Skocz do zawartości
trafyc

Lozysko amortyzatora, amortyzator...wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł daj autko na jazdę próbną porządnemu mechanikowi bo wymieniać części można w nieskończoność. Porządny mechanik powie Ci od razu co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladna diagnoza moze rozwiazac Twoj problem. Szarpaki w passcie nie pomoga. Najczesciej w naszych autach padaja dolne wachacze sprawdza sie je nastepujaco:

Samochod podniesiony, moze byc na kanale lub na podnosniku. 'banana' sprawdza sie szarpiac kolo do przodu i do tylu, druga osoba musi trzymac za sworzen wtedy wyczuje czy jest luz, prosty sprawdza sie szarpiac-unoszac kolo do gory. Wazne jest zeby miec kogos do pomocy bo samemu ciezko to sprawdzic.

Nalezy sprawdzic tez czy nie ma luzu na maglownicy i reszcie drazkow i wachaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim

 

Panowie czy łozysko amortyzatora (gdy uszkodzone) moze powodowac wiekszy przechyl samochodu przy skrecie (inne ustawienie,przekrecenie sie MCPersona).

Ostatnio samochod kladzie mi sie bardziej na prawa strone przy skrecie i mam wrazenie ze tyl zaczyna uciekac.

Na szarpakach nic nie znalezli, amorki tez stwerdzili ze OK.

Stad moje pytanie bo czasem na nierownosciach i skrecie w lewo stuka mi cos z prawej strony w podszybiu.

 

Pzdr

Rafal

 

Sprawdź profilaktycznie poduszki pod silnikiem i poduchy skrzyni i tylne tuleje belki skrętnej. Wymieniałem po przebiegu 270000 łożyska amortyzatorów i były tylko parę milimetrów bardziej ubite niż nowe, to lita guma i mało prawdopodobne, że ona jest przyczyną.

Edytowane przez blackpirate
dod. info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra z tym "czymś" ale faktycznie dam dla mechanika niech zrobi jazdę próbną i działa coś pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dobrego mechanika powinieneś Paweł zaczynać, a najlepiej dwóch zanim na wymianę czegokolwiek się zdecydujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje wątek bo mam mały problem czy może to być przez zużytą poduszke amortyzatora jak jadę normalnie bez znaczenia jaką prędkością przy zmianie nawierzchni na bardziej "chropowatą" z prawego koła dobiega szum dosyć głośny tak jak by bardzo mocno opona szumiała ale to nie ona bo jest nowa łożysko tez wymienione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności