zrobić. wrzucam foto.

 

10h99c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności