Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podepnę sie pod temat: felgi przód 8x18", tył 10x18". ET40. Oponki 225, 235/40 lub inny rozmiar (jaki?) Nie będzie obcierać? Mam na myśli elementy zawieszenia, amortyzatory itp. Nie pytam o nadkola bo auto na gwincie.

bedzie ok,ale z tyłu możesz tez 225/40 lub 255/35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

podepnę się po raz kolejny. moje 8x19" ET35 na oponkach 235/35 obcieraja wewnatrz o cos jakis element. co byscie Panowie radzili. dystanse czy moze ET 45 bedzie lepsze? jesli dystanse to jakie polecacie zeby za bardzo nie wystawaly i nie obcieraly o nadkola.dziekuje z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj dystans 5mm i powinno pomoc,bo jak kupisz et45 to bardziej do srodka wleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

dzieki za pomoc Pawel. to samo mi mechanik powiedzial. 10 mm byloby chyba za duzo jak myslicie? gdzie polecacie kupic dystanse?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle,ze 10mm moze byc za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

zalozylem dzis dystanse 5mm. troszke pomoglo ale juz teraz wiem ze bardziej chodzi o wysokosc zawieszenia. rozmiar felgi i ET sa ok bo wedlug katalogu musza pasowac natomiast nie przewidziano ze passaty 1.9TDI SPORT maja obnizone lekko zawieszenie wiec jedynym sposobem na calkowite wyeliminowanie problemu byloby chyba zalozenie sprezyn od zwyklego passata lub niewiem moze gwintowane zawieszenie. jak sadzisz Pawel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak masz,a moze jeszcze szersze dystanse,wysokość zawieszenia nic nie ma do tego,ja mam -40mm i ET45 na feldze 8,5'' i nic nie obciera,miałem -60mm w tamtym roku i tez nic nie tarło,jeśli trze to moze dystans większy,bo moze jest na feldze błąd że ET35 ale nie sądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomala123

Witam ja mam w moim pasku 19" felgi oponki 235/35/19 przejechalem juz ok10 11 tys mil i nic sie nie dzieje no poza delikatna utrata mocy i minimalnie wieszym spalaniu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BartekIE

felga jest napewno ET35 bo sprawdzalem na pudlach i facet w serwisie powiedzial ze RS6 sa bardzo popularne i nie mieli nigdy problemow z nimi.tez mi sie wydawalo ze wysokosc nie ma znaczenia bo przeciez niektorzy z Was maja nisko posadzone autka. nic mi nie przychodzi do glowy co moze byc przyczyna.poprostu opona znajduje sie zbyt blisko elementu zawieszenia.zapytam jeszce mechanika w weekend. jesli by Wam jakis pomysl przyszedl do glowy to bede bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fele od Golfa V dokładnie takie z ET 54 też wejdą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A fele od Golfa V dokładnie takie z ET 54 też wejdą ???

teoretycznie będą dotykać o amortyzator z przodu,ale różnie to bywa,zależy głównie od wzoru felgi,zawsze można założyć dystans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tematów troche wieszkosc do B4

każdy rowniez tez pyta o konkretne felgi...

 

mi chodzi o B5 FL Variant

 

nie znalazlem natomiast tematu okreslajacego jakie max szerokie felgi zmieszcza sie do passka na przód i tyl?

 

chodzi o opcję bez ruszania czegokolwiek tj podginania rantów

 

wdzieczny bede dla osob co meirzyli zakladali lub jezdza na roznej szerokosci felgach od 7,5 do 10 cali

 

felgi to beda 18 u mnie i dlatego pytam...

 

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard dla passiego to 225/45/17 przy ET=35 na feldze 7,5" przy pełnej glebie (tzn. -5mm). Teraz sobie policz - jadąc na feldze 10" wyjeżdżasz na zewątrz o 2,5" = 5,8 cm.

 

Na "oko" wydaje się, że można felgę odsadzić jeszcze na 1-2 cm, co by nie odstawała od błotników (czyli zwiększyć o 10mm do 20mm offset (ET), co by felgę wystawić na zewnątrz auta), ale nadal zostanie Ci jakieś 4,8 do 3,8 cm koła wystającego na zewnątrz położenia - nazwijmy go - referencyjnego ;)

 

Dobra, koniec matematyki: http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp tu jest kalkulator. Celuj tak, żeby od tego standardowego rozmiaru 7,5"/ET=35 nie uciekać więcej niż 10-15mm bo koło zacznie Ci ocierać o błotnik...

 

niech ktoś zweryfikuje te wylicznia ;)

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Ja u siebie mam 8,5" i ET 35 i wystają delikatnie z przodu z tyłu jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dudex i J@ceq dzieki za odpowiedzi ale nie do konca czaicie to ;) opona nie ma zbytnio znaczenia.. chodzi zawsze o szerokosc felgi czy felga 8 czy 10 cali... ;)

 

trend5 masz moze foto?

 

marecek nei jest do konca tak jak piszesz.. bo piszesz ze

Teraz sobie policz - jadąc na feldze 10" wyjeżdżasz na zewątrz o 2,5" = 5,8 cm.

a to nie jest tak do konca bo ET to jest od miejsca osadzenia czyli to ze felga ma 10 cali nie znaczy ze musi wyjsc na zewntarz o cale te 2,5 cala roznicy a tu dozo odegra ET bo jesli bedzie takie samo jak 2 7,5 to wyjdzie ci tylko pol tej roznicy a 2gie pol pojdzie do wnetrza auta - dobrze mowie?

 

 

w sumei to ktos probowal wlozyc cos w okolicy powyzej 8,5 cala? na tyl szczegolnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10'' na tył wchodzi ale ET raczej 40-45,na przod 9'' ET45,wszystko zależy od wzoru felgi,ja ostatnio chciałem zmieścić 10,5'' na ET 23 i przód 9'' ET 23,i nie weszły,dokładnie te http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=476864895 ,ale za pół ceny je miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autem nie tylko ja bede jezdzil ale i zona wiec juz nei ma mowy o naciagu fajnym :( tez TE gra role... a gleba jakas musi byc :D ale bez przesady max -60 ;)

 

hheeheh pawel widze ze tez od fabiana ;) a ja ew mysallem o tych moze keidys http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=466351915

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 8,5'' chyba szerszych nie założysz bez naciągania i żeby żona nie zalizała o krawężnik,bo już 9'' będzie wystawać poza oponę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iwesz ja ma teraz 205 na 9 calach wiec np 225 na 9 calach to raczej ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem że 225 na 9'' to inaczej niż 205 ,ale łatwo też przerysować,tym bardziej kobiecie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności