Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli ma Ci posłużyć do polerki lamp to jest przeciętna. Poszukaj czegoś w tym rodzaju:

http://allegro.pl/pasta-polerska-polerowanie-reflektorow-lamp-gratis-i3177917106.html

Z tym, że jest ona bardzo mała i jedno opakowani wystarcza najedną lampę.

 

http://allegro.pl/pasta-autosol-do-reflektorow-lamp-plastiku-75ml-wr-i3172251048.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stanąłem w tym momencie, że powyjmowałem żarówki, silniczek. http://imageshack.us/photo/my-images/835/20130426182622.jpg/ . Czy kostki od żarówek też mam wyjmować?. Czy razem z tymi kostkami włożyć do piekarnika?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Stanąłem w tym momencie, że powyjmowałem żarówki, silniczek. http://imageshack.us/photo/my-images/835/20130426182622.jpg/ . Czy kostki od żarówek też mam wyjmować?. Czy razem z tymi kostkami włożyć do piekarnika?.

wkładaj tak jak masz teraz. przy temperaturze którą podałem w temacie nic się nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wkładaj tak jak masz teraz. przy temperaturze którą podałem w temacie nic się nie stanie

 

Dzis i na moje reflektory przyszła pora :) Mozesz śmiało wrzucac do piekarnika. Tez sie bałem ale nic kompletnie sie nie dzieje. Kostki do żarowek, kable, silniczek regulacji nawet nie ruszone :manga

 

2013-04-28 11.17.19.jpg

2013-04-28 10.44.07.jpg

2013-04-28 10.44.29.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatny temat ja użyłem pasty Bolla i maszynki do polerki mniej roboty a taki sam efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda,efekt jest taki sam jak masz tylko częściowo/mało zmatowiałe klosze...Nigdy pastą tak klosza nie wypolerujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wezmę za przednie lampy... Może nawet szarpnę się na "smoked front"... o ile czas mi na to pozwoli... spoko temacik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie czyściłem klosz papierem wodnym 1600-2000 a później pasta Farecla. Nie miałem adaptera do wkrętatki / wiertarki, wiec jechałem ręką. Efekt ? Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak mocno mam się siłować ze złączką wiązki elektrycznej do lampy? Po prostu ciągnąć do tyłu czy jakiś obrót? Nie chcę nic urwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam czyściutkie lampy ale do użytku nadają się tylko klosze gdyż są urwane uszka i w środku się trzęsą więc jak coś to priv. Europa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, ze zeby dokladnie wyczyscic reflektory od srodka nie trzeba ich rozbierac/rozklejac. Wystarczy ciepla woda z jakimkolwiek detergentem (nawet plyn do mycia naczyn, ktorego ja uzylem). Do srodka nalezy kilkakrotnie wlac ciepla wode z detergentem i energicznie potrzasac reflektorem, zeby wyplukac wszystkie zanieczyszczenia. Najwazniejsze, zeby po plukaniu zwykla woda, na koniec 2-3 razy przeplukac woda demineralizowana, poniewaz w przeciwnym wypadku pozostana od wewnatrz na kloszu i odblysnikach zacieki. Sposob sprawdzony, lampy jak nowe, a byla ogolnie tragedia. Po takim zabiegu i polerowaniu od zewnatrz nie roznia sie niczym od salonowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak xenon H7 chyba ze mówimy o pakowaniu zestawow HID w miejsca pod zarowki H7. Lampy Depa sa i w wersji D2S+H7 czyli sa pełnymi odpowiednikami ori Hella Xenon więc jeżeli faktycznie masz teraz ori xenon z ori przetwornicami D2S to nie widzę sensu robić z tego "rzeźby" tylko kupić odpowiednie lampy.

 

Z tym myciem lamp od środka wodą to niestety nie jest to takie skuteczne, przynajmniej nie na taki drobny pył który się osadza i usunąć go można tylko mechanicznie przecierając klosz od środka. Na większe zabrudzenia typu piach jakieś farfocle jak najbardziej skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rękach ich nie miałem ale na zdjęciach wyglądają identycznie do ori. Widać mocowanie palników, przewody do przetwornic więc i znaczenia na kloszu powinny byc odpowiednie.

http://allegro.pl/reflektor-lampa-vw-passat-b5-1996-2000-xenon-r-wwa-i3419262406.html

http://allegro.pl/lampa-reflektor-vw-passat-b5-1996-2000-xenon-l-p-i3393783768.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ori lampy Hella xenon D2S do Passata b5 (2000r.) Posiadają one plastikowe lub z innego tworzywa sztucznego klosze. I tu moje pytanie: czy mogę zmienić same klosze na zwykłe (szklane) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie zmienić tylko najpierw wypoleruj te szklane klosze od środka żeby nie oślepiać nikogo i nie zapomnij jeszcze o homologacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1302117007_185174898_1-Zdjecia--Polerowanie-lamp-regeneracja-kloszy-lamp-i-reflektorow.jpg

a te 'ząbki' czy tam nacięcia nie będą przeszkadzać przy xenonie ? bo klosz od DEPO wygląda tak:

D3C_6432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie pakuj ryflowanych kloszów do Xenonu, powinni za to karać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Broń boże nie pakuj ryflowanych kloszów do Xenonu, powinni za to karać!

 

za to powinni upe...c leb przy samych jajach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za to powinni upe...c leb przy samych jajach :D

 

Dzięki, teraz już wszystko wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do soczewki/xenonu powinno być gładkie szkło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności