Skocz do zawartości
CharmVw

brak górnej osłony silnika Passat 2023

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś rozpoznawał sprawę braku górnej osłony silnika w Passacie 2023? (widzę, że Golf 8 R tez jej nie ma). Odebrałem nowego 2.0 TSI 280 km, 400 Nm i szpetnie to wygląda bez oslony, oprócz tego różny syf się tam może z czasem zbierać.

Dealer powiada, że usunęli osłonę, ponieważ był problem z utrzymanie stabilnego chłodzenia. Wyczytałem też , że była akcja serwisowa z osłonami, powodującymi pożar w komorze silnika. Czy to może być ze sobą powiązane?

Wolałbym dokupić i jeździć z osłoną, ale świadomość że VW coś spaprał w konstrukcji silnika, co ograniczy jego trwałość i dewaluuje estetykę nie pochlebia producentowi.

 

Edytowane przez CharmVw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w skodzie. 

Odebraliśmy dla żony fabie produkcja 2023 i też jest bez osłony a wcześniejsze roczniki miały. 

Ja w Passacie 2020 mam osłonę ale już bez logo VW.

Jeśli chciałbyś dołożyć to musisz razem z uchwytami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w silniku są mocowania na osłonę, mam już nawet taką, która pasuje. Jest trochę inna niż w B8 przed liftem, z takiego bardziej dopasowanego elastycznego tworzywa. Tylko obawy są czy jazda z nią nie jest zbyt ryzykowana odnośnie temperatur w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CharmVw napisał:

w silniku są mocowania na osłonę, mam już nawet taką, która pasuje. Jest trochę inna niż w B8 przed liftem, z takiego bardziej dopasowanego elastycznego tworzywa. Tylko obawy są czy jazda z nią nie jest zbyt ryzykowana odnośnie temperatur w silniku.

Temperatura samego silnika raczej nie wzrośnie ale poszczególnych elementów które są pod pokrywają już może. 

W skodach to  nie ma nawet mocowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namierzyłem na jednym z filmików YT, ktoś wspomniał, że wycofali te osłony z powodu słabego mocowania (jak sie ją zakłada mie ma jako takiego kliknięcia, tylko wsuwa się na miejsce). Osłona spadała na turbinę co powodowało ryzyko pożaru (były takie przypadki). Wiec może to tylko kwesta poprawy samych zaczepów, żeby osłona pewniej sie trzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. 

Osłona wycisza silnik i to znacznie w dieslu. Bez niej to od razu bardziej słychać silnik na zewnątrz jak i w środku podczas jazdy. W benzynie pewnie efekt mniej odczuwalny. 

Druga sprawa to powoduje wolniejsze stygnięcie silnika na postoju, co jest bardzo wskazane przy dłuższych przerwach w jeżdzie. Silnik musi mieć swoją  temperaturę aby mało palił i osiągał swoje parametry.

Podczas jazdy to na pewno nie ma wpływu na chłodzenie ,bo od tego jest chłodnica i cały układ chłodzący wodny a nie powietrzny jak w maluchu ,lub niektórych motorach bez chłodnicy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie więc aby poprawić jakoś mocowanie i tą osłonę założyć. Może coś ala nakładki kuliste założyć na mocowanie, tak aby ciasno wchodziły na swoje miejsce w osłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW zaczął robić takie oszczędności, że nawet osłona termiczna akumulatora, od któregoś rocznika, jest pozbawiona odgórnej części... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak górnej osłony o ile mi wiadomo ma coś wspólnego z temperaturą silnika... bez niej jest lepiej według VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności