Skocz do zawartości
Gość stark

Nie działa podswietlenie pokreteł od dmuchawy i ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jozek75

ciesze sie ze mogłem znowu pomóc pozdro,ten typ tak ma niestety żaróweczka tylko 1,2W i tak świeci ale myśle żę to wystarcza żeby funkcjonalnośc tego była oki :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jaka jest kolejność zdejmowania elementów w B4, żeby się dostać do zegarów (bo mi tam jedna żarówka nie świeci, a druga coś nie łączy)? Czy zaczyna się od zdejmowania wlotów powietrza, a potem są jakieś wkręty od tej obudowy?

Nie bardzo chcę próbować, żeby czegoś znowu nie połamać :?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Witam.

Ja w miejsce 1,2 W włożyłem 2 W i jest troche lepiej, ale mam inne pytanie jak wymienić zaróweczkę w podświetleniu zapalniczki????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Witaj-to proste. Wystarczy odkręcić konsolkę środkową i przy złączach zapalniczki od tyłu poszukać biało-niebieski kabelek-doprowadzi cię do oprawki żaróweczki (po palcu :D ), która wchodzi na "zastrzał" do otworu (żarówka umocowana jest równolegle do zapalniczki i żeby ją wydrzeć to trzeba trochę powyginać oprawkę). Niestety, oryginalną żarówkę trudno dostać-ja odciąłem od oprawki oryginalną, zgrzewaną żarówkę i wlutowałem taką od kokpitu, 1,2 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anmimo

Dzieki. zrobi sie cieplej to rozbiore wszystko i zrobie z tym porzadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec

Witam

 

Kupilem passata B4 i oczywiscie slabo swieci sie podswietlenie w pokretlach. Wymienilem zarowke (kupilem R5 12V 2W) ale dwa pokretla slabiej swieca. Zauwazylem, ze zarowka slabo siedzi (jakby byla za waska i za krotka). Jaka tam ma byc oryginalnie zarowka? Znalazlem inne rozmiary :

 

R7 12V 3W

R7 12V 5W

 

R10 12V 3W

R10 12V 5W

 

Moze jakaś z tych? Juz ktoś wymieniał przed sprzedaniem, i nie wiem jaka była oryginalnie.

 

pozdrawiamn

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec

Witam

 

Zamierzam zrobić porządek z tym podświetleniem pokręteł. Jak najszybciej wyciągnąć plastik rozprowadzający światło? Czy sięgnę np. przez otwór od radia albo od popielniczki?

 

Czy przyciski AC oraz od obiegu zamkniętego powinny się świecić po wciśnięciu? Ja mam ciemne. Jeśli tak, to gdzie jest żarówka?

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski AC i obiegu zamkniętego nie tyle świecą się po wciśnięciu, co wciskając zbliżasz je do źródła światła. Innymi słowy to samo światło podświetla przycisk wciśnięty i zwolniony, tyle że przy wciśniętym przycisk jest blisko światła i wydaje się świecić mocniej. Nie wiem tylko, czy są tam do tego oddzielne żarówki, czy też to światło jest z tej samej żarówki, co podświetla popielniczkę, tylko doprowadzone "światłowodem" do przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec
Przyciski AC i obiegu zamkniętego nie tyle świecą się po wciśnięciu, co wciskając zbliżasz je do źródła światła. Innymi słowy to samo światło podświetla przycisk wciśnięty i zwolniony, tyle że przy wciśniętym przycisk jest blisko światła i wydaje się świecić mocniej. Nie wiem tylko, czy są tam do tego oddzielne żarówki, czy też to światło jest z tej samej żarówki, co podświetla popielniczkę, tylko doprowadzone "światłowodem" do przycisków.

 

Hej

 

Jak mam wycisniete to sie swieca AC oraz obieg - ta sama zarowka podswietla przez "swiatlowod" co pokretla. Jak wcisne przyciski to sa ciemne.

 

Dziwne troche, to w oplu astrze mialem informacje o wcisnieciu a tu nie :(

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krisrol

Witam. Czy ktoś wie jak wyjac wloty powietrza w B5??? bo wydaje mi sie ze pokretla przy wlotach (nie od temperatury i dmuchawy) powinny sie podswietlac... a u mnie ciemno... Pomocy bo nie chce polamac zaczepow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś wie jak wyjac wloty powietrza w B5??? bo wydaje mi sie ze pokretla przy wlotach (nie od temperatury i dmuchawy) powinny sie podswietlac... a u mnie ciemno... Pomocy bo nie chce polamac zaczepow....

http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=19 zapytaj w tym dziale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytał w dziale B5 ale mod wywalił założony przez krisrol temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39499

do śmietnika zamiast tego posta w dziale B3-B4:

Napisał krisrol viewpost.gif

Witam. Czy ktoś wie jak wyjac wloty powietrza w B5??? bo wydaje mi sie ze pokretla przy wlotach (nie od temperatury i dmuchawy) powinny sie podswietlac... a u mnie ciemno... Pomocy bo nie chce polamac zaczepow....

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jezeli moge doradzic to odnosnie wymiany podswietlenia nawiewu to moim zdaniem szkoda zachodu z wymiana zaroweczek... ostatnio na allegro zakupilem

http://moto.allegro.pl/item478776959_passat_b4_diodowe_oswietlenie_pokretel_nawiewu.html

I musze powiedziec ze wyglada w rzeczywistosci o niebo lepiej. Warte tej kasy. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytał w dziale B5 ale mod wywalił założony przez krisrol temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=39499

do śmietnika zamiast tego posta w dziale B3-B4:

Napisał krisrol viewpost.gif

Witam. Czy ktoś wie jak wyjac wloty powietrza w B5??? bo wydaje mi sie ze pokretla przy wlotach (nie od temperatury i dmuchawy) powinny sie podswietlac... a u mnie ciemno... Pomocy bo nie chce polamac zaczepow....

A czemu wywalił? (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu wywalił? (pytanie retoryczne)
Zamiast wywalić posta dotyczącego B5 z działu Passat B3-B4, wywalił temat założony przez krisrol w dziale Passat B5 o identycznej treśći jak post w tym temacie. Temat założony w B5 trzy minuty po napisaniu posta w B3- B4. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do b3 bedzie pasowało ?? taką mam nadzieje

nie kosztuje to majątek a problem z głowy.

Ja mam to w B3. Troche nie pasuje wtyczka ale nie ma problemu bo trzeba ją troche zeszlifować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działało podświetlanie tylko środkowego pokrętła ;/ przy naprawie cięgien rozebrałem biały plastik pod którym znajduje się światłowód, wyciągnąłem go i wyczyścilem potem przy składaniu docisnąłem końcówki (te o przekroju kwadratowym) max na zewnątrz, założyłem ten biały plastik i złożyłem całość ;) świeci jak nówka :) bez przerabiania na LED bynajmniej ładniej się prezentuje razem z licznikiem ;D

można spróbować powyciągać te światłowody szpileczką bo przy składaniu one są wciskane przez te wkładki w obudowie czarnej (tej zewnętrznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Witam. Ja mam trochę inne pytanie, ale chyba nie warto zakładać nowego tematu, bo trochę się z tym wiąże. Czy te plastiki i kratki nawiewów konsoli środkowej pasują z B4 do B3? U mnie też słabo świecą pokrętła ogrzewania, ale przy okazji renowacji chciałbym przełożyć plastiki z B4, tylko nie wiem czy warto się na szrot fatygować po to... Z góry dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności