Skocz do zawartości
johnx

Samodzielna wymiana oleju - 1.6 101KM (AHL)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

którędy sie wylewa olej z silnika 1.6 (najlepiej zdjęcie) jest tam taka śruba ale na 100% nie jestem pewien czy to ta i wole rzeby mi ktoś powiedział

( wiem pytanie strasznie głupie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość magger
witam

którędy sie wylewa olej z silnika 1.6 (najlepiej zdjęcie) jest tam taka śruba ale na 100% nie jestem pewien czy to ta i wole rzeby mi ktoś powiedział

( wiem pytanie strasznie głupie )

 

Jedz do mechaniora to Ci odessa przez korek i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co jak sam sobie moge zrobić :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie miski wkręcona bokiem na klucz 17 ?? To własnie do spuszczanie oleju :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz 17 lub 19 Najlepiej oczkowy lub nasadowy (może być czasem 17 lub ampolowy)

i odkręcasz korek kluczem ale wykręcasz ręką.

 

img6013gk6.th.jpg img3913acr3.th.jpg

 

Pamiętaj!

1. olej siknie z początku pod kątem w bok, więc podłuż szersze naczynie lub zabezpiecz się przed ewentualnym oblaniem.

2. pod korkiem jest uszczelka miedziana uważaj aby jej nie zgubić (przy dokręcaniu korka nie używaj dużej siły dokręć z wyczuciem.

3. przy wymianie również wymień filtr oleju jest on z boku silnika. Ale do odkręcenia musisz użyć siły bo uszczelka filtra się zaciska (przydał by się klucz do filtrów).

4. filtra nie przechylaj bo z niego też wycieknie sporo oleju więc trzymaj filtr w pionie.

5. przed założeniem nowego filtra zwilż uszczelkę olejem (wystarczy umoczyć palec i posmarować na około).

6. nowy olej zalewaj przez lejek - najpierw wlej 3 litry z bańki - zaczekaj aż ścieknie i włącz na chwilę silnik aby filtr zaciągnął - potem uzupełniaj olej do połowy miarki na bagnecie (średnio powinno wejść jakieś 3,4litra)

7. umieść kartkę informacyjną o wymianie oleju i filtra przy pompie ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie używaj dużej siły doręć z wyczuciem

ćwierć obrotu przed zerwaniem gwintu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdzicho Spox - instrukcję już podałem może miska zostanie w jednym elemencie :rotfl: ale z filtrem to podejrzewam że będzie ubaw na całe wieki - nie raz ja miałem problem z dojściem u siebie co prawda większy silnik :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podkładkę miedzianą pod korek daj nową bo jest jednorazowa !! Koszt 0,80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą problemy z odkręcaniem filtra z użyciem klucza to można zrobić to z pomocą skórzanego długiego paska od spodni. Owijasz nim filtr dookoła tak, aby ciągnięcie paska go odkręcało i zaciskasz. Klamra zostaje Ci w ręce. Jedna ręką trzymasz filtr wokół paska i go odkręcasz, a drugą ciągniesz za pasek.

Skojarzenie: paska naprawiasz paskiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

rozpisaliście sie aż za bardzo bo inne szczeguły znałem kiedyś wymieniałem olej (ale to było w ładzie 2107). No i dobrze że te zdięcia są bo myślałem że to inna śruba (taka bardziej przy skrzyni, ale nie na niej tylko przy końcu silnika) A ja kurde :mur::wstyd: mogłem sie domyśleć i osłone ściągnąć. :wstyd::wstyd::wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze mam takie pytanie jak sprawdzić czy w skszyni biegów jest odpowiednia ilość oleju bo zauwarzyłem rze skszynia biegów u mnie jest mokra i sączy sie olej nie wiem kturędy ale myśle że gdzieś tam gdzie przychodzą te dwa drąrzki co idą do zmieniania biegów. jeśli ktoś wie niech mi powie kturędy to sprawdzić i ile powinno być tego oleju (i ewentualnie jaki to olej jerzeli by trzeba było dolać). Co morze być za przyczyna tego wycieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieknie ci pewnie z zimeringów od półosi (przy flanszach) - bardzo często się tam trochę poci skrzynia. jeśli widać bardzo duże wycieki to niestety trzeba wymienić uszczelniacze/zimeringi.

 

Korek rewizyjny masz z boku skrzyni przy półosiach - odkręcasz > wsadzasz palucha musisz mieć zamoczony w oleju > jak jest za mało to dolewasz... Tylko taki jak był zalany fabrycznie... Korek spustowy oleju masz po środku na samym spodzie - ale oleju w skrzyniach manualnych nie wymienia się tylko sprawdza poziom (tylko w automatach wymienia się olej w skrzyni).

 

img6045bb4.th.jpg img6049bq3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięiki ale jaki to olej (czy nie taki do skrzyni podchodzi 75w 90)?

cieknie z tamtąd co co sie biegi zmienia od tych rurek co od gałki zmiany biegów idą :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dolać olej bo nie wiem jaki

??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki dolać olej bo nie wiem jaki

??????

 

Oryginalny możesz kolego zakupić W ASO Skoda - taniej wyjdzie (zresztą nie jest piekielnie drogi a z zamiennikami róznie bywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat:)

 

Panowie pytanko odnośnie wymiany oleju 1.6 AHL.W książce napraw napisane jest że 3.0 litra oleju.W tym temacie wyczytałem żeby wlać ok 3.4 litra...

 

W innych silnikach np.ALZ w książce napraw napisane jest że 3.5 lira...

 

Czy mógłby ktoś mnie oświecić ile mam zakupić oleju:) Żeby nie przelać ani żeby nie było za mało...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zależnie od instrukcji raz podadzą z wymianą filtra oleju i wtedy wejdzie więcej a raz bez wymiany filtra wtedy te 0,5 wejdzie mniej.:583:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW_POLO_1.0 musisz kupić 4 litrową bańkę oleju, ta ilość wystarczy na wymianę wraz z filtrem i jeszcze zostanie na ewentualne dolewki. Nie sugeruj się ilością oleju wlaną do silnika tylko sprawdzaj stan na bagnecie .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności