Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasy kupiłem pióra Aerotwin do Passata 3BG firmy Valeo (zamiennik Boscha 925S)-pierwszy i ostatni raz kupiłem Valeo-piszczały niemiłosiernie, jazda w deszczu czy mokrym śniegu była katorgą-czyściły co prawda bardzo dobrze, ale ten pisk. Następnie kupiłem Boscha 925S i również czyściły bardzo dobrze, ale przy okazji były ciche :) Od tego czasu do do 3BG kupuję Boscha 925S i nie bawię się w inne firmy.

Natomiast w B6 miałem też pióra Aerotwin Valeo-wytrzymały jakieś 4 miesiące okresie letnio-jesiennym. W ubiegłym roku kupiłem 979S, które czyściły szybki do ubiegłego tygodnia i przez rok się zużyły trochę-najbardziej oberwały w ubiegłą zimę. Od tygodnia siedzą nowe 979S-są cichutkie i mam nadzieję, że jak w poprzednim roku, te również dowiozą mnie do następnej jesieni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja kupiłem komplet wycieraczek AERO Płaskie wycieraczki. Totalna szmira. Bzdury koleś wypisuje że mieszanka kauczuku i silikonu. Totalny gniot jeszcze w tym samym tygodniu odesłałem do kolesia do Gdyni reklamacji oczywiście nie uznał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając komentarze odnośnie wycieraczek z tesco (firmy alca) też takie kupiłem i faktycznie był to udany zakup. valeo poszły w kosz.dzięki za rady i opinie. Pozdro

 

machnięte przez TapaTalk i androida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wycieraczki płaskie "alca heyner" w zestawie macie zapasową gumkę :) Powiem że mam je juz ok 2 latek dopiero miesiąc temu zmieniłem na zapasowe pióra :) Sprawdzają się one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem same gumki tylko grafitowane (12,oo zł), stare wycieraczki włożyłem do gorącej wody, sciągnąłem przy pomocy małego śrubokręta jedną z plastikowych zaślepek i na siłę wyciągnąłem starą gumę. Potem z jednej strony wygiąłem zabezpieczenie (taki pazurek) i wsunąłem nową gumkę, smarując ją delikatnie oliwką dla dzieci. Potem tylko ponowne wygięcie pazurka (wszystko malutkim śrubokrętem) i założenie ciepłej końcówki - tej plastikowej i mam znowu nowy komplet wycieraczek aero-twin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie każdy policzy co się bardziej opłaca.

Valeo od razu mówię darować sobie szkoda kasy.

Boscha zwykłe kosztują coś 50-60 zł za obydwie.

No name jakieś 20. Czyli 1/3 Boscha. Przeważnie wycieraczka po zimie nadaje się do wymiany. Teraz zależy jeszcze w jakim stanie mamy szybę. W poprzednim pasku miałem ori szybę, miała 10 lat. Po prostu masakra, wycieraczki cieła gorzej niż lód w zimie.

Aero z marketów raczej odradzam lubią porysować szybę, lepiej zwykłą kupić.

 

Gorzej mają passatowcy po 2002 gdzie fabrycznie są Aero bo są inne uchwyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu polecając wycieraczki firmy ALCA

http://alca.com.pl/glowna/46-alca-super-flat.html

Sprawdzone w niejednym aucie, przez ładnych parę lat - zbierają idealnie i zero skrzypienia nawet po użytkowaniu przez kilka sezonów.

Póki nie zmienią standardów (produkowane w Niemczech) to według mnie są najlepszym wyborem. Jakościowo jak Bosch czy Valeo a w cenie MotGum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włączę się do tematu polecając wycieraczki firmy ALCA

Ja je w TESCO kupuję (starszy typ wycieraczki), potwierdzam są :ok:. Kupiłem z racji ceny z myślą "tańsze , ale częściej" i muszę przyznać cena/jakość na duży plus :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też od kilku lat tylko Alca ale niestety ze 3 miesiące temu kupiłem do dwóch swoich aut i jeszcze sąsiadowi trzeci komplet i niestety ale wszystkie nadają się już do kosza :/ chyba poszli na ilość kosztem jakości więc czas poszukać innej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam pióra BOSCH. Niby to samo co w ASO ale jednak nie. Znacznie glośniejsze i tylko troche tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odradzam pióra BOSCH.

Podpisuję się obiema rękami . Kupiłem komplet za, jak dobrze pamiętam, 9 dych i szlag je trafił po niecałym roku. :cenzura. I żeby było śmieszniej nie zakładałem ich na zimę ale po więc przymarzania do szyby nawet nie doczekały.:nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę pod prąd :) Wiosną 2014 założyłem Boscha i zapomniałem, że wycieraczki się wymienia. Prawie 2 lata i jest bardzo dobrze, jako ciekawostka - szybę przednią wymieniałem w 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja w służbowym Citroenie miałem od nowości oryginalne wycieraczki przez 4 lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wycieraczki Heyner i Kamoka. Te pierwsze mam już 1.5 roku i żadnych oznak zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosch bosch i jeszcze raz bosch, nigdy nie zawiodłem się na nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam wycieraczki Heyner i Kamoka. Te pierwsze mam już 1.5 roku i żadnych oznak zużycia.

 

Wycieraczki KAMOKA - tanie ok. 35-40 zł i wg mnie bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności