Skocz do zawartości
forest91

Przepala bezpiecznik 14 po demontażu lewego boczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:) 

Zmieniałem dziś głośniki w moim Passacie B5 Fl. Prawa strona zrobiona to wziąłem się za lewą. Odłączyłem kostki zgodnie ze sztuką, zrobiłem głośnik, podłączam wszystko jak należy a tu kicha, szyby nie podniosę, centralny z pilota nie działa, oświetlenie wnętrza nie działa... 

Cały czas pali bezpiecznik 14 od modułu komfortu, przepala gdy podepnę największą kostkę w drzwiach do silnika podnoszenia szyb - czy to on może być winny? Szyba jest całkowicie w dole.

Moduł komfortu miał dobre kable, grzebałem tam miesiąc temu :)

Doradźcie coś, dzieki :)

Dziekuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przytrzasnąłeś któryś przewód i robi zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, zwarcie robi się na tej dużej kostce, wystarczy że ją podepnę do silnika podnoszenia szyb i od razu pali bezpiecznik.

Kostka ta jest tak oizolowana że ciężko by było coś przytrzasnąć

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie wiązkę. Mi się zdarzyło, że śrubę rączki wkręciłem w kable i zrobiłem zwarcie. Po wykręceniu uszkodzenia prawie nie było widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to u mnie już nie działało przed skręcaniem. Wcześniej zjechałem szybą w dół, wpadła mi srubeczka od dystansu głośnika to chciałem szybę podnieść.  Podłączyłem 2 kostki by ruszyć szybą a tu kicha, pali bezpiecznik. Auto zostało na placu z szybą w dole, przykryte rzecz jasna:) 

Jutro od rana będę szukał... Zwarcie robi mi się po podłączeniu największej wtyczki do silnika podnoszenia szyb

Edytowane przez forest91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomożemy. Jest ewidentie zwara w drzwiach i musisz szukać aż znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie, na kablu który idzie do sterowania szybami było przebicie. Zaizolowalem i bezpiecznika nie pali, za to szybami nie można sterować...

 

Edit. Działa:) Dziękuję za nakierowanie 

Edytowane przez forest91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności