Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem okazyjnie felgi. Przed zalozeniem chcialbym dowiedziec sie czy z punktu czysto technicznego beda pasowaly, to znaczy czy nie beda ocieraly o jakiekolwiek czesci zawieszenia badz pojazdu.

Rozmiar felg:

7.5Jx17H2 ET 45 , opony 225/45

Czy ktos moze udzielic jednoznacznej odpowiedzi popartej czyms wiecej niz tylko przypuszczeniem?

Dziekuje

Serdecznie pozdrawiam

(Do zobaczenia w Spale :) )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość biedrona

brellone, proszę Cię bardzo ->klik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Krawcol
    Czy ktos moze udzielic jednoznacznej odpowiedzi popartej czyms wiecej niz tylko przypuszczeniem

Felgi jak najbardziej OK, ale opony...

Do Passata byly zalecane rozmiary:

-195/65/15

-205/55/16

-215/45/17

Boje sie, ze te Twoje moga byc odrobine za duze, bo szersze i troche wyzsze :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do Passata byly zalecane rozmiary:

-215/45/17

Moze zle sprawdzam, ale mnie wychodzi ze przy tym rozmiarze blad wskazania predkosciomierza wynosi -1.5% a przy rozmiarze 225/45/17 blad jest rzedu 0.2%. No chyba ze zle licze, a to jak najbardziej mozliwe :)

A rozmiar jaki mam/mialem na tych felgach 235/45/17 generuje blad rzedu 1.4%.

Czyli rozumiem ze w przypadku felgi 7.5Jx17 ET45 zalozenie i eksploatowanie nie powinno sprawic najmniejszych problemow :)

Opony i tak musze wymienic, wiec jesli tylko na rozmiar fegli 7.5J mozna zalozyc opone o szerokosci 215, wezme pod uwage ten rozmiar.

Pytanie dodatkowe: jakie rozmiary opon mozna zalozyc na felge 7.5J, mam na mysli szerokosc, bo profil to niejako rzecz nabyta ;)

Pozdrawiam poteznie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wiec

Do Passata były zalecane rozmiary:
    -215/45/17

Troche to dziwne ponieważ poszukiwałem ostatnio opon do swojej furki i wszystkie wyszukiwarki podawały mi rozmiar 225/45/17 i to jest jedyny właściwy rozmiar opony jeśli chodzi o 17-nasto calowe felgi.Na poparcie tego co pisze podaje link do stronki Michelin można sobie to sprawdzić samemu.

http://www.michelin.pl/pl/auto/auto_TS_resultCar.jsp?tyreSelectorType=car&marquePreSelected=VOLKSWAGEN&marque=VOLKSWAGEN&gamme=Passat&modele=Passat&cylindree=1.9+TDI+130&annee=10%2F2002-0%2F0&saison=S

225/45/17 ja smigam na takich i wszystko jest :ok:

EDIT

Do Krawcol.Te oponki 215/xx/17 ludziska zakładają tylko dlatego Ze sa troszkę tańsze no a wiadomo w Polsce niestety trzeba ciac koszta gdzie sie da . Mam kolegę ,smiga sobie audikiem A6 2,5 TDI i zamiast 215/xx/16 zalozyl 205/xx/16 bo były troszkę tańsze,tak wiec myśle ze na to co sie widzi trzeba brać poprawkę i najpierw sprawdzić to w pewnym miejscu.

Pozdrawiam :vw:

I jeszcze oryginalne rozmiary felg jakie przewiduje VW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Krawcol
    wszystkie wyszukiwarki podawały mi rozmiar 225/45/17

Bardzo mozliwe...

Spotkalem sie juz wiele razy z Passatami na 17-calowych felgach i mialy one opony 215/45/17.

Sam juz nie mam pewnosci... :niepewny:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość bgumis

Witam ..osobiscie mam zalozone 18 ....a oponki 225/40 ..i nie ma zadnego problemu ...(poparte wlasnym doswiadczeniem )..;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

225/45/17 to jest prawidłowy rozmiar ET 45 też jest ok.Zakładać i śmigać :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koledzy a 235/35/19 wejda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

oczywiście ale podaj jakie mają ET

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Et 35 a i dodam ze Pasio jest na gwintowanym zawieszeniu... nie bedzie obcierac o nadkola ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jaki to model felgi?bo powinno bez problemu wejść

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

http://moto.allegro.pl/item429213790_audi_vw_s_line_19_5x100_5x112_z_oponami.html

dokladnie te

EDIT. JAKĄ najwieksza szerokosc i wys moze miec opona do tej feli ktora wejdzie do passata ?

Edytowane przez Kacza

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja śmigam na 8x17'' ET 35, przód 215/45, tył 225/45 i jest wszystko ok. Zawieszenie lekko obniżone i nic nie obciera. Jeżeli nie masz napędu na dwie osie to możesz założyć różne szerokości.

Edytowane przez marcin_B5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Podepnę sie pod temat: felgi przód 8x18", tył 10x18". ET40. Oponki 225, 235/40 lub inny rozmiar (jaki?) Nie będzie obcierać? Mam na myśli elementy zawieszenia, amortyzatory itp. Nie pytam o nadkola bo auto na gwincie.

Edytowane przez andreas2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Witam. Podepnę sie pod temat: felgi przód 8x18", tył 10x18". ET40. Oponki 225, 235/40 lub inny rozmiar (jaki?) Nie będzie obcierać? Mam na myśli elementy zawieszenia, amortyzatory itp. Nie pytam o nadkola bo auto na gwincie.

bedzie ok,ale z tyłu możesz tez 225/40 lub 255/35

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość BartekIE

podepnę się po raz kolejny. moje 8x19" ET35 na oponkach 235/35 obcieraja wewnatrz o cos jakis element. co byscie Panowie radzili. dystanse czy moze ET 45 bedzie lepsze? jesli dystanse to jakie polecacie zeby za bardzo nie wystawaly i nie obcieraly o nadkola.dziekuje z gory za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

daj dystans 5mm i powinno pomoc,bo jak kupisz et45 to bardziej do srodka wleci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość BartekIE

dzieki za pomoc Pawel. to samo mi mechanik powiedzial. 10 mm byloby chyba za duzo jak myslicie? gdzie polecacie kupic dystanse?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta