Skocz do zawartości
grek-32256

1.9 tdi silnik AHH jakie możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem że w silniku 1.9 tdi AHH 90 KW wystarczy wymienić soft w komputerze aby podnieśc moc jeśli nie to prosze o rady jak to zrobić w miare tanim kosztem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanim kosztem możesz wisiorek powiesić (nie polecam) ...

pozbieraj liście i zapodaj nowy soft

 

na pewno znajdzie się ktoś obeznany w temacie w twojej okolicy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MASTERS KATOWICE chiptuning 1200zł 118km/285nmczy jakoś tak

Mi znajomy w krk zrobil za 700zł 116km i spal mi na trasie 1l mniej po 3 miesiącach obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahh :padam: aligator w katosach, gto w czechowicach. ali jest drozszy, ale to masters. gto robi ponizej 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem że w silniku 1.9 tdi AHH 90 KW wystarczy wymienić soft w komputerze aby podnieśc moc jeśli nie to prosze o rady jak to zrobić w miare tanim kosztem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Powiedzmy to sobie raz a dobrze - tuning nie jest tani i nigdy nie byl. A szukanie oszczednosci przewanie konczy sie tak samo... wysraniem fuszerki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem że w silniku 1.9 tdi AHH 90 KW wystarczy wymienić soft w komputerze aby podnieśc moc jeśli nie to prosze o rady jak to zrobić w miare tanim kosztem. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Zależy co chcesz osiągnąć. Na początek wymieniłbym wtryskiwacze na takie z silnika 110PS i soft w sterowniku. Silniki AHH mają strasznie małe wtryski więc dobrze jakbyś zrobił jedno i drugie na raz. Będzie duży przyrost i jedno strojenie auta. Reszta osprzętu jak i sam silnik to taka 110tka z wydajną pompą.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rogalotti będe musiał najpierw poszukać wtrysków. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie masz daleko po wtryski czy po soft. Ale na śląsku masz Aligatora z Masters Tuning.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzkwocz

w okolicach Wroclawia z AHH obiecano mi przy zmianie wtryskow (samych koncowek na 0,216 boscha) i softa ok 140PS... wiec z 90 na 140 to znaczny przyrost, ja sie niebawem na to bede decydowal wieec pewnie bede latal po okolicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak rozpoznać czy mam pompe 11 może jest jusz podmieniona ,jak to sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzkwocz

11 lub 10 to jest srednica w pompie, ale powiem szczerze nie potrafie Ci powiedziec jak to mierzyc, nie jestem mechanikiem, sprzedaje czesci ale a wiec wiecej wiem teoretycznie niz praktycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - ten ktos zaproponował Ci przyrost mocy o ponad połowę :zdziw:. To jest bardzo dużo. A co np. z przeniesieniem napędu, sprzegło, przegóby itp ?

Oby Ci się powiodło !

Daj znać jakie wrażenia po modyfikacjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam passata b5 silnik AHH sukam osoby co ma też taki silnik ale już po tuningu albo osoby co mogą mi pomóc i sukam firmy z okolicz poznania co może mi zrobić soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak okolice poznania to goodhope

tylko odrazu wyposaż się w większe wtryskiwacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie przyrost mocy, banan na twarzy, a co z podzespołami po takim zabiegu? Trzeba się liczyć z szybszą wymianą sprzęgła i innych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba się liczyć z szybszą wymianą sprzęgła i innych rzeczy?

 

Mi powiedziało papa przy 190KM/400Nm, kolega znów jeździ 1.5 roku na 390Nm i trzyma dalej. Teraz siedzi u mnie jednomas ze sprzęgłem od VR6.

 

jak to sprawdzić

 

Pompa 11 ma końcówkę J w oznaczeniu i po tym ją najszybciej sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak rozpoznać czy mam pompe 11 może jest jusz podmieniona ,jak to sprawdzić
po nr pompy można sprawdzić

 

---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

 

jeszcze jest tak że produkcja od 99 maj mają 10 a od sierpnia 97 maja 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompe 0380130107J czytałem na forum ze najlepsze wtryski do niego to od silnika ASV a turbo od ARL czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisali forumowicze zacznij od wtryskow. na tym co masz zrobisz nm, ale z moca kiepsko bedzie. przeguby dadza rade, sprzeglo, dwumasa zalezy w jakim stanie masz. mysle ze wtryski plus korekta i bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności