Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam założone letnie Dunlopy SP Sport 01 205/55/16 wszystko pięknie, bardzo dobre trzymanie na suchej i mokrej nawierzchni, na zakrętach nie poddają się uślizgowi.

Ale jest małe ale - na początku użytkowania były bardzo ciche ale teraz są głośne, tak jakby wyły łożyska, nie widzę aby się ząbkowały, ścierają sie prawidłowo, tylko tyle że mocno je słychać. Dojadę je do końca i już więcej takich na lato nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście wybrał bym goodyear bo to dobra marka mam wprawdzie komplet zimówek tej firmy i jezdzi się na nich świetnie. Ale nie wypowiem sie co do tych letnich bo nie mialem przyjemności ich testować . Jeśli chodzi ci jednak o opony do szybkiej jazdy po zakrętach to polecam opony Goodrich (jeśli będziesz chciał to podam ci model na PW bo nie pamiętam nazwy) są dość drogie(zależy od rozmiaru:D) ale są ciche świetnie trzymaja na zakrętach i mają wzmacniane ranty przez co nie ścierają się tak szybko jak normalne oczywiście muszą mieć jakieś minusy , mianowicie troche gorzej radzą sobie na mokrej nawierzchni ale nie jest tragicznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem TOYO Proxes i Goodyear Eagle F1... Goodyear'om nie mam nic do zarzucenia ale na TOYO (zarówno na mokrym jak i suchym) samochód zachowuje się stabilnie, jest wręcz przylepiony do asfaltu, prawie w ogóle nie piszczą (jak np Goodyear), dobra mieszanka, nie ściera się za szybko... Cenowo również przystępna.

 

---------- Post added at 20:15 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

 

Napisałem "miałem" a właściwie to mam :-D a teraz zamówiłem kolejne 2 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Toyo Proxes. Miałem w poprzedim autku (Toledo II 1,9 TDI ASV) i śmigało się na nich znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z przodu FALKEN ZIEX ZE 912 i powiem że opony są jak przyklejone do asfaltu zarówno na suchym jak i mokrym a na tył niedawno gość namówił mnie na Yokohama A.drive i też są zaje... tak że szczerze polecam obie firmy i modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce kupić opony 225/45/17 Pirelli P zero rosso jednak zastanawiam się nad tym czy brać nieco droższe wzmocnione tzn XL czy zwykłe?? Co myślicie o tych oponach?? Możecie polecić jakieś inne podobne jakościowo ? Za 450zł szt idzie już wyrwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleber Dynaxer HP2,polecane i niedrogie.Moje zdanie jest takie,że nie wszystko co jest droższe-jest z automatu lepsze.Jeśli mam wybierać "Michalinę"za 400/szt. i średnio ocenianą, a np.Uniroyalem,który ma 400 pozytywnych ocen,a do tego połowę tańszy to wybór dla mnie jest oczywisty.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraxer jest w podobnej cenie. Za 450zł (w wyprzedaży) chyba lepszej oponki nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yakotako

Kiedyś miałem opony Pirelli na fiacie doblo (fabrycznie na takich wyjechał), jakie to były opony już nie pamiętam, w każdym bądź razie na mokrej nawierzchni nie było jazdy, po dwóch miesiącach zmieniłem. Teraz założyłem Pirelli P7 205/55/16 na mojego paska i niestety to samo, na mokrym można się przejechać, do końca sezonu wytrzymam, potem zmiana i już więcej pirelli nie kupię. Goodyear Eagle F1, na tych trochę jeździłem, i trzymają się drogi jak przyklejone, ale jak dla mnie za głośne, wolę EXCELLENCE bardzo dobre i w dodatku tańsze. Dunlop SP Sport też miałem i też są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego ja z czystym sumieniem moge polecic ci BRIDGESTONE POTEZA RE 050A ZA 450ZL SZT.Sam jezdze na takich i sa super na suchym jak i na mokrym zresztą co tu dużo gadac to są BRIDGESTONY a nie jakies KLEBERY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tu dużo gadac to są BRIDGESTONY a nie jakies KLEBERY!

Takie stwierdzenie jakoś mnie nie przekonuje.Podam przykład:w ubiegłym roku o zespołach w F1 można było cytując Ciebie powiedzieć:"co tu dużo gadać to jest BMW a nie jakiś REDBUL",a jak to się ma do rzeczywistości....Ja jeżdżę na OPONACH,a nie na firmach które je wyprodukowały.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę na przodzie na Goodyear EFFICIENTGRIP 205/55/16 i zarówno na mokrym jak i na suchym sprawują się super.Wcześniej na przodzie miałem Continental sportcontact i też się dobrze trzymały ale były głośne i po sezonie przełożyłem je na tył.Następny wybór jeszcze nie wiem ale poszuka się coś znanego i polecanego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dorzucę coś od siebie, ja jeżdżę na Bridgestone Turanza ER300 w rozmiarze 205/55/R16 91 V i po przejechaniu ok. 20.000 km mogę wyrazić małą opinię: ścieralność niewielka, opona na suchym - super, na mokrym - rewelacyjnie jeżeli chodzi o pompowanie wody na prawdę niema sobie równych a jeżeli ma to bardzo mało :) no ale niestety ma też jedną wadę - jest to bardzo twarda opona, co jednoznacznie powoduje że jest głośną oponą, niestety coś za coś :) aaa ma jeszcze jedną zaletę - 95 % opon produkowanych jest w Niemczech, Francji, i Polsce (najnowocześniejsza fabryka w europie) bo jednak większość opon jest made in kung-fu :) np Good Year Eagle F1 którą bardzo chciałem kupić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co tu dużo gadac to są BRIDGESTONY a nie jakies KLEBERY!

Nie wiem co masz do Kleberów ale jeżdzę na nich trzeci sezon i dobrze sprawują się na suchej jak i na mokrej nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co masz do Kleberów ale jeżdzę na nich trzeci sezon i dobrze sprawują się na suchej jak i na mokrej nawierzchni.

Witam

Dla porownania proponuje pojezdzic na Bridgestonach i wtedy sie wypowiadac tak sie sklada ze ja jezdzilem na Kleberach 2 sezony a teraz jezdze na Bridgestonach i dla mnie jest to kolosalna roznica a w szczegolnosci na mokrym

 

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

 

Takie stwierdzenie jakoś mnie nie przekonuje.Podam przykład:w ubiegłym roku o zespołach w F1 można było cytując Ciebie powiedzieć:"co tu dużo gadać to jest BMW a nie jakiś REDBUL",a jak to się ma do rzeczywistości....Ja jeżdżę na OPONACH,a nie na firmach które je wyprodukowały.Pozdrawiam.

Witam

Nie wiem moze ja sie myle ale szukajac opon dla siebie kierowalem sie wynikami testow opon letnich i jakos nie zauwazylem tam opon o nazwie Kleber!!! wiele innych marek bardziej lub mniej znanych ale nie Klebery czyzby to byl przypadek?A moze sa to opony jedynie dla wybranych?

Edytowane przez jacek 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po dlugim zastanawianiu wybralem:

 

Bridgestone Potenza R040 225x45x17 94W

 

(na identycznych wyjechal pasek z fabryki) i zlego slowa na ich temat nie powiem. Ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście od dwu lat jeżdże na oponach Toyo Proxes t1r http://www.toyo.pl/index.php?option=opony_katalog&id=24 jestem zadowowolony i mogę je polecić tym którzy jeżdżą dynamicznie, przez te dwa lata zrobiłem ok. 35000 km i zużycie jest rzędu 50 % więc opony oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek 75,różne są gusta i preferencje.Kończąc to OT.powiem tylko,że jeden woli córkę,a drugiemu bardziej podchodzi teściowa;).Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie dowiedziec co sadzicie o oponach Matador bo planuje zakup do swojego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam tylko i wyłącznie klebera.. opony testuje na swoich 7 w rodzinie samochodach ;)

w zależności od klasy Kleber Hydraxer lub Dynaxer HP2.. moze i opona troche szyko sie sciera.. ale jest rewelacyjna w prowadzeniu na deszczu i na suchym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności