Skocz do zawartości
Gość David123

Wiatrak klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość David123

Witam

Dzis autko bylo u mechanika i dowiedzialem sie ze wiatrak klimy mi nie dziala.

Wiec teraz pytanka:

1 czy mozna to naprawic?

2 jakia sa ceny tych wiatraczkow?

A moze jakies inne wyjscie ewakuacyjne :P:P:P

SIlnik 1.9 tdi 110 KM

Jezeli byl juz taki temat to sorki za zalozenie nowego i odeslanie mnie do tamtych tematow.

W ostatecznosci moze ktos ma cos takiego lub ma dojscie do tej czesci.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - taki temat już był :kwasny:

Ale najpierw sam jeszcze sobie sprawdź wiatrak "na krótko" - czy wystartuje. No i jeszcze zainteresuj się bezpiecznikiem 40A. Jeśli wiatrak przy połączeniu "na krótko" nie wystartuje" - no to wymiana. Choć jeszcze może byc spalony ten bezpiecznik 40A.

A koszt zakupu "używki" wiatraka - to około 300 zeta. ceny nowego (z wiadomych wzgledów) nawet nie podaję :evil:

 

ps: bo nie zawsze mechanik ma rację. A skoro tu można nabyć odpowiednią wiedzę, to radze to samemu sprawdzic. Może to zaoszczędzi zbędnych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

Dzieki za podpowiedz

Sorki za taki temat ale jutro wyjezdzam za granice i jak wroce to musze sie tym zajac od razu.

Bo troszke goraco :hyhy::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kolego kupiłem uzywkę za 200 zł chodziła git przez 2 tygodnie . Jutro jadę do rzeszowa do aso po nówkę 813 zł, a stalowa wola aso 893 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwaid 123 ja zakupiłem wiatrak do klimy na allegro za 165 zeta na rocznej gwarancji i chodzi wspaniale . Poszukaj na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

najtaniej bo za 5 zł można go naprawic jeśli pod kierownicą spalił sie bezpiecznik 40 A . U mnie tak było a w serwisie klimy powiedzieli że za 200 zł od ręki mi to zrobią :fuckyou2: , czasami warto samemu pogrzebać :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebulaa - a tak konkrteniej - to GDZIE pod kierownicą :?: Strzel jakąś fotę i wrzuć. To tak na przyszłość się przyda :D (na razie jeszcze działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

Jeżeli Wentylator to tylko nowy. Używki kupowałem w zeszłym roku i chodziły: pierwszy jeden dzień, a a drugi dwa dni.

W serwisie VW ~ 1000 zł :przestraszony:

Odżałowałem w Intercars na nowy Vemo ~ 420 zł - wymieniłem sam (30 minut)

Teraz na Allegro nówkę można wychaczyć za ~ 170 zł

http://www.allegro.pl/search.php?string=passat+b5+wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a panowie mam pytanie u mnie nie dziala wentylator klimy ale klima sama chłodzi w miare dobrze, czy jak bede tak uzywal to mozecos sie stac?

dzieki za wszelkie info

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przy niesprawnym wentylatorze klima się nie uruchamia :orany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonej klimie na postoju i przy nie działającym wentylatorze ciśnienie w układzie rośnie do ok 25-30 atm.więc może zadziałac bezpiecznik ciśnienia i wypuści czynnik na zewnątrz.

 

W czasie jazdy skraplacz jest chłodzony pędem powietrza i wtedy można załączyc klimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebulaa - a tak konkrteniej - to GDZIE pod kierownicą :?: Strzel jakąś fotę i wrzuć. To tak na przyszłość się przyda :D (na razie jeszcze działa).

 

skrzynka bezpieczników Passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość David123

Troche sie zgubilem w tych opisach. :przestraszony::przestraszony:

Moze mi ktos zaznaczyc ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za wentylator klimy w B5 3b :padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze sie podpinam pod temet ,ale jest pokrewny,czy i co ile nalezy napelnic klime czynnikiem? czy czynnik sie jakos zurzywa? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy - ile używasz (tzn. jak często jeździsz z włączoną klimą). No i oczywiście, że się czynnik chłodzacy zużywa. Tak z raz na rok się jedzie w celu sprawdzenia KLIMY i jak jest "przymało" to dobijają przecież. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche sie zgubilem w tych opisach. :przestraszony::przestraszony:

Moze mi ktos zaznaczyc ktory bezpiecznik jest odpowiedzialny za wentylator klimy w B5 3b :padam::padam:

 

szukaj napisu " Płyta przekaźników dolna " na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy - ile używasz (tzn. jak często jeździsz z włączoną klimą). No i oczywiście, że się czynnik chłodzacy zużywa. Tak z raz na rok się jedzie w celu sprawdzenia KLIMY i jak jest "przymało" to dobijają przecież. :ok:

No nie do końca mogę się z tym zgodzić. W lodówce nikt nie robi przeglądu do rok, a lodóweczka śmiga ładnych parę lat. Technologicznie układ jest bardzo podobny, wiec nie widzę powodów do twierdzenia że czynnik się zużywa. Fakt - poprzez mikronieszczelności w układzie może go ubywać i co jakiś czas (powiedzmy co dwa lata - tak mówią spece od klimy) należy sprawdzić jego ilość. Problem w tym że nie za bardzo jest jak sprawdzić czy w układzie jest odpowiednia ilość czynnika - robi się to więc nieco "od tyłu". Ściąga się cały czynnik (wraz z olejem) z układu i po próbie szczelnościowej pakuje do układu stosowna ilość czynnika. I tu możemy doszukać się owego zużycia gazu - najczęściej jest tak, że do układu pakują nam ten sam gaz (i olej - ten to faktycznie może sie zużyć) który mieliśmy, tyle że w ilości stosownej do naszego pojazdu. Czyli dodają trochę czynnika tak żeby waga się zgadzała. Polecam więc takich fachowców, którzy po ściągnięciu czynnika wpuszczają nowy czynnik i "wlewają" mowy olej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najaro, A Tobie mówili że wpuszczają całkiem nowy czynnik?

A pokazywali Ci w co zbierają stary czy wypuszczali go w powietrze ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dick45

Witam

również mam problem z wiatrakiem klimy nie działa mam pytanie gdzie jest ta płyta przekażników dolna żety sprawdzić bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że TAM trzeba szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności