Skocz do zawartości
sznikers23

Klocki hamulcowe przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od wczoraj pojawił się w moim Pasku wysoki metaliczny dźwięk podczas skrętu w prawo (w prawym kole). Okazało się, że winą tego stanu rzeczy jest ... odwarstwiająca się okładzina hamulcowa od metalicznej podstawy. Rozumiem, że gdy się całkiem by odwarstwiło, to ... byłoby niewesoło na trasie?

Pytanie, jakie mi się tylko nasuwa: co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, że materiał się odwarstwia (jeden od drugiego). Hamulce ważna sprawa... więc dlaczego tak się mogło stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Ja przypuszczam ze klocki kupione za pare groszy i tak sie sprawa przedstawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debel_007 - tanie klocki racja

albo przypalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu terfny egzemplarz, ale drugi raz bym tego samego producenta nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tanie klocki racja

albo przypalone

Jak najbardziej, aczkolwiek

po prostu terfny egzemplarz, ale drugi raz bym tego samego producenta nie kupił

i to jest podsumowanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zgoda panuje na tym poście :rotfl: aż miło :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tą całą historią... mogło być jednak tak że ten klocek podczas ściągnięcia zacisku mechanikowi po prostu wypadł i spadł na ziemię z wysokości, ponieważ samochód był na podnośniku ... i mechanik może głupa udaje.

W poniedziałek będzie to robił, jeżeli w drugim kole odwarstwienia w klocku nie będzie to da mi niemal jednoznaczną odpowiedź, że taka przygoda (spadnięcie klocka) miała miejsce, bo trochę mało prawdopodobne wydaje mi się samoistne odwarstwienie klocka:(

Jak im wszystkim (mechanikom) trzeba na ręce patrzeć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

To ci powiem ze jak masz takie podejscie do mechanika ze bedziesz z niego głupka robił to powiedz ile czasu pojezdziłes na tych klackach??2 dni i sie rozleciał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam nad tą całą historią... mogło być jednak tak że ten klocek podczas ściągnięcia zacisku mechanikowi po prostu wypadł i spadł na ziemię z wysokości, ponieważ samochód był na podnośniku ... i mechanik może głupa udaje.

W poniedziałek będzie to robił, jeżeli w drugim kole odwarstwienia w klocku nie będzie to da mi niemal jednoznaczną odpowiedź, że taka przygoda (spadnięcie klocka) miała miejsce, bo trochę mało prawdopodobne wydaje mi się samoistne odwarstwienie klocka:(

Jak im wszystkim (mechanikom) trzeba na ręce patrzeć....

 

pracowałem jako mechanik i często zdarzały się takie rzeczy przy lipnych klockach.

 

Jeśli chodzi o upadek klocka z wysokości to prędzej rozwali sie kafelka na warsztacie niż owy klocek. :rotfl:

 

Pozdrawiam Serdecznie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że klocków nie wymieniałem od kiedy kupiłem Passata (2 lata temu).

Śliczne dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kontynuacją tego tematu powinno być pytanie jakie klocki (jakie firmy) kupić na przód do paska varianta aby nie przepłacić a aby nie padły po tygodniu.

 

U mnie ten temat jest "na tapecie" więc proszę o rade.

 

PS: Rozrzut cenowy jest niezły między 35 a 150 :) z tego co się dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwarstwienie klocka czy też odwarswienie metalu od okładziny się zdarza, czesto przy starych klockach,

jeśłi chodzi o markę klocków ja jeżdzę na Lucasach i nie narzekam, podobnie dobre zdanie mam o Ferrodo Premier, z tym ze nie wiem ile obecnie kosztują, gdy kupowałem to była "średnia" półka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje klocki płaciłem 60zł (komplet 4 szt. na przód) - firmy nie pamiętam, jednak pamiętam tyle, że kupowałem półmiękkie.

Pytanie jeszcze tylko takie: jaka jest średnia cena usługi za wymianę klocków, bo jeden mechanik zaśpiewał 80zł za obydwa koła a to chyba 30 min pracy prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
80zł za obydwa koła a to chyba 30 min pracy prawda?

 

To jest dobra cena za wymianętylnych klocków :ok:

Do mojego modelu DOBRE klocki kosztują 230zł + wymiana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozwarstwienie klocka czy też odwarswienie metalu od okładziny się zdarza, czesto przy starych klockach,

jeśłi chodzi o markę klocków ja jeżdzę na Lucasach i nie narzekam, podobnie dobre zdanie mam o Ferrodo Premier, z tym ze nie wiem ile obecnie kosztują, gdy kupowałem to była "średnia" półka

 

Potwierdzam ! Wczoraj wymieniałem Lucasy 5 letnie (przód 288 mm), jeden klocek: okładzina całkowicie oddzielona od płytki, latała sobie ! Pozostałe przyklejone na środku, im bliżej końców tym szczelina większa.

 

Tył, Ferrodo Premium 1 rok, niestety zaczynają się odklejać :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki wymienione, szum metaliczny podczas skrętu w prawo minął. Z drugiej strony auta klocki też były rozwarstwione. Klocki były bezfirmowe, bo mechanik nie odnalazł żadnego logo firmy. Problem rozwiązany, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności