Skocz do zawartości
Gość misiek_wr

dodatkowa elektryczna pompa wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppmarian
Skąd elektr. pompa wody dostaje impuls o załączeniu??.

 

z czujnika temp. w VR jest on wkrecony w chlodnice u gory po lewej - od strony kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ayvor

Witam.

 

Tak się składa że mam Paska w tej samej wersji silnikowej (91r. Variant 1.6 TDi)

 

Dodatkowa elektryczna pompa wodna wymusza dodatkowy obieg wody przez turbine.

A uruchamia ją czujnik znajdujący się na turbinie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taką pompkę z omegi TDS założyłem na wąż od nagrzewnicy i jak ja włączę na postoju z dmuchawą to mam ogrzewanko bez odpalania silnika , jak w E-klasie. Oczywiście silnik musi być nagrzany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak napisał Ayvor jest to pompka płynu chłodzącego, chłodząca dodatkowo turbinę. W silnikach z turbodoładowaniem turbina odwala straszną robotę w ciężkich warunkach (napędzana gorącymi spalinami kręci się po 100000 rpm), dlatego musi być idealnie smarowana i chłodzona.

A swoją drogą silnik 1,6 TD przypomina małą rafinerię. Ma tyle dodatkowych układów i wężyków, że jak pierwszy raz ujrzałem to się załamałem. No bo turbina, intercooler (i te węże do niego), pompka do chłodzenia turbiny, pompka do podciśnienia serwa, chłodnica oleju, dodatkowa rurka do chłodzenia płynu wspomagania kierownicy, wielgaśny filtr paliwa itd..., (a ja mam jeszcze klimę) ale za to jakie brrruuuummmmm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mistrzowie ja mam pytanko.

 

Czy ma ktoś sam, znajomego lub jakiś szrot który miałby taką dodatkową pompę do sprzedania ?

 

Niestety moje zakończyła swój żywot :mur:

 

:vw:

 

Byłbym wielce wdzięczny za cynk na ten temat gdyż szukam jej od 6 miesięcy bez powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa cyrkulacji wody niezależnego ogrzewania, tak foachowo sie nazywa ta pompka elektryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa cyrkulacji wody niezależnego ogrzewania, tak foachowo sie nazywa ta pompka elektryczna.
tak by się ona nazywała gdyby chodziło o pompę któa należy do instlacji webasto, a tutaqj wcale nie chodzi o taką pompę. w passatach vr6 i 1.6TD taka pompka jest montowana w układzie chłodzenia seryjnie bez względu na to czy auto posiada niezależne ogrzewanie (webasto).

 

Działać powinna ona po przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu lub przy wyłączonym zapłonie razem z wiatrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, czytałem

MATEUSZ jak pójdziesz do sklepu kupisz taką pompę to na paragonie będzie istniała właśnie taka nazwa, a do czeko ona i jak pracuje, tego nie wiem:)

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najwyraźniej kiepsko czytałeś, bo problem już dawno został wyjaśniony, to po pierwsze, po drugie, żeby już zaniechać dopisywania durnych moim zdaniem postów-niech ktoś z posiadaczy etki zapoda numer części i dokładną nazwę, a po trzecie kolego Bakamen-to co pisze na paragonie to tylko i wyłącznie widzimisię właściciela sklepu, jak on wprowadzi towar do systemu tak zostanie wydrukowany na paragonie, może tam nawet pisać tylko "pompka" i co wtedy powiesz? że to się zwie pompka? dobrze jeśli tak by było, bo gdybyś kupił to urządzonko a na paragonie widniało "kotlet schabowy" to już się boję co wtedy byś napisał na forum. Jeśli nie wierzysz, że to sprzedawca wprowadza nazwę towaru to kup zupkę konorra (cenzura;) ) powiedzmy ser w zielu w dwóch albo trzech marketach i porównaj paragony;)

 

sorki za małe OT, ale wnerwia mnie jak ktoś odgrzewa kotleta tylko po to, aby zabłysnąć wiedzą jak dana część nazywana jest na paragonie w sklepie X i nie wnosi nic nowego do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech ktoś z posiadaczy etki zapoda numer części i dokładną nazwę

 

Mówisz i masz ;-D. Nr części: b 251 965 561 B, Nazwa: dodatkowa pompa wody.

 

I jeszcze obrazek z ETKI

etkafm4.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności