Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ofset ET robić dla felg 18''x9'' do tylu i 18''x8'' do przodu teraz jest odpowiednio 27 i 20. dodam ze siedzisko śruby ma 4 cm wiec mogę je o 2 cm ciąć.

za podpowiedzi wielkie dzięki!!

 

Szczerze nie polecam takich operacji ale jeśli chcesz to na przód możesz zrobić ET35 (równo z krawędzią błotnika) lub et38-40 (lekko schowane)

 

Zgadza się ale im większa felga tym szersza. Widziałem kilka razy opony 235 na felgach 18 cali, były one na bokach całe popękane bo były za wąskie i za bardzo naciągnięte na feldze. Może się mylę ale wydaje mi się, że na 19 cali to są opony troche za wąskie.

 

Ale to nie zależy od wielkości felgi tylko jej szerokości! Kolega Patryk już Ci to napisał. Możesz mieć felgę 19''x8 i założyć oponę 225/35 i taka sama może być na 18''x8'' 225/40 jedynie zmienią się wysokość profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu, bo po co zaśmiecać forum. Kumpel ma fajne felgi z nissana s14 17calowe ale o rozmiarze 5x114. Czy da się je ja założyć do naszych passatów z rozmiarem 5x112 na śrubach pływających?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie szukam felg i mam 2 rozumiary na oku, i chciałbym o doradzenie czy nnie bedą wystawać.

jeden rozmiar 17'' 9j et 40 chodzi mi zeby były równo z błotnikiem mogą minimalnie wystawać bo na oponach będzie naciąg

a drugie sa 2x 9x17 ET42 2x 8,5x17 ET48. ale nie wiem cy to wogole do passata podejdzie? taki rozmiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a drugie sa 2x 9x17 ET42 2x 8,5x17 ET48. ale nie wiem cy to wogole do passata podejdzie? taki rozmiar

 

ten rozmiar i parametry powinny być idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pierwsze ?? wiadomo ze do tyłu pewnie jakis dystans musiał by byc zeby było równo ale czy przod nie bedzie wystawać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam takie pytanko czy felgi od golfa V 16/6,5J ET50 opona 205/55/16 podejdą do paska 3BG bez dystansów czy ma ktoś takie założone?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy chciałbym prosić o radę ,dostałem od ojca 4 felgi 16 calowe i chciałbym zakupić oponki do nich, polećcie mi rozmiar opony i markę do 250 zł. za sztukę z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,koledzy chciałbym prosić o radę ,dostałem od ojca 4 felgi 16 calowe i chciałbym zakupić oponki do nich, polećcie mi rozmiar opony i markę do 250 zł. za sztukę z góry dzięki...

 

Konkrety kolego ;) jaka szerokość felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych felgach ,są założone opony 205/55/16 ,ojciec jeździ paskiem B6 ,a że kupił alusy sprezentował mi felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic do b5 3b oryginalne passatowskie alufelgi 17" opona 225/45 ET 37

Że ET 37 do przedliftu wejdzie to raczej wiem ale nie wiem jaka moze byc szerokosc samej felgi. Czy przy tych parametrów które podałem istnieje oryginalna passatowska felga która może się jednak nie zmieścić na szerokość do passata b5 3b który ma fabryczne ET 45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, trochę z innej beczki. czy są przepisy zabraniające użycie np. na przedniej osi 15' a na tylnej 16? czy obowiązkiem jest utrzymanie tego samego rozmiaru felg na obydwu osiach?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, trochę z innej beczki. czy są przepisy zabraniające użycie np. na przedniej osi 15' a na tylnej 16? czy obowiązkiem jest utrzymanie tego samego rozmiaru felg na obydwu osiach?

dzięki

 

Nic mi o takim czymś nie wiadomo.Na jednej osi takie same opony to wiem,ale jeżeli chodzi o rozmiar felg to chyba mogą być 2 różne rozmiary-ale po co? ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic mi o takim czymś nie wiadomo

nie ma przeszkód - zobacz sam:

:P

siku-lamborghini-traktor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.przymierzam się do zakupu letnich opon do passka 1.9 tdi 130km w kombi do felg 205/55/16.czy mozecie mi pomoc w doborze do tego modelu auta o takich gabarytach i wadze opone bezpieczna i w miare wytrzymala.zastanawiam sie nad barumem bravurius 2 albo nad fulda.prosze o opinie na temat dobrych opon do tego auta.dzieki z gory.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie fuldy byly glosnie i wiecej ich nie kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosze o pomoc w doradzeniu czy alufelgi 8J x 18" ET 45 na kapciach 225/40 przypasuja do Passata 3bg sedana na seryjnym zawiasie.

Chodzi o to aby nic nie tarło i pasowalo idealnie.

 

Zdjecia alufelg

1101244530_1

1101244530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało pakuj je do fury. Mam identyczne . Tylko oczywiście z dekielkami VW. Nawet na takim profilu opony weszłyby 19-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczace ET. Zamierzam kupic felgi ktore maja takie parametry: 7.50 x16 ET 48. Orginalny rozmiar do mojego passata to 7.0 x 16 ET 45. Czy jak zaloze te felgi co chce kupic to beda jakies komplikacje wynikajace z tego ?? Chodzi czy beda ocierac przy skretach czy jezdzie itp. I drugie pytanie to im wieksze ET to felga bardzie wystaje ?? Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez masz et45 i wszystko ladnie siedzi?? Najważniejsze zeby niec nie obcieralo.

Mozesz dac foto do wgladu jak na tych kapciach wyglada u ciebie osadzenie felgi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid powielasz wątki w różnych tematach!!! :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności