Skocz do zawartości
sergiusz-

Służby mundurowe - w naszym klubie....

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ja biedny maszynista chodzę w mundurze kolejowym już ponad 20 lat . To się zaliczam do tak szacownego grona czy nie ?:niewiem

Oczywiście,mundur to mundur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:jupi W razie potrzeby mogę podwieźć towarniakiem :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie każą Wam już pobierać nowe mundury wyjściowe? U mnie już sugerują żeby je pobierać. Chyba do 2018 roku mamy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie każą Wam już pobierać nowe mundury wyjściowe? U mnie już sugerują żeby je pobierać. Chyba do 2018 roku mamy czas?
U mnie w 12BZ cisza. Kolega jak wyliczyl, to wyszlo ze prawie 10tys zl wyniesie caly kpl. umundurowania do pobrania.

 

Jakies rozmiary spisywali juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarów nikt nie spisywał ale widzę, że coraz więcej żołnierzy pobiera nowe mundury. Ja pobrałem kurtkę letnią za 180 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobrałeś? ja słyszałem ze sporo gratów trzeba będzie sobie samemu dokupować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak maszynisty mundur się liczy to może grupa interwencyjna ochrony tez?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze super :o pozazdrościć ja to nawet sie do policji nie dostałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie żołnierze jak się odnosicie do przywrócenia starych przedowjennych stopni wojskowych?? Zgodnie z zapowiedzią MON mają one obowiązywać od jesieni tego roku. Np. Porucznik będzie miał dwie gwiazdki a ppor jedną. Plutonowy trzy belki. Szeregowy będzie kanonierem. Zainteresowani posyłam link do przeczytania;

https://www.wprost.pl/kraj/10084810/nowe-stopnie-wojskowe-od-2018-roku-wroca-rotmistrz-wachmistrz-i-ogniomistrz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułani też będą? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jeszcze pamiętam jak były takie stopnie jak starszy kapral czy starszy plutonowy. Teraz w woju chyba już tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lestat napisał:

Teraz w woju chyba już tego nie ma.

Od kilku lat stopień st.plut nie istnieje. Automatycznie wszyscy z tym stopniem zostali awansowani na sierzanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 77Marek napisał:

Panowie żołnierze jak się odnosicie do przywrócenia starych przedowjennych stopni wojskowych?? Zgodnie z zapowiedzią MON mają one obowiązywać od jesieni tego roku. Np. Porucznik będzie miał dwie gwiazdki a ppor jedną. Plutonowy trzy belki. Szeregowy będzie kanonierem. Zainteresowani posyłam link do przeczytania;

https://www.wprost.pl/kraj/10084810/nowe-stopnie-wojskowe-od-2018-roku-wroca-rotmistrz-wachmistrz-i-ogniomistrz.html

 

Nie wyobrazam sobie aby teraz co niektorzy musieli gwiazdki odpruwać z mundurów wyjsciowych.

 

Poza tym nowy Minister, nowe pomysly ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jericho napisał:

Poza tym nowy Minister, nowe pomysly

Ten pomysł był już prezentowany ponad rok temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to kwestia przyzwyczajenia, ale powiedzcie, nie uważacie, że wprowadzi to sporo zamieszania w Waszych jednostkach ?  Każdy wiedział kto to szeregowy i st. szeregowy, a teraz będzie np. kanonier itd. :D Czy jest sens to robić ? Tak sobie myślę, stojąc z boku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, zdun_VW napisał:

Zapewne to kwestia przyzwyczajenia, ale powiedzcie, nie uważacie, że wprowadzi to sporo zamieszania w Waszych jednostkach ?  Każdy wiedział kto to szeregowy i st. szeregowy, a teraz będzie np. kanonier itd. :D Czy jest sens to robić ? Tak sobie myślę, stojąc z boku ;) 

Spokojnie, zadnej zmiany nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWC ochrona w JW (cywil w mundurze płaci MON)

Od niedawna WOT...

 

zobaczymy co dalej.,.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jericho napisał:

Spokojnie, zadnej zmiany nie bedzie

Oby nie było tej zmiany w nazewnictwie stopni wojskowych. Jak podaje MON zmiana stopni oraz ich nazewnictwa ma być wprowadzona na setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te rewelacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności