Skocz do zawartości
Marek

LOG - Pomiar Dynamiczny Silnika

Rekomendowane odpowiedzi

a silnik AHU i 1Z to takie same wartości sa i tak samo sie robi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Czy mając tylko "Polskiego vaga" będe mógł prawidłowo zrobić logi dynamicznie w silniku AWX? Chciałbym je wykonać gdyż ostatnio zdarza się autku wpadać w notlaufa. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kurcze, sprawdź po prostu... może jakoś się domyślimy o co chodziło. Jeśli masz polskiego vaga to nie będziesz miał problemu z uruchomieniem na tym samym fejsie VAGa 311.2, którego polecają koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów. Czy mając tylko "Polskiego vaga" będe mógł prawidłowo zrobić logi dynamicznie w silniku AWX? Chciałbym je wykonać gdyż ostatnio zdarza się autku wpadać w notlaufa. Pzdr.

 

z tego co paietam to polski Vag nie oferuje takich luksusow ...

 

a silnik AHU i 1Z to takie same wartości sa i tak samo sie robi ???

 

tak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najpierw mozę sprawdz przewody :P podcisnieniowe lub tez zszywka (N75 130 zł ) ci sie zacina odpal se vag com wrzuć na auto scana i zobacz mzoę ci wskoczy bład 00575 jakos tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Wskazania bloków wartości mierzonych dla silnika AJM i jakie bloki zmierzyć żeby stworzyć logu dynamicznego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie logów dynamicznych. Przeglądając logi innych zauważyłem, że mają oni kilkanaście a nawet kilkadziesiąt punktów pomiarowych. U mnie jest ich zdecydowanie mniej, między 1500 a 4500 jest ich około 9. Co zrobić żeby były częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co zrobić żeby były częściej.

mierzyć jeden kanał, a nie 3, a poza tym robić log na biegu, na którym wszystko dzieje się "wolniej", czyli np. na IV a nie na II, gdzie wskazówka wędruje z 2000 do 4500 w ciągu 5 sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam do czego porownac Diagnostyka Silnika - Wskazania bloków wartości mierzonych – Dane dla poszczególnych silników mojego atj

 

bo afn itd do jakiego porownac atj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a posiada moze ktos takie dane silników dla silnika 1.4 75KM (55kw)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej robic logi na IV biegu czy na III??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię na III ale na IV też dobrze. Zrób sobie i taki i taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na IV biegu to chyba na lotnisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę odświeżę temat,

 

Mam problemy z mocą, turbina się odłącza,

w których blokach mam zrobić pomiary, aby wszystkiego się dowiedzieć?

Silnik ATJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

000,001,003,004,007,008,009,010,011,013 ;) ale to wszystko już było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem,

dziękuję,

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Podpinam się do istniejącego tematu, bo nie mogę utworzyć nowego, z faktu iż nie mam owych 15 wypowiedzi na forum :).

 

Przegoniłem mojego passata na VAGu i ściągnąłem logi dynamiczne, by sprawdzić czy wszystko jest OK, bo odczułem lekki spadek mocy.

Test wyglądał tak, że na 3cim biegu dałem gaz w podłogę zęby osiągnąć maksymalne obciążenie silnika (Engine Load) gdyż w innym wypadku wyniki będą odpowiednio zaniżone.

Poniżej dane i wykresy jakie otrzymałem. Pomiary zarówno na benzynce i gazie.

 

1. Na pewno przepływomierz jest sprawny bo ładnie podaje liniowo wartości az do 130g/s ( dla tego silnika generalnie przyjmuje sie 120g/s przy 5000RPM ).

 

2. Zawór N75 wygląda również na zdrowy bo utrzymuje stabilną wartość w granicach 45%.

 

3. To co mnie tylko zdziwiło to fakt że turbina jest w stanie wydolić max 0.5bara przy 2500 obrotów co jest nieco zaniżonym wynikiem dla serii -> powinno być 0,5-0,65bara. Zakładając ciśnienie atmosfer. na poziomie 1bara powinno mi wyjść na wykresie 1600.

Również widać wyraźnie że turbina włącza się nieco za późno. Teoretycznie powinna to zrobić przy obrotach 1800-1900 natomiast u mnie dopiero ładuje przy 2400-2500 obrotów. Wiadomo że jest ona już w podeszłym wieku :) wiec nie oczekuje od niej książkowych wyników.

 

Mam teraz pytanie do znawców tematu i speców od logów. Czy problem z niskim doładowaniem to:

a) starzejące się turbina

b) jakieś nieszczelności w dolocie, rurkach dochodzących do turbo itp

c) a może coś innego?

 

I dlaczego ciśnienie zadane (spec boost) jest również odpowiednio niższe - około 1,450bara.

 

Dzięki za odpowiedź i porady.

jarnotp

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 654x407.2dt1u6w.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 948x618.32zm70z.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 655x436.25hdc9u.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 654x432.286xoo6.jpg

 

wol_error.gifTen obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 952x577.1zoukuu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadane doładowanie jest niskie, bo jest cholernie zimno, a przepływomierz już zmierzył odpowiednią >>ilość<< powietrza podtrzebnego do osiągnięcia odpowiednich parametrów spalania mieszanki. Wg mnie wszystko jest wporządku. Jedynie jeżdżąc na LPG rozjeżdża się ustawienie zapłonu, przez co możesz odczuwać lekkiego muła (ale nic tragicznego). Pojeździj kilka dni na benzynie (albo przestaw na Pb i zrób factory defaults) to zobaczysz jak fajnie się auto zbiera [na Pb] ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Marek

pytanie jak tak "factory defaults" ustwiasz?

 

pzdr

jarnotp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki Marek

pytanie jak tak "factory defaults" ustwiasz?

 

pzdr

jarnotp

 

silnik -&gt; adaptacja -&gt; kanał 00 -&gt; save

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/adaptation_screen.html

 

powinno zadziałać. Jak będziesz miał włączony silnik, to poczujesz lekkie drgnięcie obrotów -&gt; ustawienia przywrócone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności