Skocz do zawartości
Gość bastkowiak

[B5] Rozstaw śrub i rozmiar piasty!

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma do sprzedania ładne felgi 17/7 z golfa V, tyle tylko, że nie wie jakie tam jest et... z tego co wiem to tam będzie et 54 lub 50.

 

I tutaj moje 2 pytania:

- może ktoś się orientuje czy wszystkie golfy V w 17" miały et 54/50, czy może były też inne?

- et 54/50 bez dystansów raczej na pewno nie podejdzie, bo będzie obcierać o wahacz, w takim razie jakie dystanse? i czy jest sens zakładać dystanse czy odpuścić temat?

ja kupiłem oz 17'' et 50 i nie obyło się bez dystansów, dałem 20mm dystanse.

jezeli wzór ci sie podoba i cena to biez. dystanse to koszt ok 330zł komplet ze śr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi jeździły na V GTI, którego znajomy właśnie sprowadził z Niemiec i teraz chce zmienić na ori z GTI (jak ten Niemiec mógł zmienić ori felgi z GTI? sic!).

 

To chyba były te felgi (dokładnie już nie pamiętam bo widziałem je tylko 1 raz na żywo).

item1000935820_kola_vw_17_225_45_wysylka_gratis_skrecane_al.htmlitem1000935820_kola_vw_17_225_45_wysylka_gratis_skrecane_al.htmlitem1000935820_kola_vw_17_225_45_wysylka_gratis_skrecane_al.html1000935820.jpg

 

Wzorek całkiem fajny,,, kurcze no muszę się jeszcze poważnie zastanowić.

Edytowane przez Łazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z ET35 spokojnie będą pasowały, a te z ET40 też nie powinno być żadnych problemów

 

tu masz link do str o oponach i felgach-->> http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Felgi_aluminiowe___parametry_montazowe_,1,70,40.html

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to jest mój pierwszy wpis więc mam nadzieje, że zrobię go dobrze. Zastanawiam się nad zakupem takich felg 6,5Jx16 H2 ET 45 fi 57 i nie wiem czy będą pasowały do Passata z 2001r. a do tego pozostały mi opony i chce je skompletować 205/55/16. Szukałem trochę na forum ale takiej konfiguracji nie znalazłem no chyba, że coś przeoczyłem Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

to jest mój pierwszy wpis więc mam nadzieje, że zrobię go dobrze. Zastanawiam się nad zakupem takich felg 6,5Jx16 H2 ET 45 fi 57 i nie wiem czy będą pasowały do Passata z 2001r. a do tego pozostały mi opony i chce je skompletować 205/55/16. Szukałem trochę na forum ale takiej konfiguracji nie znalazłem no chyba, że coś przeoczyłem Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Będą pasowały ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Patryk_ za szybką odp. Coś takiego znalazłem nawet niezłe i cena korzystna koło 600 PLN fele1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wzór,zapytaj w dziale virtual tuning,niech wrzucą i zobaczysz jak to będzie wyglądać na aucie ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Paska B5 kombi z 2004r. (od niedawna :D). Chciałbym kupić do niego felgi aluminiowe, ale nie wiem jakie. Nie potrafię znaleźć np. rozstawu śrub. Znalazłem w briefie (oczywiście auto z Niemiec), że mogę wrzucić następujące.

 

6JX15H2 ET 37 lub ET45

6JX16H2 ET 40

7JX15H2 ET 37

7JX16H2 ET 37

 

ale szczerze, nic mi to nie mówi. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która wytłumaczy mi, jakie felgi mogę założyć, może ktoś wrzuci jakieś przykłady z allegro :P

 

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam Paska B5 kombi z 2004r. (od niedawna :D). Chciałbym kupić do niego felgi aluminiowe, ale nie wiem jakie. Nie potrafię znaleźć np. rozstawu śrub. Znalazłem w briefie (oczywiście auto z Niemiec), że mogę wrzucić następujące.

 

6JX15H2 ET 37 lub ET45

6JX16H2 ET 40

7JX15H2 ET 37

7JX16H2 ET 37

 

ale szczerze, nic mi to nie mówi. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która wytłumaczy mi, jakie felgi mogę założyć, może ktoś wrzuci jakieś przykłady z allegro :P

 

Bardzo proszę o pomoc.

W sumie to wystarczyło by poszukać na forum lub poczytać wątek od początku ;) ET to odsadzenie-pasuje od 35 do 45,przy czym przy ET35 felga jest prawie równo z rantem nadkola.Im większe ET tym felga bardziej schowana.Rozstaw śrub to 5*112,otwór na piastę to 57.2 a szerokość felgi-to już zależy od Ciebie jaką chcesz i jakie ma ET.Najlepiej znajdź parę sztuk i wrzuć linki to powiemy Ci czy będą pasować.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisał Patryk to wszystko prawda ale na wszelki wypadek podam ci link do str z parametrami montażowymi felg bo też kiedyś miałem z tym problem i nie wiedziałem co jest co -->>http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedziec/Felgi_aluminiowe___parametry_montazowe_,1,70,40.html

 

Ps. nie chcę ci do niczego namawiać ale wydaje mi się że do passata najlepsze są felgi 16, 7Jx16H2 ET 37 i opony 205/55/16

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam też mały problem a mianowicie mogę kupiuć felgi o wymiarach 7,5/17 ET45 i nie jestem pewien czy bedą pasować do mojego paska z 2001 r? druga sprawa jakie opony kupić? Czy bedą pasować opony o wymiarze 225/45/17 ? Może ktoś mi pomóc? Z góry Wielkie dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bedą pasować opony o wymiarze 225/45/17 ?

 

Będą pasowały to idealny rozmiar opon do 17"

 

Ja mam też mały problem a mianowicie mogę kupiuć felgi o wymiarach 7,5/17 ET45 i nie jestem pewien czy bedą pasować do mojego paska z 2001 r?

 

Nie powinno być problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak tak to dobrze. Wielkie dzieki Marcin-e36 za informacje. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie do znawców tematu i proszę o odpowiedz. A mianowicie mam założone na Pasku alufelgi o szerokości 8'' i na nich opony o szerokości 215mm i już są do wymiany. Chcę kupić 205/55/16 i mam problem czy alufelga o szerokości 8'' nie jest za szeroka do szerokości opony 205 - chodzi o bezpieczeństwo, czy nie spadnie mi z obręczy na zakręcie :-). Ktoś zna się na tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!! mam pytanko do was ludziska czy ktos juz miał chińszczyzne u siebie w aucie zamierzam se kupic felgi i sie zastanawiam czy to niebedzie wyrzucenie kasy ? jak ktos mial to czekam na opinie

 

http://moto.allegro.pl/item1085949549_golf_gti_5x112_17_vw_seat_skoda_audi_w_wa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy do felg ALESSIO i B5 będą pasować pierścienie centrujące o wymiarach

 

- 69,1 / 57,1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy czy do felg ALESSIO i B5 będą pasować pierścienie centrujące o wymiarach

 

- 69,1 / 57,1 ??

 

Podaj konkretne wymiary tych felg-tych które masz na oku,chodzi mi głównie o otwór centrujący ;) Ale jeżeli ma takie jak podałeś to będą pasować.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam felgi alessio wymiaru otworu nie mierzyłem ale na tej aukcji sprzedający napisał że rozmiar otworu zawsze wynosi 69.1 :) Będzie ok??

 

http://www.moto.allegro.pl/item1070391582_pierscien_centrujacy_alessio_66_1_oryginal.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności