Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak 3 osoby załadują się z tyłu to zapewne siądzie tył auta, a tam zapas jest dużo większy.

Tradycyjne auta mają z tyłu mniejszy rozstaw kół niż z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego pikopiko piszesz że z tyłu zapas jest większy ale o ile większy czy na tyle że et 37 się schowa za nadkole przy 3 osobach na pokładzie,no i jak w takiej sytuacji wygląda to z przodem np jak wjadę w dziurę lub na próg zwalniający ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu schowa się więcej o jakieś 15mm i to spokojnie więc już nie panikuj :hyhy

Załadowane na pokładzie około 250 kg płytek i wczesniejszy zawias -40 (na tym samym kole) i nic nie ocierało...

Co mam Ci jeszcze napisać żeby Cie przekonać? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie panikuje tylko chce być pewien na 100% co do tyłu to ok bo jest szerszy niż przód więc wierzę że się schowa a jak z przodem sytuacja wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym Ci foto ale gwint mam w piwnicy :lol

Powtarzam-na -40 (bo taki zawias mam na zimę i miełem przed gwintem na lato) przód chowa sie bez problemu-nawet przy wybojach lecąc 200 na blacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Będą pasowały z tym że będą nieco schowane.Ideałem (no prawie) jest ET 35-wtedy felga jest prawie równo z rantem nadkola tak jak jest u mnie.Foto poniżej,felga 8" oczywiście 17'' to twoje słowa z kilku stron wstecz więc skoro felga jest prawie równo z rantem nadkola a wiadomo że poza rantem błotnika jest jeszcze plastikowe nadkole to jak może nie trzeć przy np dziurze????/ poza tym w swoim ostatnim poście napisałeś ''przód chowa sie bez problemu-nawet przy wybojach lecąc 200 na blacie '' Więc w końcu jest równo z rantem tak jak pisałeś kilka stron wcześniej czy tak jak w ostatnim poście "przód chowa się bez problemu. ????? chyba że zmieniałeś felgi i wtedy miałeś inne i teraz masz inne albo masz 3bg a opis 3b ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poległem...

 

Czytaj ze zrozumieniem.Zmieszczą się-podsumowując...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianie, koledzy mówią prawde :) kolo schowa ci się spokojnie, do puki nie zrozumiesz w którą stronę działa większa wartość et i że odchylenie koła/felgi zależy również od szerokości felgi to... Przestudiuj tę stronę lub temat od początku raz jeszcze :)

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

za pierwszą wartość wpisz sobie dla świętego spokoju 8cali i et 40, taka wejdzie z luzem do 3b

a za drugą swoją felgę i wtedy zadaj pytanie, jak będziesz miał wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja wiem jak to działa z tym et i przy jakim et się chowa a przy jakim wychodzi na zewnątrz.Z moich wyliczeń wynika że jeżeli w serii felga 7/16" et 45 to moje felgi będą wystawać po 8mm na stronę zakładając że seria ma 7 cali a nie 6 cali,z resztą nie trzeba być geniuszem żeby to wiedzieć ale zastanawiam się czy tylko 7 cali było w serii bo gdzieś czytałem też o 6 calach a to różnica

Edytowane przez wojtyna51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy alufelgi 15" orginał VW B5 2002 r pasować będą do VW golfa IV ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą, w B5 masz rozstaw 5x112, a w golfie IV 5x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takie felgi podejda do passata B6 z 2006 roku?

5X112

8J X 18

ET 45

OTWÓR CENTRUJĄCY 82 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak seria tylko otwór centrujący za duży, trzeba dołożyć pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo to wzor interlagos z tego co ustalilem felgi ladne ale szkoda ze nie orginal

Prawie jak seria tylko otwór centrujący za duży, trzeba dołożyć pierścienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witojcie :D

Doradźcie koledzy czy takie felgi podejdą mi do mojego czarnego passacika:

http://img838.imageshack.us/img838/6653/dsc06389ew.jpg

http://img5.imageshack.us/img5/576/dsc06388h.jpg

A oto jej Parametry:

Model: 921

Średnica: 16''

Szerokość: 7''

Rozstaw śrub: 5x112

Odsadzenie ET: 40

Jeździ może ktoś na takich lub używał kiedyś? Będę wdzięczny za wszelkie porady dotyczące felg jak i śrub

Pozdrowionka

Edytowane przez Ravers777
lepszy opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ET jest bardzo duże,i raczej na pewno nie założysz szerokiej opony bez konieczności zamontowania dystansu.

 

No planowałem założyć standardowe oponki w passacie czyli 205/55 r16 na te felgi? czyli mówisz, że nie wejdą?

To jak zrobić dobrze, żeby mieć te felgi na moim passacie? Tylko dystanse czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to w 3BG występowała przecież stalówka 7x16 z et37, czyli tylko o 3 mm innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze kojarzę to w 3BG występowała przecież stalówka 7x16 z et37, czyli tylko o 3 mm innym...

Czyli jakie mam szanse że wszystko będzie dobrze pikopiko? Czy te 3 mm zrobią jakąś różnicę?

Będą potrzebne jakieś dystanse lub pierścienie? Jeśli chce założyć standardową oponę 205/55 r16V

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 3BG 7.5x16 z et 35. Z szerokości wchodziły głębiej o 6mm względem 7 cali, ale et wypychało ją o 5 mm.

A więc od wewnątrz było tak samo jak w tych co pytasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki rozumiem. Jestem pozytywnej myśli. Raczej chyba będzie dobrze. Jeszcze popytam w mojej wulkanizacji jak to praktycznie wygląda i zobaczymy co to będzie. A jakie opony miałeś pikopiko tam założone? Nic Ci o nadkole nie ocierało lub jakieś inne dziwne rzeczy się nie działy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności