Jump to content
Sign in to follow this  
forest91

Przepala bezpiecznik 14 po demontażu lewego boczka

Recommended Posts

Cześć:) 

Zmieniałem dziś głośniki w moim Passacie B5 Fl. Prawa strona zrobiona to wziąłem się za lewą. Odłączyłem kostki zgodnie ze sztuką, zrobiłem głośnik, podłączam wszystko jak należy a tu kicha, szyby nie podniosę, centralny z pilota nie działa, oświetlenie wnętrza nie działa... 

Cały czas pali bezpiecznik 14 od modułu komfortu, przepala gdy podepnę największą kostkę w drzwiach do silnika podnoszenia szyb - czy to on może być winny? Szyba jest całkowicie w dole.

Moduł komfortu miał dobre kable, grzebałem tam miesiąc temu :)

Doradźcie coś, dzieki :)

Dziekuje 

Raczej nie, zwarcie robi się na tej dużej kostce, wystarczy że ją podepnę do silnika podnoszenia szyb i od razu pali bezpiecznik.

Kostka ta jest tak oizolowana że ciężko by było coś przytrzasnąć

Edited by mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Sprawdź dokładnie wiązkę. Mi się zdarzyło, że śrubę rączki wkręciłem w kable i zrobiłem zwarcie. Po wykręceniu uszkodzenia prawie nie było widać. 

Szczerze mówiąc to u mnie już nie działało przed skręcaniem. Wcześniej zjechałem szybą w dół, wpadła mi srubeczka od dystansu głośnika to chciałem szybę podnieść.  Podłączyłem 2 kostki by ruszyć szybą a tu kicha, pali bezpiecznik. Auto zostało na placu z szybą w dole, przykryte rzecz jasna:) 

Jutro od rana będę szukał... Zwarcie robi mi się po podłączeniu największej wtyczki do silnika podnoszenia szyb

Edited by forest91

Nie pomożemy. Jest ewidentie zwara w drzwiach i musisz szukać aż znajdziesz. 

No i faktycznie, na kablu który idzie do sterowania szybami było przebicie. Zaizolowalem i bezpiecznika nie pali, za to szybami nie można sterować...

Edit. Działa:) Dziękuję za nakierowanie 

Edited by forest91