Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klapsm

Bardzo proszę o potwierdzenie czy jest to dobry wybór , chodzi mi o te wszystkie parametry felgi . Mam Passata B5 FL z 2002 roku 1.9 tdi 130 KM w budzie kombi .A oto upatrzone felgi http://moto.allegro.pl/item870017818_alufelgi_mercedes_b_5x112_et48_205_55_16_8mm.html

Będę bardzo wdzieczny o podpowiedz czy rozmiarowo wszystko jest O.K i czy będe musiał stosować pierścienie dystansowe ?? Pozdrawiam i dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pobs możesz fotkę z bliska pokazać tej 225/35/19 ? z góry dzięki
chodzi ci o naciąg?

 

---------- Post added at 00:38 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

 

potwierdzenie czy jest to dobry wybór
od srodka jest oki (fela) co do zewnatrz to wejdzie do srodka troche za bardzo (tak mi sie wydaje okolo 2 centow wiec by sie 20-25mm dystans przydal) bo moga byc za gleboko. co do wielkosci gumy musisz popytac, bo sie w 16" nie orietuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sie orientuje czy modelowo te felgi są także w rozmiarze 17"?

 

878176132

Edytowane przez kamil_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.proszę o poradę:

kupiłem felgi aluminiowe do passata firmy Rondell o takich parametrach:

7.5jx16 5x112 x 66,6 ET35

czy aby te felgi zamontować potrzebuje pierścień centrujący?czy dobrze wyczytałem, że musi to być pierścień 66,6-57,1

czy mogę wykorzystać śruby od stalówek, czy zakupić trzeba inne-jakie?

jaki prawidłowy-standardowy rozmiar opon do tych felg?czy taki: 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zastosować pierścień na 57,1mm, fabrycznym rozmiarem opon było 205/55/16-i takie powinny wejść na te felgi (VW dawał felgi szerokości 7 cali, Ty masz 7,5-to nie jest jakaś wielka różnica). Co do śrub-nie wiemy, jakie łebki powinny być w tych Twoich felgach-gdyby te alusy były oryginalne VW, to mógłbyś wtedy zastosować śruby od stalowych felg, ale patrząc po otworze środkowym-to nie są felgi VW-także możliwe, że będziesz musiał kupić drugi komplet śrub.

Tutaj masz tabelkę, która mówi o szerokościach opon wobec szerokości felg: http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi pochodza od mercedesa. czyli ten pierscien 66,6 z przejsciem na 57,1 jest ok?a sruby jak mam wybrac?czym sie sugerowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do VW musisz mieć 57,1mm...

Zobacz, jakie śruby były w tych felgach (jaki łeb-stożek, półkula...) i dobierz odpowiednie w sklepie motoryzacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć taki pierścień centrujący który ma wewnętrzną średnicę 57,1mm a zewnętrzną taką jaki jest otwór w feldze.Co do długości śrub-sprawdź ile gwintu wystaje jak ją wsadzisz do starej felgi-zmierz to.Później wsadź śrubę do nowej felgi i zmierz znowu-jak będzie mniej gwintu wystawać to o taką różnicę musisz kupić dłuższe śruby...Reszta tak jak napisał Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem juz ze srubami i pierscieniem centrujacym. jeszcze mam watpliwosci co do szerokosci felg 7,5 cala i et35. czy to nie bedzie obcieralo?

Edytowane przez kamyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic Ci nie będzie obcierać ja mam 18 et35 8cali i jest wszystko w porządku. A co do śrub to stożkowe są zazwyczaj do felg stalowych , więc w śruby będziesz musiał zapewne zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że moje wybrane felgi ktoś podkupił to musiałem kolejnych szukać i znalazłem takie

przód 18x8 J ET 44

tył 18x9 J ET 46

oponki 225/40

wg mnie ten zestaw wejdzie do Passata 3BG w sedanie ale pytanko jak bym zapodał większą glebę (gwint) to czy opony by schowały się bez obcierania? Proszę o szybką pomoc żeby mi kolejny zestaw felg nie uciekł z pod nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie czy do passata B5 (3B) z 99 roku gdzie felgi stalowe mają et45 da się założyc felgi aluminiowe z mercedesa 7j16 z et51 z oponą 205/50r16 bez dystansów czy beda potrzebne do tych felg dystanse z góry dzięki za odpowiedz

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a czy te felunie podejdą bez problemu do mojego paska, czy trzeba jakieś dystanse? klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według tego kalkulatora będą wystawać na zewnątrz bardziej o 2mm i to OK, ale wewnątrz wejdą 24mm głębiej. z tyłu powinno być dobrze, ale z przodu mogą zahaczyć o zwrotnice. może ktoś zakładał takie felgi do paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy felgi od vw sharana et59 7j opony 215 55 r16 będą pasowały. Passat b5fl 05. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie czy felgi od vw sharana et59 7j opony 215 55 r16 będą pasowały. Passat b5fl 05. Dzięki

 

Witam

Rozstaw śrub i otwór centrujący są OK, oponki też, ale ET59 jest ze duże. Oryginalnie jest ET37, więc potrzebowałbyś dystans o grubości 20mm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podepnę się do tematu. Pytanie następujące :

Felga 20" , ET50 , 10J szerok. .

Pytanie jakie opony dobrać do tych felg, czy nic nie będzie obcierało- jakieś dystanse będą konieczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

podepnę się do tematu. Pytanie następujące :

Felga 20" , ET50 , 10J szerok. .

Pytanie jakie opony dobrać do tych felg, czy nic nie będzie obcierało- jakieś dystanse będą konieczne ?

na przód też 10'' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności