Skocz do zawartości
sergiusz-

Służby mundurowe - w naszym klubie....

Rekomendowane odpowiedzi

buty kupię, polowe :D

Czarne, wysokie, rozm. 44 :)

Spóźniłeś się - poszły z miesiąc temu :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spóźniłeś się - poszły z miesiąc temu :fajny

 

no to leć do magazynu po nowy sort :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie z siebie dziadów,buty kupie ? :debil pobrane pewnie poszły na rynku czy targu albo do kuzyna na wieś, a potem sie dziwicie że wołają biedaki-wstyd.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robicie z siebie dziadów,buty kupie ? :debil pobrane pewnie poszły na rynku czy targu albo do kuzyna na wieś, a potem sie dziwicie że wołają biedaki-wstyd.:dupablada

Na targu miałem z tym stać, skoro mi miejsce zawalały? :haha Cieszy się nimi ktoś inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robicie z siebie dziadów,buty kupie ?

 

Zdun chce kupić, on nie jest żołnierzem ;)

 

pobrane pewnie poszły na rynku czy targu albo do kuzyna na wieś, a potem sie dziwicie że wołają biedaki-wstyd.

 

A co z nimi robić ? Ja tam oddałem swoje....

Co roku masz 2 pary, letnie i zimowe do tego mamy jeszcze techniczne 2 komplety. Zużyjesz je ? Wątpię....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No techniczne-trzewiki pilota to u nas rarytas,magazyn wydaje średnio co 3-4 lata a beton u nas jak papier ścierny,co do zakupu obuwia wojskowego to jest tego pełno na alledrogo i to w pełnej rozmiarówce,osobiście jako buty do cywila wybrałbym jakieś porządne,dobrej firmy,oddychające i wygodne a nie nasze ortopedy,a te pseudo zimowe to bym nawet koniowi nie zapodał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje takie tanie na paintballa :D

 

Do pracy kupiłem w sklepie z militariami, bo te co dostałem to qrwa tragedia - w zime zimno, a w lato wode z butów wylewasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No techniczne-trzewiki pilota to u nas rarytas,magazyn wydaje średnio co 3-4 lata

U nas nie by;lo problemu, bodajże co dwa lata dwie pary - letnie i zimowe ale ja nie byłem z nich zadowolony. "Rozczłapywały" się do tego po kilku miesiącach pękała podeszwa...

 

a nie nasze ortopedy,a te pseudo zimowe to bym nawet koniowi nie zapodał.

No co Ty ? Ja mam do tej pory oryginalne "kupczoki" a nie to co teraz wydają i chodzi mi się świetnie. Fakt że na początku trzeba się przyzwyczaić do "robocopów" ale w zimie są cieplutkie :) No i podstawa to konserwacja odpowiednimi środkami a nie zwykła pasta ;)

 

 

 

Większość służby oprócz zimy przechodziłem w amerykańskich junglach z podeszwą panama>>

 

dafota.3.m1q1316592135x.jpg.smjungle.jpg&th=5594

 

A zaczynałem od >> :D

 

 

dafota.3.wbh1316591777h.jpg.sm1.jpg&th=2295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te ostatnie tyle że czarne,opinacze były najlepsze,całą szkołe w jednej parze przeczłapałem ale to za tych lepszych czasów gdzie funkcjonował szewc na terenie jednostki,od totalnego dociągnięcia aż po totalne popuszczenie-wersja deluxe z dzwonkami he he,to były czasy,chodził taki dziadek jak baran -dryn,dryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co roku masz 2 pary, letnie i zimowe do tego mamy jeszcze techniczne 2 komplety.

Eee to w lotniczych widać full wypas prawie jak w specjalsach ;) U nas już drugi rok nie wydają letnich tylko same "jany". Zamiast Goretexu zamiennik Bhtex;), a o mundurach letnich można pomarzyć.

A co najciekawsze to i na misjach zaczęła się oszczędność. Wystawiamy X zmianę i sporo sortów mundurowych ucięli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodził taki dziadek jak baran -dryn,dryn

...a jak właził na kompanię to ogony ze strachu pod siebie robiły :D Dooobre czasy i świetne buty. Łaziłem przez tę służbę już w wielu różnych, ale te obecne gąbki(Lubliny) plus te Specjalne-tzw.górskie - to porażka. Te ostatnie za 180 zeta na Alledrogo opyliłem i kupiłem sobie dokładkę Seata Cordoby SX do mojego Paszczaka, a i na kopertówki w drzwi prawie stykło.

A nikt nie wspomina mundurów, w jakich łaziło się przez te ostatnie 20 lat. Ja nosiłem cały melanż umundurowania.: ,,strażacki" , żabę, UeSa, i teraz to....coś letniego, co po sezonie trzeba wymieniać, bo szwy na dupie się prują. Zastanawiam się, czy jest w WP jakaś komórka, która testuje te uniformy zanim trafią do linii...Wszystko jak zwykle na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy jest w WP jakaś komórka, która testuje te uniformy zanim trafią do linii.

 

Jednostki "elitarne " Ja służąc w 16 bpd w Krakowie testowałem letnie mundury i plecaki do TRC ;) ale wiadomo, pisaliśmy do producenta co i jak a co oni robili to nie wiem....

 

,,strażacki" , żabę, UeSa, i teraz to....coś letniego

 

W strażackim chodziłem tylko w pole a tak to żaba bo za młody jestem ;) Jak dostałem w 96 na "majdanku" US'a to mało się nie posikałem :D taki był wypas, jeszcze flagi się przyszywało ;)

 

Eee to w lotniczych widać full wypas prawie jak w specjalsach

 

No nie do końca bo w dywizjonie lotniczym ale w WL ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieżko się dostać do tego woja ?? jak bym tak chciał iść np ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że w obecnej chwili najlepszą drogą jest szkoła oficerska.

Jeżeli miałbyś odsłużoną ZSW to co jakiś czas jest nabór po kilku żołnierzy do korpusu szeregowych. Jeżeli nie byłeś w ZSW to pozostaje NSR, ale to szkoda zachodu bo i tak nie ma pewności czy dostaniesz się kiedyś na zawodowego. No chyba, że masz dobre plecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepszą są studia cywilne i potem dopiero do woja. Bo na szkołę oficerską żeby sie dostać, to ....CUD :D

Po studiach cywilnych, jest niecały rok przeszkolenia i dostajesz podporucznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 miesięcy tzw, ciążówka hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzakładówka w/g kpt.Bednarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na tego zawodowca to .... hm nie tak łatwo się dostać ? trzeba mieć plecy nawet kurde do woja... masakra...

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w/g kpt.Bednarza.
to służba zasadnicza była nazwana mianem
Przyzakładówka
, a nie kurs oficerski ;)
czyli na tego zawodowca to .... hm nie tak łatwo się dostać ?

Nom kiedyś było łatwiej, zawsze można było zostać na termita po ZSW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość resi

Ludzie po przyzakładówce (zasadniczej) są lepiej wyszkoleni niż po tym kursie oficerskim.

 

Nawet czasami po normalnej kilkuletniej szkole oficerskiej trafiają się gorsze ciamajdy niż zwykły szwej.

 

Ale wiadomo, plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności