Skocz do zawartości
shibby

MIB3 i bezprzewodowy Android Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim poliftowym Passacie (MY2020) mam MIB3 (3G5035820A) z oprogramowaniem w wesji 0156, a dokładniej mówiąc: MOI3_EU_VWMQB_P1560P

Jeżeli chodzi o AA/Carplay to:

- Carplay działa bezprzewodowo
- AA działa tylko po kablu

Pytanie czy przez aktualizację softu szło by odblokować bezprzewodowe AA? Dziwna w ogóle sytuacja że Carplay bezprzewodowy jest obsługiwany a AA nie.

W poprzednim Passacie (2015) do bezprzewodowego połączenia z AA używałem Motorolę MA1 i byłem naprawdę zadowolony. W obecnym Aucie Motorola nie działa już tak dobrze. A mianowicie:

- jeżeli przed odpaleniem auta mam w komórce włączone data, bt, wifi i gps to AA bezprzewodowo się połączy i działa. Natomiast jak o tym zapomnę i podczas jazdy włączę np bt i gps to AA bezprzewodowo się nie połączy. Nie pomaga odpiananie motoroli itd.

- gdy jestem połączony z AA bezprzewodowo i ktoś do mnie zadzwoni lub ja chcę wykonać rozmowę to AA się rozłącza i po ok 10sek łączy ponownie. Jest to o tyle irytujące że po zakończeniu rozmowy znów mnie rozłącza z AA (muzyka z YT music wtedy zaczyna lecieć na komórce i po ok 10sek znów łączy z AA bezprzewodowo i muzyka przechodzi na głośniki auta. W poprzednim aucie nie rozłączało i rozmowa odbywała się przez telefon google...

Pożyczyłem od kolegi Carlinkit 2air i jest dokładnie to samo, te same 2 problemy występują co u mnie.


A jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mibsolution.one znalazłem to (w zaznaczeniu niby moja wersja).

obraz.png.e71db2d030abf28ea6623552b49865db.png

Pytanie czy mogę bezpiecznie wgrać P30600P albo nawet P32400P??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie aktualizacja v278 do MIB 3 powoduje aktywację AA bezprzewodowego (ale jak wiadomo należy być ostrożnym z hurraoptymizmem bo jednemu na 100 może nie zadziałać).

Wg Mi-helper ostatnie dostępne (oficjalnie i faktycznie) firmware dla tego SW train to P306, więc tego bym się trzymał na twoim miejscu póki co.

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, saper_wroc napisał:

Wg Mi-helper ostatnie dostępne (oficjalnie i faktycznie) firmware dla tego SW train to P306, więc tego bym się trzymał na twoim miejscu póki co.

i szkopuł jest taki że akurat archiwum P306 jest uszkodzone i nie da się rozpakować :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tej jednostki jest już dostępne oprogramowanie 0324, w razie czego mogę poratować flashem zdalnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piątek jestem umówiony w serwisie na aktualizację MOI3 z wersji 156 na min 278. Mam nadzieję, że aktualizacja odblokuje AA bezprzewodowe bo "założyłem się" o to z kierownikiem serwisu VW :D Serwis VW twierdzi, że aktualizacja nie odblokuje AA bezprzewodowego. Ja twierdzę że odblokuje. Stawka to 50% rabatu na usługę ;)  Więc albo zapłacę 600pln jeżeli serwis ma rację albo 300pln jeżeli ja :D Trzymajcie kciuki ;)

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że ASO zgodziło się na upgrade softu w aucie niepodlegającym akcji serwisowej to jestem pozytywnie zaskoczony 😮

Choć Motorpol to nie aż taka betonoza w pewnych kwestiach jak VW Centrum, to inna sprawa 😃

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shibby napisał:

Mam nadzieję, że aktualizacja odblokuje AA bezprzewodowe

Kolego ja w moim polifcie mialem ten sam problem i faktycznie Update z 0156 na 0278 pomogl i AA zaczelo dzialac bezprzewodowo. 

Maly tip przy zakladzie, bo jak dobrze pamietam za 1 razem/podlaczeniem musial sie polaczyc kablem a pozniej juz bez problemu bezprzewodowo sie laczyl i dziala tak do dzis. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sir_Stahu napisał:

Maly tip przy zakladzie, bo jak dobrze pamietam za 1 razem/podlaczeniem musial sie polaczyc kablem a pozniej juz bez problemu bezprzewodowo sie laczyl i dziala tak do dzis. 

z ciekawości siadłem wczoraj do Seata Arony - pierwszy raz w nim siedziałem. Spiąłem telefon z BT radia i AA połączyło się bezprzewodowo od strzała :D To że później nie udało mi się usunąć telefonu z listy (wyskakiwał błąd że nie mozna teraz usunąć, spróbuj później) to już inna bajka 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2023 o 14:06, shibby napisał:

Na piątek jestem umówiony w serwisie na aktualizację MOI3 z wersji 156 na min 278. Mam nadzieję, że aktualizacja odblokuje AA bezprzewodowe bo "założyłem się" o to z kierownikiem serwisu VW :D Serwis VW twierdzi, że aktualizacja nie odblokuje AA bezprzewodowego. Ja twierdzę że odblokuje. Stawka to 50% rabatu na usługę ;)  Więc albo zapłacę 600pln jeżeli serwis ma rację albo 300pln jeżeli ja :D Trzymajcie kciuki ;)

Daj znać jak wyszło. Posiadam ten sam soft i chciałem sam robić upgrade ale nie znalazłem nigdzie opisu krok po kroku + czy można wrócić do poprzedniej wersji w razie potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja zakończona i jest sukces :) ale po kolei

Serwis podniósł soft do wersji 278 i... AA bezprzewodowe nie zadziałało od strzała - opis nadał mówił o połączeniu tylko za pomocą kabla. Wtedy wkroczyłem ja "cały na biało" z OBD11 w dłoni :D w Adaptacjach 5F przestawiłem google AA z usb_only na On (co ciekawe wifi 5ghz było już włączone) i po restarcie jednostki radia opis się zmienił!! Usunąłem połączenie BT i sparowałem telefon raz jeszcze. AA zaskoczyło bezprzewodowo od strzała :) Mina serwisu - bezcenna 😆

Trochę kręcili nosem, że jakieś "haxy" stosuję ale finalnie upust dostałem. Stwierdziłem, że to ustawienie powinno się samo ustawić lub może radio po prostu dociągnie sobie to ustawienie, bo prócz odblokowania funkcji bezprzewodowego AA powinienem też teraz dostawać już aktualizacje zdalne. No i jakbym wykrakał, bo po rozliczeniu się z serwisem i powrocie do auta na dzień dobry dostałem aktualizację :D Update trwał jakieś 40sek ale numerek się nie zmienił - mniemam, że właśnie ona "poustawiała" pewne funkcjonalności ale teraz to tylko domysły. To co mi się rzuciło w oczy nowego to:

- uporczywe ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości - do wyłączenia w asystentach

- po podłączeniu się AA wyświetlacz między zegarami z automatu ustawia mi się na nawigację!! - wkurzające to i nie wiem jak to wyłączyć by to się nie zmieniało :/

 

Niestety, pojawił się też inny problem, a mianowicie po zalogowaniu się na swoje konto jako Profil główny dostaję błąd "funkcja nie jest obecnie dostępna" i przy swoim profilu mam kłódeczkę :/ Apka We Connect też nie chce się połaczyć i wyrzuca błąd, że "usługa online jest wyłączona w Twoim pojeździe"... Poobserwuję problem przez weekend, spróbuję wylogować i zalogować konto od nowa ale jak to się nie zmieni to będę musiał podjechać do serwisu raz jeszcze.
Problem rozwiązany. Okazało się że eSIM był w ustawieniach wyłączony.

Podnosić wyżej samodzielnie wersji nie próbowałem jeszcze - niech serwis najpierw naprawi problem z profilem głównym.

@effecto sam z wersji 156 nie przejdziesz na 278 bo nie ma nigdzie do ściągnięcia wersji pośrednich a skok wersji jest zbyt duży. Też myślałem że uda mi się samemu podnieść soft. Ściągnąłem wersje 324, 306, 278, 276 ale nawet ta najniższa nie pozwalała na instalację z wersji 156. Dlatego pozostało udać się do serwisu :/

Później wrzucę zdjęcia.

Pozdrawiam

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było mi mało więc poszedłem z pendrivem z najnowszą dostępną wersją w necie :D Skakałem z wersji 278 przez 306 do 324 finalnie. Update był 2in1, więc oba flashe robił kolejno. Jak po pierwszym flashu dostałem "update has failed" to myślałem ze zejdę z tego świata 😵

Ale radyjko zrobiło kolejny reset i zaczęło wgrywać docelową wersję. Wszystko wstało i działa 😁 Miałem błąd B20 w 5F ale to prosto poprawić :)

1691175115693.thumb.jpg.8420e4ba664a260fd5776af6b2bf76bb.jpg

1691175115689.thumb.jpg.5459246983521b5684ffdcdf0ad2bfab.jpg

 

i info o AA bezprzewodowym :)

1691175115686.thumb.jpg.839a1c13681781dcee67f0508b4e90f4.jpg

Edytowane przez shibby
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Byłem przekonany że nie wziąłeś się za to sam tylko ze względu na ewentualne ryzyko;)

Sam w takim razie muszę podzwonic po okolicznych ASO lub poczekać aż soft będzie bardziej dostępny publicznie chociaż widzę że z tym może być ciężko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2023 o 21:06, shibby napisał:

Miałem błąd B20 w 5F ale to prosto poprawić :)

Jak ten błąd sie objawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2023 o 23:16, golfi napisał:

Jak ten błąd sie objawia ?

wyskakuje on tylko  przy skanowaniu w module 5F i  kompletnie nie przeszkadza w użytkowaniu radia. Dla świętego spokoju można łatwo naprawić. Tu masz filmik

 

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do Passata 2019 FL wersję oprogramowania 0324. Urządzenie 3G5035820C. Niestety w dalszym ciągu nie mogę kupić usługi App Connect. Nie mogę też pobrać stacji internetowych , jak i korzystać z Voice :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w serwisie o App Connect? bo rozumiem, że nie masz w ogóle.

Tu patrzyłeś? connect-shop.volkswagen.com - tylko chyba najpierw musisz mieć konto i powiązane z kontem auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shibby napisał:

Pytałeś w serwisie o App Connect? bo rozumiem, że nie masz w ogóle.

Tu patrzyłeś? connect-shop.volkswagen.com - tylko chyba najpierw musisz mieć konto i powiązane z kontem auto.

Mam konto powiązane z autem. W serwisie powiedzieli, że jeżeli wgram soft 0324, to w sklepie pojawi sie możliwośc zakupu App. Niestety w dalszym ciągu jest tylko możliwośc kupna/przedłużenia we connect.

Właśnie otrzymałem odpowiedż na maila z Volkswagena. 

 

Uprzejmie informujemy, iż z informacji, jakimi dysponujemy wynika, że wskazane funkcje na żądanie We Upgrade (m.in. App Connect oraz Obsługa głosowa) nie są dostępne dla Pana samochodu, dlatego też nie pojawiły się one w sklepie wewnątrz pojazdu, czy na stronie internetowej myVolkswagen.

Pojazdy wyposażone w system Infotainment MOD3.1 (Passat, Arteon, Tiguan, T-Roc, Touran, T-Cross, Polo), które wyprodukowane zostały przed rokiem 2021 (tj. pojazdy z rocznika modelowego 2020), niestety nie posiadają technicznych możliwości, aby obsługiwać funkcje „We Upgrade”. Aby usługa mogła zostać aktywowana pomyślnie, samochód musiałby zostać odpowiednio przystosowany na poziomie fabrycznym. W przyszłości również nie będzie można aktywować niniejszych funkcji w powyższych samochodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, 

mam u siebie dokładnie taki sam problem jak kolega smax. MIB 3 w Passacie 2020r. - wersja oprogramowania: MOI3_EU_VWMQB_P1560P

Temat badałem u Plichty na Lubowidzkiej - nie mają rozwiązania na nie działające AA i brak możliwości instalacji. Przez VW Store mogę zakupić jedynie We Connect. 

Infolinia VW Store potwierdziła, że te jednostki nie mają możliwości aktywowania App Connect, polecili kontakt z dealerem, który jak wspomniałem wyżej jest bezradny :( 

Z tego co się dowiedziałem na grupie Passata na FB - w takich sytuacjach jedynym wyjściem jest "downgrade" do MIB 2. Koszt ok. 3 tys. zł. 

Jeżeli ktoś z Was zna lepsze rozwiązanie (nie związane z ingerencją w wymianę jednostki) - będę wdzięczny za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności