Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1marko

witam

ja z kolei w ubieglym roku lipiec wymienilem tylko 1 wahacz prawy gorny przedni. kupilem go za 40 zł prezejechalem ok 15 tys km na drogach woj slaskiego gdzie jest dziura na dziurze . do tej pory nie slysze zadnego stuku auto prowadzi sie dobrze.

namawiali mnie na zakup kpl i jego wymiane, mysle ze dobrze zrobilem zostalo kilka zł. w kieszebni a autko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znam historie A6 kolegi w którym wymieniony był tylko jeden górny wahacz.. i przez 30 tys jak do dotąd cisza. Więc co do zawieszenia wielowahaczowego Audi VW nie ma reguły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja już kiedyś posałem, że w Katowicach do modeli 3B/3BG wymiana samych gałek w wahaczach na całkowicie nowe to koszt 900 - 950zł + 400 - 450zł robocizny. W tej cenie jest wymiana wszystkiego czyli wszystkie wahacze + drążki kierownicze i ich końcówki :)

 

HHA

hha - mógłbys rzucic jakim konkretnym namiarem na dobrą regenerację w K-cach? I czy regeneruje się tylko końcówki wahacza w formie gałki czy tą drugą stronę też?

Pzdr

Emhabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem wahacze,które są dostępne na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item647539966_wahacze_audi_a4_a6_vw_b5_kpl_org_lemforder_ss.html

 

Orygilaność została potwierdzona przez fachowców. Wszystkie wahacze były w jednym kartonie Lefordera (warto zwrócić na to uwagę, gdyż jest to identyczny zestaw jaki montują w serwisie, a nie sztukowany z pojedynczych wahaczy), a znaczki Audi usunięte zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio kupiłem wahacze,które są dostępne na tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item647539966_...forder_ss.html

 

Orygilaność została potwierdzona przez fachowców. Wszystkie wahacze były w jednym kartonie Lefordera (warto zwrócić na to uwagę, gdyż jest to identyczny zestaw jaki montują w serwisie, a nie sztukowany z pojedynczych wahaczy), a znaczki Audi usunięte zgodnie z przepisami.

Kolego Kobos151 wrzuc fotki jak wyglądają te zeszlifowane znaczki na wachaczach jeśli możesz tak dla orientacji dla porównania może komuś się przyda i bedzie to pomocne przy porównaniu z Tureckimi podróbami a cena dobra jak za orginalne lemfy u mnie tez czasami stuki ale na szarpakach nic nie znależli hmm a gdzie wymieniałes zawieche ile cie ta zabawa kosztowała jesli możesz napisac umnie wołają 650 wymiana ustawienia zbieżności troche duzo chyba .

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Kobos151 wrzuc fotki jak wyglądają te zeszlifowane znaczki na wachaczach jeśli możesz tak dla orientacji dla porównania może komuś się przyda i bedzie to pomocne przy porównaniu z Tureckimi podróbami a cena dobra jak za orginalne lemfy u mnie tez czasami stuki ale na szarpakach nic nie znależli hmm a gdzie wymieniałes zawieche ile cie ta zabawa kosztowała jesli możesz napisac umnie wołają 650 wymiana ustawienia zbieżności troche duzo chyba .

Znaczki szlifują :( bo by nie mogli w normalnej cenie sprzedać.

 

Ostatnio wymieniłem 3 wahacze prawej strony. Mechanik polecił mi firmę SWAG (org) na razie spokój. Wcześniej a dokładniej rok wcześniej wymieniałem z nieznanej mi marki na MASTER SPORTS (przebieg 12tys km po warmińsko-mazurskich dziurach :( )

 

Bardzo dobrym mechanik w Olsztynie za wymianę owych 3 wahaczy wziął 80zł. (taka cena od strony nie ważne czy 1 czy 4 wahacze)

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok porobię zdjęcia i wrzucę je jutro.

A wymieniałem u znajomego w serwisie skody, robocizna wyszła mnie 280zł i podobną cenę powiedział mi Pan od którego kupiłem wahacze w Wodzisławiu Ślaskim. Także uważam, że cena 650zł jest zdecydowanie za duża. A jeżeli chodzi o szarpaki to to jest lipa. Podnieś samochód i łyżką posprawdzaj każdy. Gościu na badaniach technicznych sprawdził mi zawieszenie i było wszystko Ok, a jak się okazało 5 wahaczy było w stanie krytycznym (dziwne bo nie miałem stuków na prostej drodze, jedynie czasami przy mocnym skręcie coś tam puknęło) .

Edytowane przez kobos151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukisio Wiem ze szlifują znaczki bo inaczej niemogą sprzedawać poza serwisem ASO z logo firmy tylko w serwisie mogą sprzedawać a SWAG to chyba były TRW czy sie myle ?

 

DZIEKI Kolego Kobos 151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana wachaczy jest na prawde prosta sam ze szwagrem to zrobiłem w 2,5 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SWAG to chyba były TRW czy sie myle ?

 

 

SWAG to nazwa niemieckiego producenta części samochodowych.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana wachaczy jest na prawde prosta sam ze szwagrem to zrobiłem w 2,5 godziny

No i chyba będzie trzeba tak robić samemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SWAG to nazwa niemieckiego producenta części samochodowych.
Dzięki Jurek
wymiana wachaczy jest na prawde prosta sam ze szwagrem to zrobiłem w 2,5 godziny

Wojtek wiem że jest nieskomplikowana wymiana kiedys pracowałem w warsztacie także kumam troche wiedzy i doświadczenia zostało tylko wiesz chroniczny brak czasu myslałem że niebędzie to jakiś duzy koszt a tu zonk i chyba niedam zarobić mechanikom i sam wymienie tylko troche kluczy jeszcze musze dokupić giętych hihi:)ale narazię musze zlokalizować stuki bo wszystko wygląda Ok a stuka czasami wczoraj na szarpakach na przeglądzię nic nie wyszło hmm a długo sprawdzał hmm oby to nie przekładnia kierownicza .

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dałem rady zrobić zdjęć ponieważ większość znaczków Audi mam pochowane i nie dam rady podejść. W załączniku przesyłam poglądowe zdjęcia jak to ma wyglądać, a jak nie. Zdjęcie wykorzystałem z pewnej aukcji, którą dość gruntownie sprawdziłem i wiem, że ten Pan sprzedaje wadliwe wahacze.

Znaczek Audi (0000 :D) na moich oryginalnych wahaczach, został usunięty bardzo dokładnie i po nim pozostał mały idealny metaliczny prostokącik.

Ps. Bardzo odradzam kupno wahaczy od tego Pana -carde- (nick z allegro)

 

Czarne kreski na drugim rysunku oczywiscie są poglądowe.

tak to ma nie wygl?da?.JPG

tak to wygl?da.JPG

Edytowane przez kobos151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie wykorzystałem z pewnej aukcji, którą dość gruntownie sprawdziłem i wiem, że ten Pan sprzedaje wadliwe wahacze
Kobos151 zawsze możesz w dziale odradzam napisać i uprzedzić kolegów od kogo niekupować podrobionego Lemfordera :)Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie dałem rady zrobić zdjęć ponieważ większość znaczków Audi mam pochowane i nie dam rady podejść. W załączniku przesyłam poglądowe zdjęcia jak to ma wyglądać, a jak nie. Zdjęcie wykorzystałem z pewnej aukcji, którą dość gruntownie sprawdziłem i wiem, że ten Pan sprzedaje wadliwe wahacze.

Znaczek Audi (0000 :D) na moich oryginalnych wahaczach, został usunięty bardzo dokładnie i po nim pozostał mały idealny metaliczny prostokącik.

Ps. Bardzo odradzam kupno wahaczy od tego Pana -carde- (nick z allegro)

 

Czarne kreski na drugim rysunku oczywiscie są poglądowe.

 

Długo mnie tu nie było i z ciekawości przeczytałem bieżący wątek. Kupiłem od tego Pana jakiś czas temu wahacze. Przejeżdziłem na nich ponad dwa lata, a jeżdzę bardzo dużo i nie oszczędzam samochodu, więc mogę sie wypowiedzieć coś na ten temat.

 

Czytam Cię kolego i nie wierzę własnym oczom. Dwa tygodnie temu wymieniłem zawiechę, kupując ją w Inter Carsie po dobrych zniżkach. Oczywiście kupiłem Lemfordera. Tak się złożyło , że mam zdjęcia bananów, które tu dołączam. Zobacz sobie jak wyglądają zeszlifowane znaki.

Krytykujesz gościa, mniemam że nic od niego nie kupiłeś posługując się zdjęciami z aukcji. piszesz, że masz inne szlify na znakach. Dla mnie to jakaś paranoja, zobacz jakie mam szlify z Inter Carsu.

 

Nie popadaj w paranoję i nie oczerniaj człowieka jak nie miałeś z nim do czynienia. To takie typowe.. :(

Pozdr

banan.jpg

banan1.jpg

banan2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego loteh. Przed kupnem zapytałem parę osób, które kupily od tego pana wahacze i 2 były zadowolone na 8. Także jak ktoś chce to bardzo proszę sobie kupić te "lemfordery". Poza tym ta sprawa również była poruszana na innym forum. I pytanie do ciebie. Jak były takie super to czemu nie kupiłeś znów tych samych?

Edytowane przez kobos151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o wachaczach TRW - kupiłem komplet górnych(lewa i prawa strona) za 540 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRW wkładał serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak były takie super to czemu nie kupiłeś znów tych samych?

 

Z prostej przyczyny: nie było ich dwa tygodnie temu w sprzedaży. Jakbyś śledził aukcje to byś wiedział.

Gdyby były to na pewno bym kupił :)

 

To tyle w tym temacie. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TRW wkładał serwis

 

TRW były montowane na pierwszy montaż w Passkach w MY 1996 - 2000 (sprawdzone przez użytkowników),następnie zmieniono producenta elementów zawieszenia na Lemfordera (prawdopodobnie w związku z niską jakością m.in. wahaczy)-TRW poszedł w "odstawkę".Lepiej "postawić" na LEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności