Skocz do zawartości
Gość PiotrekRzeszów

Gaz Sekwencja - Passat 1.6AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Ty lepiej zmień gazownika , instalacje sekwencyjne reguluje się w czasie jazdy a nie na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soa ty lepiej tankuj zbiornik do pełna i wyjedz do pustego później znowu zatankuj i wtedy oblicz w taki sposób jak robisz nigdy nie wyjdzie ci dokładnie !!! 16l na paska 1,6 to masakra naprawde !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przy spokojnej jeździe w mieście 12 max powinno być a i tak bym sie zastanawiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze nie już mnie zaczyna brac wrurrrrr

po kolejnej 100 - 14,5 L po 2/3 miasto

 

teraz mam 140 przejechane i obserwuje lapmkę, jak będzie to

tak zadupiać to mam watpliwosci czy przejade 200 km na całym baku (37 L)

tylko miasto.

 

po rozmowie z gazownikiem mam podjechac na rewgulację po 500-700 km

zbliza się ta liczba, więc bede jechac.

 

przed instalacją spalanie na benie 9 L po miesiec max 10

na trasie 8,5 L.

 

Kolejny problem samochod jak jest rozgrzany to obroty pływają - czasem zgaśnie?

Co to może być? oczywiście na LPG.

 

Pozdroooo

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po mieście wykręcam ok 300 - 320 km na baku cyklonu ( 38 litrów) wychodzi więc koło 12 - 12,5 litra LPG na 100 km w mieście. Instalacja ELPIGAZ. O spalaniu w trasie już kiedyś pisałem w tym wątku: ok. 130 km/h wychodzi 10 litrów /100 km, przy 160 km/h wyszło 12,5 litra. Klima i liczba pasażerów nie robi mi żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze nie już mnie zaczyna brac wrurrrrr

po kolejnej 100 - 14,5 L po 2/3 miasto

 

lipa, zdecydowanie za dużo..

 

teraz mam 140 przejechane i obserwuje lapmkę, jak będzie to

tak zadupiać to mam watpliwosci czy przejade 200 km na całym baku (37 L)

 

z lampką to spokojnie, zaobserwuj 2 pełne baki jak schodzą lampki.. ja na początku tez byłem w szoku, jak przy planowanych 400km na butli, przejechałem ledwie 80km a tam została tylko połowa lampek O.o u mnei jest tak, że jak palą się 4/4, jest pełna butla.. wystarczy, że przejade 25km i gasnie pierwsza, bo przeciez już pełny nie jest ;) troche to takie głupie, no ale nie należy się tym zbytnio przejmować.. liczy się zasięg od pełnej do zera.

 

po rozmowie z gazownikiem mam podjechac na rewgulację po 500-700 km

zbliza się ta liczba, więc bede jechac.

 

Kolejny problem samochod jak jest rozgrzany to obroty pływają - czasem zgaśnie?

Co to może być? oczywiście na LPG.

 

źle wszystko gazownik skonfigurował, ciśnij go tam musi to wszystko nastawić, może mapki złe..

w każdym razie dobry gazownik zrobi wszystko za pierwszym razem, jesli oczywiście stan auta to umożliwia.. jesli po pierwszym darmowym przeglądzie po tych 700km ( u mnie 1500km było - zero problemów przeglad 5 minut ) nie da rady ustawić i dalej będą problemy, to oprócz partacza gazownika zastanów sie jeszcze czy wina po trosze nie leży z twojej strony gdzies tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po instalacji (BRC) gazownik kazał przyjechać na przegląd po 15tys, bez przeglądu zerowego. Autko chodzi OK, spalanie w mieście do 13l/100, trasa 10l/100. Jak dobry gazownik to później nie ma problemów, jak partacz to kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej - na całym baku 37 L zrobiłem po mieście 270 km ok 13,5 L

Tak że jest lepiej. W środę jadę na regulację po 800 km.

 

Po wyczyszczone przepustnicy obroty dalej pływają? Przy rozgrzanym silniku,

czasem zgaśnie. Krokowiec ?

 

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie źle wy regulowany mnożnik na początku mapy. Sprawdź też czy nie ma gdzieś nieszczelności w układzie dolotowym. Dużo ci faluje? Ja już wcześniej w tym wątku pisałem chyba o spalaniu. Obecnie średnia to 10 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o falowanie to u mnie na luzie deczko waha się między 800 a 820, ale tego się praktycznie nie czuje.. gaśnie tylko jak mu rozkażę ! ( przekręcając kluczyk :fajny )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że z każdym tankowaniem moja instalacja się "dociera" jak konstrukcja stalowa ;)

 

na obecnym baku zszedłem do 10,16 l/100km .. byłoby lepiej ale nie spodziewałem sie takiego wyniku i dotankowałem do pełna, a zostało jeszcze 2 litry czyli jakieś 30 kilometrów do przejechania, więc była realna szansa zejścia do równej dychy O.o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dybecki z matematyki to słaby chyba jesteś, jeśli 10l na sto to z 2l 20km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dybecki z matematyki to słaby chyba jesteś, jeśli 10l na sto to z 2l 20km

 

aha spoko -_-

 

tyle że przy dwóch litrach można przejechać 5 kilometrów jadąc 200km/h lub 30 kilometrów jadąc oszczędnie, wziąłeś to pod uwage czy twoja matematyka jest ograniczona do poziomu 2+2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dybecki uśredniamy więc 2+2 to4 i koniec, bo jesli tak będziemy patrzeć jak ty to się próbujesz ratowac to wyjdzie ze moje T4 pali 20l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dybecki uśredniamy więc 2+2 to4 i koniec, bo jesli tak będziemy patrzeć jak ty to się próbujesz ratowac to wyjdzie ze moje T4 pali 20l

 

żałosne, najzwyczajniej w świecie się przyje**łeś, a ratujesz się w tym momencie ty, a nie ja.

 

nie napisałem, że mój tyle pali.. tylko że na tym akurat wyjątkowo baku była szansa osiągnąc 10l/100km, czy ty jesteś jakis niedorozwinięty ? przejechałem 370km, zostały 2 litry .. pojade tak dynamicznie że zrobie 5 kilometrów i spalanie bedzie na poziomie sporo ponad 10 litrów. pojade spokojnie bez wariacji i zrobie te 30km jeszcze.. wtedy będzie te 10 litrów (tankuje zawsze 40l). jaka tu filozofia ? CHODZI O TEN DOKŁADNIE BAK, NAPISZE CI TAKIMI LITERAMI BO DEDUKCJA U CIEBIE JEST GDZIEŚ KOŁO ZERA.

 

o czym my w ogóle rozmawiamy tutaj? przyczepiłes się żeby się przyczepic tylko i wyłącznie, bo argumentacji nie masz żadnej i jeszcze starasz sie byc zabawnie głupio-mądry. puknij się w czoło i nawet już nie odpisuj, bo szkoda twojego czasu, zrób coś pożytecznego i nie pogrążaj sie.

 

eot

 

##

 

|

|

|

V

 

durny zarzut durnego człowieka, który wpoił sobie swoją prawdę i sie jej będzie trzymać, choć jak na tacy ma podane wszystko, co przeczy jego pseudo teorii. wywołujesz śmiech tylko u mnie, nic więcej.

 

 

bye.

Edytowane przez dybecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dybecki pewnie od gdybania nie chce mi się tutaj rozpisywać bo nie o to chodzi, podajesz dane a one sa kłamstwem więc je prostuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dybecki pewnie od gdybania nie chce mi się tutaj rozpisywać bo nie o to chodzi, podajesz dane a one sa kłamstwem więc je prostuje

 

dobrze. zadanie matematyczne na twoim poziomie skonstruowałem.

 

oblicz mi jakie średnie spalanie wyjdzie po przejechaniu 400 kilometrów z zatankowanym do pełna bakiem ( 40 litrów ) wypalając go do zera.

 

jesli coś jest w zadaniu niejasne, daj znać.. postaram sie obszerniej ci coś rozpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze:)

Na całym baku 3/4 miasto przejechałem 340 km - ok 10,8 L

 

W wekend na trasie - troszke po mieście - torche też pogoniłem,

przejechałem 360 km - ok 10,3 L

 

Tak że jestem zadowolony - po regulacji spalanie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest dobrze:)

Na całym baku 3/4 miasto przejechałem 340 km - ok 10,8 L

 

W wekend na trasie - troszke po mieście - torche też pogoniłem,

przejechałem 360 km - ok 10,3 L

 

Tak że jestem zadowolony - po regulacji spalanie dobre :)

 

no i super, tak jak powinno być. całe szczęście, że się zrehabilitował twój gazownik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tankowaniach na poziomie 16 L miałem czarne myśli :)

Tak że śmiało mogę gościa polecić - Ruda Śląska - Alfa Serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności