Skocz do zawartości
dszyszko

Regulacja lusterek

Rekomendowane odpowiedzi

hehe ostatnio przeczytalem prawie cala instrukcje m.in o dziwnym przycisku do wylaczenia alarmu jesli cos sie rusza w srokdu, a o lusterku nic nie wyczytalem. a gdzie bylo o tej regulacji na forum? specjalnie zanim zaczalem pisac tu przeczytalem posty o wymianie mat grzewczych, joystickow, silniczkow i nigdzie nie znalalzme informacji mi potrzebnej

 

 

Hehe,

faktycznie jest w instrukcji obslugi strona 54 56 jest tak jak wymyslilem te teorie :)

wiec jest ok :)) ale dziwne to troche zaskoczylo mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie odnosnie sterowania lusterkami. Mianowicie, kiedy przelaczam na sterowanie lewym wszystko jest ok, ale jak przelaczam na prawe to dziala znowu tylko lewe. Rozebralem caly jojstic, ale tam sa tylko jakies blaszki i sa jak widzialem w dobrym stanie. Co moze byc tego przyczyna? Czy wymiana tego jojstica wystarczy?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz coś nie tak z mechanizmem w lusterku lub jego wiązką elektryczną.

W passacie jest tak że jak masz ustawiony jojstic na lusterko kierowcy i chcesz je wyregulować to jednocześnie ruch wykonuje lusterko pasażera, a jak jojstic jest ustawiony na lusterko pasażera to tylko ono podlega regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to caly czas dzialalo. Jakis czas temu zaczelo sie tak paprac. Jak sprawdzic co jest spaprane? Ja myslalem ze moze wymiana jojstica by pomogla, ale jak napisalem wczesniej to wyglada to spoko w srodku "zaznaczam wyglada".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam_b79

Witam,

Może wymień cały przełącznik sterowania lusterek. Koszt takiego nie jest duży (ok.40zł + koszty wysyłki) Są dostepne na allegro całe przełączniki. Sam miałem problem z ułamanym dzojstikiem. Wymiana nie jest trudna, ale zaznaczam trzeba być bardzo ostrożnym przy wymianie, bo łatwo zarysować plastik, co "udało" mi się, niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się na to forum aby wymontować sterownik lusterek w moim passku i ZOSTAJE z WAMI!!! Kozackie i za razem pomocne to forum! Dzieki i pozdrawiam. 81kopka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

 

Ułamał mi się joystick od regulacji lusterek, który w moim samochodzie wygląda tak:

 

1J1959565F01C_tn.jpg

 

z tego co wyczytałem na forum jest to przełącznik o symbolu 1J1 959 565 F 01C. Wiem że w sprzedaży są również przełączniki o symbolu 1J1 959 565 E 01C z dodatkową funkcją składania lusterek:

1J1959565E01C_tn.jpg

 

...i tu moje pytanie:

 

Czy te włączniki mają takie same wymiary i takie same wtyczki do podłączenia elektryki? Jeżeli tak, to czy jak podłącze teraz przełącznik z funkcją składania lusterek to będzie ta funkcja działała? Jeżeli ktoś się spotkał z tym problemem to prosił bym o radę, bo nie wiem czy bawić się w tą bardziej "wypasioną opcję" czy zamontować to co było wcześniej :D

 

Model samochodu jak w profilu.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany przełącznika lusterek to nie trzeba nic demontować wystarczy tylko cienki wytrzymały noż i śrubokręt, noż wystarczy włożyć go od płaskiej strony wyłącznika i podważyć, odskoczy góra lub dół wyłącznika i zostaje nam podważenie tylko strony która odskoczyła np śrubokrętem i przełącznik wyjdzie może z nie małą siła ale nie ma się czego bać, co do plastików to można podłożyć np małą szmatkę albo owinąć śrubokręt lub noż, tylko nie podważajcie od strony zaokrąglonej ponieważ tam jest jeden zatrzask i jest tam też zwój kabelków od kostki i tak naprawde to on też troche blokuje wyjęcie przełącznika, z góry i z dołu są po dwa zatrzaski, a co do pytania poprzednika to trezba mieć najpierw silniczki do składania lusterek, a nie każdy model to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój problem także dotyczy lusterek , a dokładniej yosticka od regulacji.

2 dni temu kupiłem Passata b5 , zaczełem ustawiać regulatorem lusterka , działało aż nagle kręce nim a on kręci się wokół własnej osi , nie przeskakuje ani na L ani R ani na podgrzewanie. Tak jakby się przekręcił ... Czy ktos mial taki problem , trzeba wymienic yostick ? Dodam że normalnie podświetlony jest wieczorem , wiec elektryka wszystko działa , ale ni jak da się ustawić.

 

Prosze o pomoc . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba wymienic yostick ?

Na allegro znajdziesz joystick za 25zł, także to chyba nie jest zbyt wielki wydatek-wymiana tez jest bardzo prosta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Dzieki . Wiem że cena za wysoka nie jest wiec loozik. I wymiana regulatora rozwiąże problem ? A co do wymiany to jakiś krótki , szybki kurs ? :)

 

pozdrawiam kolege wyżej i dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie zdjąć boczek, żeby nie uszkodzić plastiku z zewnątrz. Wszystko jest opisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy,

jeżeli chodzi o przełącznik do regulacji lusterek w VW b5 to nie ma konieczności odkręcania tapicerki - ja wczoraj wymieniłem sobie cały ten przełącznik podważając jednocześnie z góry i z boku (prostokątną część) cienkim mocnym nożem i płaskim wkrętakiem, następnie od dołu i po klopocie. Wyszedł bez problemu nic nie uszkadzając. Kupiłem używany na allegro oryginał ale w super stanie za 28 zł (w tym mieściła się już przesyłka) podaję link dla zainteresowanych- http://allegro.pl/item1063234557_przelacznik_regulacji_lusterek_golf_4_passat_vw.html.

pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia:cool

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłaczam sie pod temat

W moim pasku nie działają regulacja i podgrzewanie lusterek. ostatnio sprawdzałem bezpieczniki i okazało sie ze w miejscu bezpiecznika od lusterek (chyba nr 9 ) jest puste miejsce, nie da sie tam włożyc bezpiecznika. Moze mi ktos powiedziec Jak to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji i ja się podepnę. Czy przełącznik lusterek płaski z zielonym podświetleniem da się zamienić na czerwony joystick?? Wiem że trzeba zmienić nie tylko sam przycisk, ale całą klamkę. Jak z podłączniem kostki ze starego do nowego?? Z tego co widzę po fotkach to czerwone mają podgrzewane lustra, a zielone nie. Podejdzie zamiana czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... a ja mam pytanie co z oznaczeniem składanych lusterek .. mam juz 2 passata i w każdym mam ta opcje jak mam sprawdzić czy to tylko lepszy klawisz wsadzony czy lusterka na fakcie sa składane (ta opcja nie działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ... a ja mam pytanie co z oznaczeniem składanych lusterek .. mam juz 2 passata i w każdym mam ta opcje jak mam sprawdzić czy to tylko lepszy klawisz wsadzony czy lusterka na fakcie sa składane (ta opcja nie działa)

Możesz zdemontować boczki i sprawdzić, ile masz pinów we wtyczce od lusterek lub policzyć kable w wiązce z lusterka-to chyba najłatwiejsze :) Jak będziesz miał 5-pinową wtyczkę, to wówczas masz na bank ręczne składanie lusterek-jak kabli będzie więcej, to możesz mieć uszkodzone elektrycznie składanie lusterek.

Bardzo wiele aut było wyposażonych w przełącznik z elektrycznie składanych lusterek, ale w rzeczywistości miało lusterka ręcznie składane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów !

Pytanie moje jest następujące . Co może być przyczyną tego, że jak reguluje lusterka , to od strony kierowcy, czyli - L- , kręcą się oba lusterka (kierowcy i pasażera ) gdy regulację zmienię na na -R- , reguluje się tylko lusterko kierowcy !!!! . Kupiłem taką samą regulacje (jest nowa) wymieniłem .......i nic z tego , jak problem był tak jest nadal !!????

Proszę podpowiedzcie mi co mogę zrobić z tym fantem ???????? Wcześniej jak byłem u elektryka , powiedział mi , że wina jest właśnie w samej regulacji !? podobno styki tam się zwierają ??????? :dolamam

Passat b5 2001 r.

Pozdrawiam !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych forumowiczów !

Pytanie moje jest następujące . Co może być przyczyną tego, że jak reguluje lusterka , to od strony kierowcy, czyli - L- , kręcą się oba lusterka (kierowcy i pasażera ) gdy regulację zmienię na na -R- , reguluje się tylko lusterko kierowcy !!!! . Kupiłem taką samą regulacje (jest nowa) wymieniłem .......i nic z tego , jak problem był tak jest nadal !!????

Proszę podpowiedzcie mi co mogę zrobić z tym fantem ???????? Wcześniej jak byłem u elektryka , powiedział mi , że wina jest właśnie w samej regulacji !? podobno styki tam się zwierają ???????

Passat b5 2001 r.

Pozdrawiam !!!!!

 

Nic się nie zwiera,niech Ci głupot nie gada!!!Wszystko działa poprawnie,tak poprostu ma być.Jak byś zerknął na tego posta za którego dostałeś ostrzeżenie-to byś wiedział,już tam Ci odpisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności