Skocz do zawartości
Gość David123

Wiatrak klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, zatem gdy sprężarka się nie załączy to i wentylator również.

Dokładnie. Wentylator włącza się razem ze sprężarką :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Wentylator włącza się razem ze sprężarką :ok:

 

Jeszcze raz dzięki, browar Ci się należy. Tak to jest jak sie instrukcji pisanej nie posiada ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest jak sie instrukcji pisanej nie posiada ;).

Żaden problem, zebyś stał się jej szczesliwym posiadaczem :hurra: Zapukaj na PW do pakafoto. Tam dowiesz się więcej.

PZDR.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego - nie myl tego, ze dmuchawa ci wieje do środka ... z tym, ze klimatyzacja sie załącza. Pewny jestes tego co piszesz :?: Jeśli u ciebie tak jest, to masz unikalny samochód :D. Polecam przeczytac instrukcję obsługi i działania KLIMY , a potem możemy podyskutować. No chyba, ze z garażu wyjeżdżasz - to przepraszam.

 

Bobik - gdy na zewnątrz jest temperatura poniżej +4 stopni, to sprężarka się nie włączy. Działa wtedy zabezpieczenie przed uszkodzeniem spreżarki.

Przepraszam jeśli coś mylę,rzeczywiście wyjeżdżam z garażu,ale klimatyzacja się nie załącza sama,ja wybieram jak ma pracować,w jakim trybie lub poza trybami(ręczne ustawienie siły i kierunku nadmuchu).

Myślę,że klimatyzacja to nie jest tylko sprężarka,lecz cały układ urządzeń również dmuchawa jak i wiele innych elementów,które wytwarzają zadane warunki klimatyczne,więc piszę to co wg. mnie jest logiczne,a nie pewne.A propos poleceń- z obsługą klimy nie mam problemów,inaczej rozumiemy pojęcie "klimatyzacja";)

 

Kolego - nie myl tego, ze dmuchawa ci wieje do środka ... z tym, ze klimatyzacja sie załącza. Pewny jestes tego co piszesz :?: Jeśli u ciebie tak jest, to masz unikalny samochód :D. Polecam przeczytac instrukcję obsługi i działania KLIMY , a potem możemy podyskutować. No chyba, ze z garażu wyjeżdżasz - to przepraszam.

 

Bobik - gdy na zewnątrz jest temperatura poniżej +4 stopni, to sprężarka się nie włączy. Działa wtedy zabezpieczenie przed uszkodzeniem spreżarki.

Przepraszam jeśli coś mylę,rzeczywiście wyjeżdżam z garażu,ale klimatyzacja się nie załącza sama,ja wybieram jak ma pracować,w jakim trybie lub poza trybami(ręczne ustawienie siły i kierunku nadmuchu).

Myślę,że klimatyzacja to nie jest tylko sprężarka,lecz cały układ urządzeń również dmuchawa jak i wiele innych elementów,które wytwarzają zadane warunki klimatyczne,więc piszę to co wg. mnie jest logiczne,a nie pewne.A propos poleceń- z obsługą klimy nie mam problemów,inaczej rozumiemy pojęcie "klimatyzacja";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa świezego powietrza jest standardowym elementem wyposazenia auta. KLIMA jest elementem dodatkowym, sprzęgniętym z tą dmuchawą - mam rację czy się mylę :?: I skoro już mówisz o wielu elementach układu klimatyzacji, to jest jeden główny: czujnik zapobiegający włączeniu spręzarki, przy temperaturach poniżej +4 stopni. Gdy spręzarka nie pracuje, to panel climatronika spełnia funkcje podstawowe, czyli nawiew, grzanie, siła i kierunek nadmuchu ...itp. Jakbyś nie zauważył, to przy włączeniu w tryb AUTO, znikają ci wszelkie ikony z wyswietlacza, dotyczące kierunku nadmuchu i "wali" wiatrem z kazdej dziury.

A skoro inaczej rozumiemy pojęcie "klimatyzacja", to chciałem cię tylko z błedu wyprowadzić. Nie będę więc narzucał ci swojej "teorii", skoro nadal uważasz inaczej :D

Masz chyba na myśli sprężarkę,bo klima w trybie AUTO jak mam włączoną,to pracuje bez względu na to ile jest na minusie na zewnątrz:-D

W tym wypadku pracuje sama dmuchawa świezego powietrza a nie instalacja klimatyzacji. A następnym razem jak wyjedziesz, to pstryknij sobie przyciskami AUTO i ECON i powinienes zauważyć spadek obrotow przy właczaniu się sprężarki. Chociaż teraz to już takich niskich temperatur raczej nie bedzie.

PZDR....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommo

Witam, poszukuje przekażnika od wentylatora klimy (na krótko podłączony wentylator działa) bo nie chce się kręcić. Po wykręceniu tej przesłony nad nogami kierowcy mam górną płytę przekażników ale tylko jej dolną część-zaznaczoną na zdjęciu czerwoną ramką (tam gdzie są przekażniki I-VI) a górnej tam gdzie sa te od 1-13 nie mam!!! Szukałem jej wszędzia dookoła i nic takiego nie ma

 

1-- Przekaźnik wentylatora chłodnicy (urządzenie klimatyzacyjne)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94023b469c52f88b.html

 

Aha klima manual o ile to coś zmienia

Gdzie jej szukać ?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem? Za działanie wentylatora klimy odpowiedzialny jest ten bezpiecznik 40A? Czy on wyglada jak bezpiecznik (podłużny) czy jak przekaźnik (kostka)? A może jest bezpiecznik i przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja dobrze rozumiem? Za działanie wentylatora klimy odpowiedzialny jest ten bezpiecznik 40A? Czy on wyglada jak bezpiecznik (podłużny) czy jak przekaźnik (kostka)? A może jest bezpiecznik i przekaźnik?

Jest i bezpiecznik i przekaźnik. Wszystko masz tutaj. http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid=9

 

jak będziesz potrzebował nowy przekaźnik to mam na zbyciu nieużywany prosto z servisu VW.

 

Tommo sprawdź bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z szanownych kolegów może sprawdzić czy wentylator klimatyzacji o nr 4D0 959 455 będzie pasował do Pasia 1,9 TDI 90 koni silnik AHU; Pozdrawiam serdecznie. Tomek

 

Czy wtyczki będą takie same czy róże??? Pilna sprawa!. Pomóżcie jeśli łasica:)

 

Sprawa już załatwiona. Wtyczka okrągła Valeo. Nr ET-ki - oznaczenie nowe to 8D0 959455 R( lub C) nie pamiętam. Koszt 180 zł wentylator 40 zł wymiana. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod ten temat( nie widze potrzeby zakladania nowego wątku).

zastanawiam sie nad wiatrakiem od klimatyzacji, z tego co mi sie zdaje to ten wiatrak tez sluzy do chlodzenia silnika jesli temperatura cieczy chlodzacej przekroczy dana temperature.

I tu nasuwa sie moje pytanie, przy jakiej temperaturze zalacza 1,2 bieg tego wiatraka ?????

 

pozdrawiam passatomanow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wiatrakiem od klimatyzacji

 

To sie za długo nie zastanawiaj, bo jeśli myślisz tak...

 

z tego co mi sie zdaje to ten wiatrak tez sluzy do chlodzenia silnika jesli temperatura cieczy chlodzacej przekroczy dana temperature.

To źle ci się zdaje :D Bo jak sama nazwa wskazuje, to wentylator chłodnicy klimy, działa tylko wtedy, gdy włączysz klimatyzację.

 

I tu nasuwa sie moje pytanie, przy jakiej temperaturze zalacza 1,2 bieg tego wiatraka ?????

No odpowiadać juz chyba nie trzeba, bo możesz z powyższych rozwazań, "wysunąć" odpowiedź :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba przy niesprawnym wentylatorze klima się nie uruchamia :orany:

Klima się uruchamia tylko nie chłodzi na postoju- zawsze.Pęd powietrza uruchamia wiatrak podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie za długo nie zastanawiaj, bo jeśli myślisz tak...

 

 

To źle ci się zdaje :D Bo jak sama nazwa wskazuje, to wentylator chłodnicy klimy, działa tylko wtedy, gdy włączysz klimatyzację.

 

 

No odpowiadać juz chyba nie trzeba, bo możesz z powyższych rozwazań, "wysunąć" odpowiedź :cool:

 

no jak jestes taki pewien tego co piszesz to poczytaj :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=282944#post282944

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdy pracuje KLIMA, to wspomaga bo przecież wieje na obie chłodnice. A zreszta już powoli zaczynam sie w tym gubić. Za duzo informacji na raz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pozwolcie ze dolacze do tematu:) 2 dni temu bylem nabic klime(przedtem wcale nie dzialala zawor byl uszkodzony)w ASO z kompletna obsluga gosc wszystko sprawdzil czy jest ok i bylo 2 dni dzialala wysmienicie:D ale wczoraj juz porazka:mad: nie dziala z tego co zauwarzylem to wentylator klimy nie pracuje i przy wlaczeniu na AUTO nie ma odczuwalnego spadku obrotow silnika i tu moje pytanie czy jesli nawali wentylator klimy to automatycznie nie bedzie rowniez zalaczala sie sprezarka? i odwrotnie czy jak nawali sprezarka to automatycznie przestaje dzialac wentylator? zrobilem test na panelu klimy i pojawiaja sie 2 bledy ktore po wykasowaniu wracaja:( to sa bledy 4F8 i 318 czy wiecie o co z nimi chodzi?pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nawali wentylator klimy to automatycznie nie bedzie rowniez zalaczala sie sprężarka?

Sprężarka będzie chodzić, ale bez sprawnego wiatraka klimy szybko ja można zarżnąć, gdyż temperatura w układzie chłodzenia będzie ciągle wzrastała i możesz zatrzeć sprężarkę. Sprawny wiatrak to podstawa do prawidłowego działania klimy, więc jak najszybciej sprawdź czemu on nie działa. Przyczyn może być kilka albo skończyły się szczotki na wirniku albo bezpiecznik bądź przekaźnik 40A przepalone. Najprościej sprawdzić można to żaróweczką na dwóch kabelkach i sprawdzić dokąd dochodzi prąd, tak więc wypnij wtyk przy wiatraku klimy i wetknij tam tą żaróweczkę jeśli zaświeci to znaczy że prąd przechodzi przez bezpieczniki i przekaźnik i one są dobre a winny jest sam wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No gdy pracuje KLIMA, to wspomaga bo przecież wieje na obie chłodnice. A zreszta już powoli zaczynam sie w tym gubić. Za duzo informacji na raz :D

 

nie chodzi o to kiedy chodzi klima, tylko a wspomaganie.

POWIEDZ MI CZEMU ODPOWIADASZ NA PYTANIA Z TEMATYKI Z KTOREJ NIE JESTES PEWIEN SWOICH ODPOWIEDZI ????? I DLACZEGO TWOJE ODPOWIEDZI SA OBRAZAJACE DLA AUTORA PYTANIA ???? JESLI JUZ CHCESZ KOGOS POUCZAC TO NAJPIERW SAM PRZEMYSL DOKŁADNIE ZAGADNIENIE.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprężarka będzie chodzić, ale bez sprawnego wiatraka klimy szybko ja można zarżnąć, gdyż temperatura w układzie chłodzenia będzie ciągle wzrastała i możesz zatrzeć sprężarkę. Sprawny wiatrak to podstawa do prawidłowego działania klimy, więc jak najszybciej sprawdź czemu on nie działa. Przyczyn może być kilka albo skończyły się szczotki na wirniku albo bezpiecznik bądź przekaźnik 40A przepalone. Najprościej sprawdzić można to żaróweczką na dwóch kabelkach i sprawdzić dokąd dochodzi prąd, tak więc wypnij wtyk przy wiatraku klimy i wetknij tam tą żaróweczkę jeśli zaświeci to znaczy że prąd przechodzi przez bezpieczniki i przekaźnik i one są dobre a winny jest sam wiatrak.

 

 

napewno to sprawdze tak jak piszesz a powiedz jeszcze jak walnie sprezarka to wiatrak klimy tez nie bedzie dzialal?bo jak narazie to nie wiem od czego zaczac aby za duzo nie rozkrecac;) a jest mozliwe to ze sprezarka nie pracowala juz od roku (brak cieczy chlodzacej)a jak teraz dostala cieczy to walnela po 2 dniach pracy? jak to sprawdzic czy dziala sprezarka dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sprawnego wiatraka klimy spreżarka bedzię działać ale nie radze uzywać wtedy klimy (w szczególności na postoju) Pół biedy jak bedziesz jechał bo wtedy chłodnica jest chłodzona pedem powietrza. Jak włączysz w climatroniku przycisk AUTO powinieneś usłyszeć lekką zmiane w pracy silnika (zauważysz to również na obrotomierzu)Wtedy spreżarka sie włączy. Tak samo bedzię jak wyłączysz klime przyciskiem ECON. Wtedy też bedzie zmiana w pracy silnika. Jeżeli tego nie bedzie znaczy że sprażarka nie działa. U mnie działa ale niestety wiatrak mi padł. Sprawdzałem na kostce.Odłączyłem wiatrak z kostki i sprawdziłem na przewodach próbnikiem czy dochodzi prąd. Jak włączyłem klime lampka na próbniku sie zapalała , jak wyłączyłem klime to lampka gasła. Znaczy to ze bezpiecznik i przekaźnik działa a padł wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno to sprawdze tak jak piszesz a powiedz jeszcze jak walnie sprezarka to wiatrak klimy tez nie bedzie dzialal?bo jak narazie to nie wiem od czego zaczac aby za duzo nie rozkrecac;) a jest mozliwe to ze sprezarka nie pracowala juz od roku (brak cieczy chlodzacej)a jak teraz dostala cieczy to walnela po 2 dniach pracy? jak to sprawdzic czy dziala sprezarka dzieki

 

A mówią,że klimę należy serwisować raz do roku i to w Twoim przypadku prawda.Klimę należy uruchomić raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie- właśnie po to , żeby później nie mieć problemów( smarowanie sprężarki klimy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności