Skocz do zawartości
trafyc

Lozysko amortyzatora, amortyzator...wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie i w katalogu np FEBI widnieje jako poduszka amortyzatora, więc jest to tylko guma czy jednak ta guma jest tylko otoczka dla łożyska?

picture.php?albumid=421&pictureid=7236

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

 

Panowie czy łozysko amortyzatora (gdy uszkodzone) moze powodowac wiekszy przechyl samochodu przy skrecie (inne ustawienie,przekrecenie sie MCPersona).

Ostatnio samochod kladzie mi sie bardziej na prawa strone przy skrecie i mam wrazenie ze tyl zaczyna uciekac.

Na szarpakach nic nie znalezli, amorki tez stwerdzili ze OK.

Stad moje pytanie bo czasem na nierownosciach i skrecie w lewo stuka mi cos z prawej strony w podszybiu.

 

Pzdr

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim

 

Panowie czy łozysko amortyzatora (gdy uszkodzone) moze powodowac wiekszy przechyl samochodu przy skrecie (inne ustawienie,przekrecenie sie MCPersona).

Ostatnio samochod kladzie mi sie bardziej na prawa strone przy skrecie i mam wrazenie ze tyl zaczyna uciekac.

Na szarpakach nic nie znalezli, amorki tez stwerdzili ze OK.

Stad moje pytanie bo czasem na nierownosciach i skrecie w lewo stuka mi cos z prawej strony w podszybiu.

 

Pzdr

Rafal

tak jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i w katalogu np FEBI widnieje jako poduszka amortyzatora, więc jest to tylko guma czy jednak ta guma jest tylko otoczka dla łożyska?

Raportuj zły post

Zaznacz tekst, który chcesz zacytować i naciśnij ten przycisk. Cytat zostanie umieszczony w oknie szybkiej odpowiedzi.

W b5 3bg jest inna poduszka niz na zdjeciu jest tam podkladka zalana guma i niema zadnego lozyska ,tu sa wszystkie http://moto.sklep.pl/#/dynamic/sklep/czesci_samochodowe.php?wit=SKLEP&S&notitle=1&g=1180&typ=15418&wsk=O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sie skreca to bedzie slychac "trykanie" i to jest potwierdzenie ze na 100% ten "odboj" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sie skreca to bedzie slychac "trykanie" i to jest potwierdzenie ze na 100% ten "odboj" ?

 

Trykać to może przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrecam ostro w lewo (zawracam) to bardzo głosno slychac trykannie i tylko wtedy tylko, nawet w warsztacie mi powiedzieli o tym łozysku/odboju ze to jest jego wina i od razu szukam potwierdzenia w tym temacie...

A czy procz trykania przegob moze tez wyc? podobnie w miare do łozyska...?

bo ogolnie jestem na etapie co wyje /odzywa sie w zawieszeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skrecam ostro w lewo (zawracam) to bardzo głosno slychac trykannie i tylko wtedy tylko, nawet w warsztacie mi powiedzieli o tym łozysku/odboju ze to jest jego wina i od razu szukam potwierdzenia w tym temacie...

A czy procz trykania przegob moze tez wyc? podobnie w miare do łozyska...?

bo ogolnie jestem na etapie co wyje /odzywa sie w zawieszeniu...

 

Kolumna nie ma łożyska bo nie wykonuje żadnych ruchów skrętnych, w samej kolumnie może tylko pukać na nierównościach.

Przegób może wydawać przeróżne dzwięki ale ,,trykanie,, i wycie to jeden z objawów a wogóle przy skręcie.

A problem maz w aucie które jest w twoim opisie? może chodzi o jakieś inne, bo skoro mechanik mówi że tam jest łożysko to lepiej jedz do innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie te z opisu auto , a Ty mowisz o przegubie zew tak? czy chodzi o wew...?

 

 

a co do zmiany mechanika to spokojnie moze po prostu takiego uzyl okreslenia bo zauwaz ze i tu na forum byla krotka dyskusja czy to lozysko czy odboj...:)

 

w tyg chce zamawiac graty do paska i widzisz juz bym zamowil co innego...podjade jeszcze to tego mechaniaka niech sprawdzi i potwierdzi czy to przegub

dzieki

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przegób zewnętrzny. Jeśli twój mechanik ma podnośnik (4 łapy) to auto do góry, odpalić, 4 bieg, gaz do dechy, biegi na luz, zgasić auto, niech koła się kręcą i przy okazji kręcić kierownicą wstrone gdzie słychać tyrkanie a pod autem niech mechanik słucha co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dzieki za info powiem mu aby tym sposobem to sprawdzil :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podniesionym samochodzie będzie miał problem sprawdzić. Ja robiłem tak u siebie i cisza,a przy ruszaniu terkotało. Wziąłem brata, stanąłem na trawniku i ruszałem,a on słuchał i wyszło,że lewy zewnętrzny się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprezyna po wyciagnieciu z mc persona ...

A gdzie w wielowachaczu jeste McPherson???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie w wielowachaczu jeste McPherson???

 

Amortyzator + sprężyna = McPherson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę tutaj wrócić...

Do wymiany mam tą poduszkę / łożysko - amortyzatora (jak zwał tak zwał) co kupić element gumowy z łożyskiem kulowym?

bo po aukcjach widzę że istnieją również beż tych łożysk i sprzedawcy piszą że pasuje taka guma do mojego paska...:kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ty nadal z tym łożyskiem. Tam jest tylko poduszka gumowa. Amortyzator nie wykonuje ruchów skrętnych więc łożysko niepotrzebne.

Idź do porządnego sklepu motoryzacyjnego lub napisz do kogoś z działu: http://forum.vw-passat.pl/forums/114-Ogloszenia-i-uslugi-komercyjne

Tu maż fote podglądową tej gumy:

http://allegro.pl/poduszka-amortyzatora-przod-vw-passat-b5-1-8-turbo-i3974672589.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poducha wymieniona ale to nie dało pożądanego efektu tzn... jak jadę pod zniesienie, górkę itp przy skręcie w lewo słychać takie szybkie pukanie - nie mylić z trykaniem takie jak przy przegubie... Przegub był wymieniany oraz łożysko z prawej strony a mimo to dziwne dźwięki słychać w sytuacji jak wspominałem wyżej.

Już nie jedna osoba - mechanik stawiał na tą poduszkę a tu nic zero poprawy...

 

Może ktoś miał podobna sytuację i wie co tam trzeba wymienić by te pykanie ustąpiło ?

 

musze dopisac ze te trykanie pukanie stukanie takie szybkie wystepuje nawet na rownej drodze nie koniecznie jadac pod gorke wystarczy gwaltownie skrecic w lewo i cos strasznie tryka pomoze ktos...?

Edytowane przez pavvlo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienione 2 końcówki drążków znacznie się poprawiło ale delikatnie coś słychać chyba niestety ponownie przegub już nie mam wątpliwości a był robiony i to na LOBRO:mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienione 2 końcówki drążków znacznie się poprawiło ale delikatnie coś słychać chyba niestety ponownie przegub już nie mam wątpliwości a był robiony i to na LOBRO

może coś z montażem poszło nie tak? albo półoś uszkodzona?, z Lobro raczej nie powinno być takich problemów, chociaż jak wszędzie może się zdarzyć wadliwa sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności