Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa załatwiona! Dziś wyskoczyła mi najnowsza aktualizacja androida. Zrobiłem ja bo mówię nic mi już nie zaszkodzi i po niej tel znów zaczął się łączyć z autem. Wszystko działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam cytat: Witam! Zachęcony waszymi poradami chce podjąć próbę uruchomienia mojego telefonu w samochodzie. Samochód to Passat z 2008 r z modułem Nokia 3C8 035 730 , radio RNS 300. udaje mi sie sparować Samsunga J5 a mojego Sony Xperia L nie. Pojawiał sie komunikat o "niekompatybilności" Co zrobić, co dołozyć aby sparować mój telefon? Ktoś doradzi? Raczej nie chcę zmieniać modułu, telefonu

Dzisiaj podjąłem kolejną próbę uruchomienia telefonu w moim aucie. W międzyczasie zmieniłem telefon na Xperia M2, telefon został zrootowany, kupiłem rsapa ze sklepu google w wersji 2.5.6. Telefon łączy się z autem, połączenie zostało nawiązane, hasło wpisane , pin do karty wszystko w porządku jednak telefon jak się łaczy to wyswietla komunikat na MFD ("Instalowanie telefonu, proszę czekać") po czym zrywa połączenie z samochodem. Wie ktos jak temu zaradzić? z góry dziekuję za pomo

Już mam serdecznie dosyć-ktoś pomoże????

Edytowane przez jofa-j1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie będę zmieniał modułu, telefonu też nie.

 

to zmień auto, coś trzeba!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grabotg nie to miałem na mysli. Przeczytałem wszystkie 77 stron tematu i nigdzie nie natrafiłem na podobny problem. Zreszta zgodnie z sugestiami zainstalowałem aplikacje w telefonie, rotowanie i niewielki postęp. Liczę że odezwie sie ktos biegły w obsłudze telefonu a szczególnie Xperii i podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grabotg nie to miałem na mysli. Przeczytałem wszystkie 77 stron tematu i nigdzie nie natrafiłem na podobny problem. Zreszta zgodnie z sugestiami zainstalowałem aplikacje w telefonie, rotowanie i niewielki postęp. Liczę że odezwie sie ktos biegły w obsłudze telefonu a szczególnie Xperii i podpowie.

 

To może spróbuj usunąć wszystkie sparowane telefony jakie są zapamiętane w aucie i spróbuj ponownie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym, a może i jedynym wyjściem jest zmiana albo modułu albo telefonu, proponuję samsungi praktycznie każdy ma r-SAP lub moduł z obsługą HFP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który moduł muszę kupić żeby działał mi mój samsung s7?

Navi to RNS510 DAB 3C8035686

 

W sumie Jeszcze tej Navi nie kupiłem Ale to już kwestia tylko odbioru osobistego w piątek.

Czytam na angielsko jezycznych forach że te Premium to łączą się tylko z Nokia. Doradzi ktoś który kupić żeby samsung s7 się łączyć z rnsem i żeby chociaż książka działala bo muzę wrzucę na kartę lub do pamięci.

Zgory dzięki.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz jaki masz moduł pod fotelem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wcale bo mam rns315 a ta Navi ma wbudowany.

3C8035730E ten widzę że to najnowszy Premium i robi hot spot Ale w sumie wifi można z tel dzielić i udostępniać więc nie widzę powodu żeby tyle kasy wykładać Ale chciałbym taki moduł żebym mógł dzwonić i muzykę z tel odtwarzać.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to osobiście polecam 3C8 035 730 B ( A,B,C są bliźniacze, D=E czyli WIFI )

HFP + RSAP ( Premium ) + A2DP.

 

Czemu nikt nie czyta postów wyżej tylko pisze to co już dawno jest napisane ?

Link do rozpiski modułów BT pod fotel http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Daku.

Z racji tego że mam auto z 2011to będę szukał z końcówką C bo jest z 2012r .

Zastanawia mnie to po co ludzie wydają kasę na te z D i E skoro internet można udostępniać z telefonu i chyba w Polsce są dostępne pakiety bez limitu u operatorów sieci komórkowych ,no chyba że są inne dostępne bajery które dzięki temu modulowi można mieć.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie to po co ludzie wydają kasę na te z D i E skoro internet można udostępniać z telefonu i chyba w Polsce są dostępne pakiety bez limitu u operatorów sieci komórkowych ,no chyba że są inne dostępne bajery które dzięki temu modulowi można mieć.
Bo jak sparujesz telefon w trybie premium, to już nie będziesz miał internetu w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wlasnie czytam .

Czyli vw znowu się popisał.

A jeśli chodzi o te ABC to na nich będzie działac muza z tel i będzie można dzwonić?

Pytam żeby mieć 100% pewnosci bo jestem na etapie szukania

BT z wiązka bo mikrofon mam już ten od rns315 (myślę że będzie działał).

A jeszcze jedno czy do tego ABC też jest potrzebna jakaś antena?

Dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z rsap z dwóch powodów: po pierwsze moduł przejmuje twoja kartę sim i z telefonem nic nie możesz zrobić smsy zapisują się w aucie tak samo jak połączenia telefoniczne. Po drugie mój operator Three nie udostępnia kart z rsap także tez nie mogłem sparować telefonu. Dlatego ja kupiłem moduł z HFP bodajże 1k8...(nie pamietam dalej) jest dość tani ja wyrwałem za 5 funtów taki i działa nawet muzykę mogę streemowac Tylko nie wiem czy on będzie działać z białymi zegarami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smsy zapisują się w aucie
Nie :). Niby jakim cudem i gdzie miałyby się zapisywać? Masz je zapisane w pamięci karty sim.
Three nie udostępnia kart z rsap także tez nie mogłem sparować telefonu
rSAP masz "w telefonie" nie "na karcie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo jak sparowaliśmy żony samsunga z karta vodafone to działał a jak ja próbowałem swojego samunga z karta three to nie mógł wyszukać sieci i telefon był nie aktywny.

Nawet szukając w necie gość opisywał swój problem ze skoda tez nie mógł sparować telefonu z karta three także od karty tez zależy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dziwne bo jak sparowaliśmy żony samsunga z karta vodafone to działał a jak ja próbowałem swojego samunga z karta three to nie mógł wyszukać sieci i telefon był nie aktywny.

Nawet szukając w necie gość opisywał swój problem ze skoda tez nie mógł sparować telefonu z karta three także od karty tez zależy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo to pewnie jakiś wirtualny operator, który nie ma swoich stacji bazowych i korzysta z roamingu innych sieci. W takich razach zwykle pomaga ustawienie w telefonie i module trybu pracy sieci na "tylko" GSM. Widz polega na tym, że nie każdy operator pozwala aby w roamingu rozmowy zajmowały pasmo przeznaczone do transmisji danych. Wtedy właśnie pojawia się taki dziwny komunikat. To tak w dużym uproszczeniu.

Gdybyś nie miał rSAP to telefon nie połączyłby ci się z modułem, a z tego co piszesz to telefon się łączył tylko nie miałeś zasięgu. W zasadzie jak połączysz jeszcze raz telefon w trybie premium to wystarczy zmienić tryb sieci tylko w module. I powinno zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Szkoda ze tego wcześniej nie wiedziałem. Ale nawet jak próbowałem na Fisie wyszukać operatora to były dostępne tylko sieci takie jak O2 vodafone Orange i nie było trójki. I dalej nie grzebałem w ustawieniach. Dlatego postanowiłem wymienić moduł. Nawet teraz jak bym chciał zmienić moduł na ten co miałem wcześniej to teraz nie mam telefonu co obsługuje Rsap.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede szukal modulu

3C8-035-730-C bo auto z 2011r.

Mam antenę do DAB i widzę że np na allegro jest taki zestaw z okablowaniem,kable zasilające to wiem że pasują a ja to się ma do modułu BT ?Czy moduł BT musi być pod siedzeniem czy nie.?

Pytanie po co ta antena GSM (obecnie mam rns315 i nie mam zadnej dodatkowej anteny a jak polacze tel z navi to moge dzwonic ,przesylac muzyke )i gdzie ona ma być zamontowana?

Czytałem już temat od początku gdzieś do połowy ale jest strasznie dużo rzeczy troche nie na temat ale rozumiem że ludzie tak jak ja probuja się czegoś dowiedzieć.

Rozumiem że w modułach z końcówką D i E zostaje przejęta całkowita kontrola nad tel/sim więc np.nie można już wtedy tel udostępnić neta więc antena GSM jest potrzebna a jak to się ma do tych z A,B,C?

 

Bimbasz widzę że ty masz bardzo dużą wiedzę może byś mi to wytłumaczył może być na priv żeby nie śmiecic.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premium przejmuje. To właśnie jest rsap. A jak przejmuje, to potrzebna jest antena. Antenę tam, gdzie będzie najlepszy zasięg. Oryginalna antena w sedanie jest na tylnej szybie u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności