Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

:padam:;)

 

Bo mam zamiar jeszcze nieco pomodzić reflektory a nie próbowałem ich rozklejać po klejeniu silikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozklejałem 2 pary reflektorów do lakierowania gdyż chciałem czarne wnętrze lamp :).

Oryginalne reflektory hella system piekarnika z wiatrakiem w temp ok 55-60 stopni na 15 min i rozkleiły się jak masło bez szarpania operacja samego rozklejania zajęła jakieś 10 sekund :).

Natomiast reflektory KOITO ze szkłem typu Klar potrzebowały wyższej temp ok 60 stopni 15 min następnie kolejne 60 stopni 15 min i na koniec 70 stopni na 5 mini trochę walki i w końcu puściły był to jakiś czarny klej gdy wystygł był mało elastyczny i dość kruchy po nagrzaniu stawał się elastyczniejszy i bardzo lepki. W każdym razie po ponad godzinie całej walki udało się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi
Panowie rozklejałem 2 pary reflektorów do lakierowania gdyż chciałem czarne wnętrze lamp :).

Oryginalne reflektory hella system piekarnika z wiatrakiem w temp ok 55-60 stopni na 15 min i rozkleiły się jak masło bez szarpania operacja samego rozklejania zajęła jakieś 10 sekund :).

Natomiast reflektory KOITO ze szkłem typu Klar potrzebowały wyższej temp ok 60 stopni 15 min następnie kolejne 60 stopni 15 min i na koniec 70 stopni na 5 mini trochę walki i w końcu puściły był to jakiś czarny klej gdy wystygł był mało elastyczny i dość kruchy po nagrzaniu stawał się elastyczniejszy i bardzo lepki. W każdym razie po ponad godzinie całej walki udało się :)

Zapomniałeś dodać że to lampy z przedlifta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałeś dodać że to lampy z przedlifta :)

 

Tak zapomniałem :)

 

Jak ktoś potrzebował by jakieś zdjęcia z rozklejania i lakierowania niech da znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio korzystałem z ich usług---SUPER. cena ok.12opln za szybę ( poliwęglan ) wraz z zabezp,UV. Lazur

 

 

12 pln czy 120 pln....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 pln czy 120 pln....?

Nabijasz posty?Bo tak to wygląda...

Nic Twój post nie wnosi do tematu :nono Domyśl się logicznie,że nikt za 12 zeta nie zrobi Ci polerki :wmorde

 

EOT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Ja dziś również postanowiłem zregenerować moje światełka przednie (B5 FL) .Po wyjęci ich biegiem do kuchni no i w piekarnik 70 stopni na ok 15min. Walka z lewą lampą trwała ok. 3godz. Powtórne włożenie do piekarnika i tak aż do bólu do puki jej nie rozkleiłem. Rozkleić musiałem po to by umieścić odbłyśnik na swoim miejscu (cały zleciał przy wymianie żarówek). Na szczęście lampa cała (nie popękała) wymyta w środku i sklejona w całość. Prawej nie rozklejałem tylko w całości wymyłem w wodzie z płynem do naczyń i wypłukałem w destylowanej żeby zacieków nie było. Jutro na garaż i włożenie ich z powrotem do autka. No i na koniec do diagnosty ustawić żeby w kosmos nie świeciły. Podsumowując ODRADZAM rozklejanie tych lamp bo to mordęga straszna.Ten czarny klej czy też sylikon jest nie do ruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wziales nowy odblysniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K3NJI czytaj uważniej posty kolegów

mam takie pytanie czy u was też parują od środka lampy chodzi mi głównie o lampy na soczewce te oryginalne robione przez hella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie parują-czy przed czy po rozklejaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi właśnie parują a skleiłem dobrze bo silikonu nie żałowałem moze to problem z tymi odpowietrznikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś włożyłem lampy z powrotem.Po myciu efekt jest konkret, tylko pojawił się nowy problem. Wyskoczył odbłyśnik tym razem w prawej lampie tej której nie rozklejałem.Może ma ktoś sposób jak go wcisnąć w swoje miejsce bez wyciągania lampy.Gdzieś o tym czytałem ale nie mogę znaleźć gdzie. Może ktoś podpowie coś w tym temacie

 

---------- Dodano o 21:16 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:01 ----------

 

Znalazłem posta odnośnie mojego pytania. Piszą w nim że trzeba po prostu wcisnąć odbłyśnik w zaczepy. Jutro z rana się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz o moich lampach po raz ostatni. Piszę o tym bo może komuś się przyda ta informa mianowicie z rana na garaż i wyjecie popsutej lampy(wyleciał odbłyśnik z zaczepów).Gdy mamy lampę na wierzchu to wciśnięcie odbłyśnika w zaczepy jest bardzo proste.Mi to zajęło 10 sekund i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich postanowiłem pokazać moje efekty renowacji klosza (B5 FL). Już nie mogłem patrzeć na moją przednia lampę zresztą widoczność w nocy była marna. Byłem już bliski kupna nowej lampy jednak postanowiłem poszperać na forum i znalazłem receptę :). Po przeczytaniu postów i zobaczeniu efektu jaki można uzyskać byłem zaskoczony więc postanowiłem samemu odnowić lampę. Wszystko robiłem bez wyjmowania lampy (wykręciłem tylko 4 śrubki trzymające żeby mieć troszkę lepszy dostęp). Zderzak i błotnik zabezpieczyłem taśmą papierową i zabrałem się do roboty. Zaczynałem tarcie od gradacji 1000, 1500, 2000 i 2500 (tu mogę polecić papier wodny: http://allegro.pl/polerowanie-regeneracja-lamp-papier-wodny-i3074747082.html). Po uzyskaniu odpowiedniego efektu polerka pastą tempo za pomocą filcu (filc: http://allegro.pl/filc-polerski-polerowanie-lamp-reflektorow-i3065811523.html) i lampa jak nowa i ile kasy zaoszczędzone.

 

Niżej moje efekty.

 

Przed:

IMAG1051.jpg

 

Po:

IMAG1055.jpg

IMAG1049.jpg

IMAG1050.jpg

IMAG1053.jpg

IMAG1054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi czy można zrobić myk z polerowaniem na tylnych kloszach? Odbłyśniki są w idealnym stanie, a szkło ma taki dziwny mleczny nalot, co z tym można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie możesz zrobić to moim sposobem zaczerpniętym od innych, bo chyba tylne lampy też są wykonane z tego samego materiału co przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, powiedzcie mi czy można zrobić myk z polerowaniem na tylnych kloszach? Odbłyśniki są w idealnym stanie, a szkło ma taki dziwny mleczny nalot, co z tym można zrobić?
możesz zrobić polerkę tak jak przednich kloszy było już o tym w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz zrobić polerkę tak jak przednich kloszy było już o tym w tym temacie

 

googlałem, szukajkowałem, czytałem ale nic nie znalazłem dlatego pytam. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich postanowiłem pokazać moje efekty renowacji klosza (B5 FL). Już nie mogłem patrzeć na moją przednia lampę zresztą widoczność w nocy była marna. Byłem już bliski kupna nowej lampy jednak postanowiłem poszperać na forum i znalazłem receptę :). Po przeczytaniu postów i zobaczeniu efektu jaki można uzyskać byłem zaskoczony więc postanowiłem samemu odnowić lampę. Wszystko robiłem bez wyjmowania lampy (wykręciłem tylko 4 śrubki trzymające żeby mieć troszkę lepszy dostęp). Zderzak i błotnik zabezpieczyłem taśmą papierową i zabrałem się do roboty. Zaczynałem tarcie od gradacji 1000, 1500, 2000 i 2500 (tu mogę polecić papier wodny: http://allegro.pl/polerowanie-regeneracja-lamp-papier-wodny-i3074747082.html). Po uzyskaniu odpowiedniego efektu polerka pastą tempo za pomocą filcu (filc: http://allegro.pl/filc-polerski-polerowanie-lamp-reflektorow-i3065811523.html) i lampa jak nowa i ile kasy zaoszczędzone.

 

Niżej moje efekty.

 

Przed:

[ATTACH=CONFIG]98174[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98175[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98176[/ATTACH]

 

Po:

[ATTACH=CONFIG]98177[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98178[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98179[/ATTACH]

 

A jak tarłeś tym papierem, ręcznie na jakimś klocku czy maszynowo?

 

---------- Dodano o 13:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:33 ----------

 

I jeszcze jedno, czy używałeś jakiegoś środka do zabezpieczenia przed promieniami UV? Bo piszą że trzeba zabezpieczyć żeby znów szybko nie zmatowiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tarłem papierem ręcznie klosze lamp i nie zabezpieczałem niczym tych kloszy i już będzie w lipcu ze 2 lata i nic sie nie dzieje z kloszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności