Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sawa Intensa, fakt że lipny bieżnik bo 3-4mm ma, ale trakcji zero, na śliskim tragedia - nie polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sawa Intensa, fakt że lipny bieżnik bo 3-4mm ma, ale trakcji zero, na śliskim tragedia - nie polecam !

 

kolego to wez sobie kazda inna opone na takim biezniku i pojezdzij. nie wiem nic na temat opony ale to tak samo jak kupic passata z dojechanym silnikiem, rozwalonym zawieszeniem i powiedziec ze ogolnie kazdy jest do d... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, bo Sawa często "jeździ inaczej" na mokrym. Sprawa dość dobrze znana ;)

A Marcino się nie denerwuj tylko załóż jakieś Continentale z podobnym bieżnikiem i zobaczysz że jednak można mieć dobrą trakcję na 3mm.Miałem kiedyś Sawę - raz pierwszy i ostatni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 oponki CONTINENTAL ContiPremiumContact 2 195/50R15 82H.

REWELACJA jedne z lepszych opon na jakich jezdziłem.

Wcześniej jeżdziłem na YOKOHAMA C.drive AC01 też bardzo fajnie się na nich jeżdziło tylko, że troche za szybko ubywało bieżnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sava Perfecta 185/65/14 - kupiłem nowe i zdarłem do końca. Bardzo ciche i nie zauważyłem żeby była jakaś lipa na wodzie. Ja polecam. Szybkość zużywania w normie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się mylisz, bo Sawa często "jeździ inaczej" na mokrym. Sprawa dość dobrze znana

 

nie mialem wiec nie wypowiadam czy jest inaczej czy nie :) ale mimo wszystko przy 3mm biezniku to jak dla mnie jazda na czyms takim nie nalezy do bezpiecznych, mimo nawet najlepszej opony. poprostu powinno sie porownywac opony w dobrym stanie a nie popularne "slick'i" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na 205/55/16

Przód - Pirelli P7 - asymetryczne

Tył - Good Year Exelence - asymetryczne

Spisują się dobrze na suchej i mokrej nawierzchni. Ostatnio testowałem je w deszczu i jazda z prędkościami rzędu 150 - 170 km/h bez problemu. POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku śmigam na kleberach dynaxer 195/65/15, kupiłem je jako używane mialy rok. Jestem mega zadowolony nic nie biją nie wybrzuszają się. A tak wyglądają:

 

Kleberdianexer%20HP2r%5B1%5D.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem oponki Uniroyal RainExpert 185/65R15 (172pln za szt.). Póki co zrobiłem na nich około 3000 km ale naprawdę jestem szczerze zaskoczony nimi. Sprawują się bardzo dobrze zarówno na suchym i mokrym asfalcie. Parę mocniejszych hamowań miałem na mokrej i suchej nawierzchni i ani raz jeszcze nie wpadły w poślizg trzymają się naprawdę dobrze są ciche i komfortowe jeśli chodzi o zużycie to nie mogę jeszcze nic powiedzieć.

Porównując je do używanych wcześniej Continentalach ContiPremiumContact 2 które kupiłem jako używane to niebo a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na letnich DUNLOP Sport FastResponse 205/60/15"

Bardzo dobre trzymanie w zakrętach.

Na prawdę bardzo dobra przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni.

 

Mimo to postanowiłem zmienić na inne opony.

Dunlop były za twarde ze względu na wzmocnione boczne ściany opony.

Dosyć szybko się ścierały - ogólnie twarde opony, ale super do sportowej

jazdy.

 

 

 

Teraz jeżdżę na Michelin Energy Saver 195/65/15".

 

Oceniam jest następująco w skali 1-6

Poziom hałasu 6

Komfort 5+

Start na suchym 5

Start na mokrym 4

Hamowanie na suchym 5+

Hamowanie na mokrym 5-

Ścieralność 5

 

Koszt opony 228zł/szt.

Polecam serwis www.opony.com - komplet razem z przesyłką 930zł

Mogę śmiało polecić te opony do bardzo komfortowej i rozważnej jazdy

co nie znaczy emeryckiej.

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w końcu 4szt. Barum Bravuris II w rozmiarze 225/55/16 i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Opony są ciche, dobrze trzymają na mokrym - opony godne polecenia. Trafiły mi się akurat wyprodukowane w Niemczech - myślę że to też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja zakupiłem 4 szt MABOR SportJET2 225/45/17 jestem megazadowolony, ciche, w desczu trzymają sie rewelacyjnie..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Marcino się nie denerwuj tylko załóż jakieś Continentale z podobnym bieżnikiem i zobaczysz że jednak można mieć dobrą trakcję na 3mm.Miałem kiedyś Sawę - raz pierwszy i ostatni...
Dla mnie 3mm to już poprostu śmietnik!!! A kolega chce mieć na tym dobrą trakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie 3mm to już poprostu śmietnik!!! A kolega chce mieć na tym dobrą trakcje.

 

tak samo uwazam mimo jakiejkolwiek marki opony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

continental coti sport contact - trakcja wysmienita ale na mokrym jest prawie jak na letnich zimą

 

kolejna dobra opona dunlop sp9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w temacie: ja polecam Fulda.

Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny.

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile opon tyle samo opini, jedne dobre drugie negatywne i weź tu bądź mądrym :/

 

Ja mam problem bo sam nie wiem jakie kapciochy wybrać, szukam 205/40/17 tylko i wyłącznie nowe w cenie tak do 350 zł / sztuke, może ktoś coś polecić ?

 

Zastanawiam się nad:

-Barum Bravuris 2 205/40/R17 84 W;

-Fulda Carat Exelero 205/40/R17 84 W;

-Pirelli P Zero Nero 205/40/R17 84 W;

-Toyo Proxes 4 205/40/R17 84 W;

 

Może ktoś coś polecić, może jakaś inna marka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus

polecam Fulda Carat Progresso.Wedlug ADAC droga hamowania krotsza o 4 metry od wszystkich innych.Po 40.000 zostalo mi pol bieznika.Ale sa troche glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich dużych rozmiarów to miałem Bridgestone Potenza RE50 na 18" - najmniejszych zastrzeżeń i cichutkie mimo 225/235 szerokości, tylko nie wiem jak z ceną aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał kontakt z takimi oponami:

- Achilles ATR Sport 225/35 ZR20 93W XL http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=8046203.110.10505&typ=R-154061&ranzahl=4&Breite=225&Quer=35&Felge=20&weiter=0&Ang_pro_Seite=10&Transport=P&dsco=110

 

lub

- Nankang NS-2 225/35 ZR20 90Y RF with rim protection

 

Proszę o jakieś konkrety, a nie tylko, że to chińszczyzna. Z góry dzięki

Edytowane przez krisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności