Skocz do zawartości
Gość David123

Wiatrak klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

juz wszystko mam sprawdzone wentylator sie wlacza gdy wezmie sie go na krutko napiecie tez do nigo dochodzi czyli ok podpiolem autko pod VAGa a tu takie oto bledy 792 wlacznik cisnieniowy klimatyzacji-F129 brak osprzetu

1272 silnik sterujacy klapy centralnej V70 brak osprzetu:mad:

czyli wychodzi nato ze klima jest pusta:mad: ale na wszelki wypadek sprawdzilem jeszcze czy jest cisnienie w przewodach po wcisnieciu wentyla w zawrze cisza!!brak cisnienia klima pusta a 2 dni temu bylem w serwisie zajmujacym sie klimatyzacja napelnic gosc ktory obslugiwal urzadzenie od klimy tlumaczyl mi ze jesli instalacja jest nie szczelna ta maszyna wykryje to i nie napelni klimy czas ktory ta maszyna niby wszystko sprawdzala czy jest sprawne trwal ponad 1 godzine i na koniec gosc powiedzial ze instalacja jest w 100% szczelna a tu okazuje sie ze ciecz gdzies zginela:mad: powiedzcie mi koledzy co mam teraz zrobic? jutro z rana jade do nich ale musze byc jakos przygotowany bo dla takiego laika jak ja to koles moze wcisnac byle jaki KIT! chociazby bedzie sie tlumaczyl ze to nie jego wina ze uklad jest nie szczelny ale wyraznie kazalem im najpierw sprawdzic szczelnosc instalacji i sprawdzic wszystkie inne warianty dlaczego takowa klima mogla by nie dzalac jadyne co znalezli to wlasnie wentyl nie sprawny i go wymienili. co mam zrobic w takim przypadku?i jak sie bronic przed ich sugestiami?czy mam zarzadac zwrotu kasy?bo jak by nie bylo to ONI zle ocenili stan instalacji POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuleszapiotr w serwisie powinni Ci dodać barwnik do czynnika chłodzącego i wtedy było by wiadomo czy są jakieś nieszczelności i co najważniejsze gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuleszapiotr w serwisie powinni Ci dodać barwnik do czynnika chłodzącego i wtedy było by wiadomo czy są jakieś nieszczelności i co najważniejsze gdzie.

 

 

dodali barwnika kolor zielony jesli oto ci chodzi? a gdy nabil koles ta klime to jedyne co jeszcze zrobil to kazal odpalic auto wlaczyl klime na maxa przylozyl termometr i powiedzial ze wszystko dziala sprawnie moze mial odczekac jakas chwile i wtedy sprawdzic czy sa wycieki plynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodali barwnika kolor zielony jesli oto ci chodzi? a gdy nabil koles ta klime to jedyne co jeszcze zrobil to kazal odpalic auto wlaczyl klime na maxa przylozyl termometr i powiedzial ze wszystko dziala sprawnie moze mial odczekac jakas chwile i wtedy sprawdzic czy sa wycieki plynu?

Mnie powiedzieli w serwisie, żeby przyjechać za dwa tygodnie , celem sprawdzenia szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie powiedzieli w serwisie, żeby przyjechać za dwa tygodnie , celem sprawdzenia szczelności.

 

 

takiej informacji mi nie dali:mad: a czy ten barwnik to olej to sprezarki to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takiej informacji mi nie dali:mad: a czy ten barwnik to olej to sprezarki to to samo?

 

Barwnik + olej + płyn R134a - oto komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Barwnik + olej + płyn R134a - oto komplet.

 

 

dzieki napewno skorzystam z twojej pomocy ale nadal mam dylemat aby znow mnie w jakis sposob nie wykrecili byle sie mnie pozbyc z warsztatu:( tak jak pisalem w poscie wyrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak dbać o układ klimatyzacji? Wiem, żę powinno się ją włączyć co najmniej raz w miesiącu. Co ile sprawdzać i ile musi być czynnika chłodzącego w układzie? Jak zadbać o sprężarke klimatyzacji i czym ona jest smarowana. Proszę o odpowiedzi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak dbać o układ klimatyzacji? Wiem, żę powinno się ją włączyć co najmniej raz w miesiącu. Co ile sprawdzać i ile musi być czynnika chłodzącego w układzie? Jak zadbać o sprężarke klimatyzacji i czym ona jest smarowana. Proszę o odpowiedzi i sugestie.

 

Sprężarka jest smarowana olejem , który jest rozprowadzany za pomocą czynnika chłodzącego R134a.Powinno się robić przegląd klimy raz w roku - tyle teoria, wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężarka jest smarowana olejem , który jest rozprowadzany za pomocą czynnika chłodzącego R134a.Powinno się robić przegląd klimy raz w roku - tyle teoria, wybór należy do Ciebie.

Rozumiem że olej ten jest mieszany razem z tym czynnikiem chłodzącym R134a? Ile powinno go być w układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że olej ten jest mieszany razem z tym czynnikiem chłodzącym R134a? Ile powinno go być w układzie?

 

Tak ,jest mieszany razem z R134a w trakcie napełniania układu.

acilopynuim9.th.png

Pierwsza wielkość to R134a druga olej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyjąć wentylator w b5 z 2003r jak on jest przymocowany?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leskoc

Witam! Ja pojechałem do jednego z najlepszych warsztatów elektrycznych w moim mieście i sprzedali mi szczotki o wymiarach 7 x 8 x 16 - 4 sztuki za ..... 12 zł !!!!!!!. Trochę pomęczyłem się z wymianą i wiatrak śmiga jak nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesio79

PANOWIE ****** w moim pasku 1,8 benz. silnik abs mam jeden wentylator na dwa piny raczej ktos go zmieniał a ja chce uruchomic klime i chce wiedziec jaki wentylatoer kupic czy od td bedzie pasował jak poznac czy to prawidłowy wentylator i czy wystepuje jeden wentylator w pasku 92 r abs z klima reczna . gubie sie ******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zaczynać nowego tematu podłączam się pod istniejący ;) ...

 

Czy ktoś kupował na Allegro przykładowo te wentylatory:

 

http://www.allegro.pl/item544157912_wentylator_klimatyzacji_audi_a4_passat_b5_sharan.html

 

http://www.allegro.pl/item566160556_nowy_wentylator_klimy_vw_passat_b5_b6_audi_a4_a6.html

 

Niestety czeka mnie wymiana, używka za bardzo mnie nie interesuje a ceny nowych oryginalnych są jakie są :| ...

 

Czekam na opinie ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka powinna byc moc i srednica wentylatora klimatyzacji do Passata 2003r 2.0 benzyna ALT? w internecie jest pelno wiatrakow 280mm 300W czy taki bedzie pasowal? dodam ze auto to anglik, czy jest jakas roznica w mocy takiego wiatraka w aucie angielskim a europejskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrDrago

Nr ref. 8D0 959 455R - 300W / 280mm prod. GATE.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za pomoc tez wlasnie myslalem ze ten Gate bedzie odpowiedni

Zastanawialo mnie jedynie ze w jednym z postow napisal ktos ze anglik ma chyba inna moc wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności