Skocz do zawartości
Gość mte

pompowtryskiwacze do 1,9 AVF 96kW, /130 kM/ z 2001r

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zerkniesz na to foto, to w dolnym prawym rogu masz takie mniejsze literki "AR" to jest końcówka oznaczenia. Skoro masz ATJ szukaj z koncówkami F,L T, X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego bardzo. Czy coś wiesz na temat,że powinno się wymieniać wszystkie 4 czy wystarczy tylko uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno się 4ry , bo nigdy nie wiesz w jakim stanie są pozostałe 3...

Swoją drogą jeśli masz łebskiego mechanika w okolicy, to może warto pomyśleć nad pompkami o oznaczeniu AL albo BG ;-) są dużo wydajniejsze i co ważne o kilka lat nowsze ;-) Ale jak mówię mechanik musi mieć łeb na karku, żeby to wsadzić i zgrać z kompem ;-)

 

życzę powodzenia bo wiem jak trudno znaleźć pompki do AJM /ATJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim Pasku padły pompowtryski. Mam pompki z oznaczeniem 038 130 073 AA. Znalazłem gościa który ma do sprzedania pompki, tylko jeszcze ich nie wyjął z auta bo dopiero co zjechało do Polski. Jutro ma mi je wyjąć. Moje pytanie jest takie jakie inne pompki z jakimi oznaczeniami będą pasowały do mojego silnika bez żadnych tam przeróbek, zmian softu? Żeby po zamontowaniu wszystko od razu chodziło ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno w moim pasku pompki mają trochę inną budowę, tzn ten sześciokatny element jest dużo szerszy. W niektórych pompkach o takim samy oznaczeniu jest on dużo cieńszy. Ja mam tę wersję szeroką. Czy jeśli miałbym pompki z tym cieńszym elementem, to wtyczka też bez problemu pasuje czy są jakieś zmiany?

pompka 1.jpeg

pompka 3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w serii do silnika AVF montowano BA czy raczej zawsze były to AL-ki? Bo u mnie siedzą BA a kod sterownika silnika to 038 906 019 KD. Pytam bo "po mechaniku" mam wrażenie że jakoś z tym moim autem nie tak. Więcej pali i delikatnie (bardzo delikatnie) wibruje przy obrotach 1800-2200. Nie wykluczam że mogę mieć podmienione PD...

Edytowane przez u76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w serii do silnika AVF montowano BA czy raczej zawsze były to AL-ki?

AL-ki były montowane do 2002-go roku, od 2002-go były pompki BA, jeśli masz 2004 rocznik to wszystko jest :ok:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AL-ki były montowane do 2002-go roku, od 2002-go były pompki BA, jeśli masz 2004 rocznik to wszystko jest .
Dzieki GURAL. Na Ciebie zawsze można liczyć. Skąd moje obawy. Otóż jestem po dłuższej trasie (Włochy) i niepokoją mnie korekcje. Mianowicie przed trasą było tak: http://vaglog.rtnet.pl/u76_57648.html

a po powrocie tak:

http://vaglog.rtnet.pl/u76_57649.html

Do tego delikatne wibracje (o czym pisałem wyżej). Poza tym trudno go rozpędzić do 200 km/h a jeszcze rok temu 220... Ale progres (in minus) w kanale 013 jest znaczny. Zdejmowałem pokrywę sądząc że może przewody, lub coś poluzowanego w mocowaniu pompek...ale wszystko wydaję się ok. Zwróćcie uwagę że to trzeci gar niedomaga na tyle że trzy pozostałe "zrzucają się" żeby wyrównać jego niedomagania. Jakiś pomysł? Aha jeszcze BIP`y z tego samego logowania po trasie:

http://vaglog.rtnet.pl/u76_57650.html.

Edytowane przez u76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakikolwiek sensowny komentarz...Panowie pogłówkujcie trochę :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AL-ki były montowane do 2002-go roku, od 2002-go były pompki BA, jeśli masz 2004 rocznik to wszystko jest

 

mi ETKA pokazuje w roczniku 2003 AL-ki. . Jeżeli się okaże , że jakiś siedzi to chyba najpierw zdemontuję, bo jak czytam to są rozbieżności, a wolałbym założyć taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi ETKA pokazuje w roczniku 2003 AL-ki.

Sprawdzane w 2 różnych wersjach ETKA, pompki AL montowane były do numeru nadwozia XXXXXX3BX2X290300, gdzie X oznacza jakikolwiek znak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u76

ja w takim wypadku chyba pojechałbym na spaliny, sprawdzić czy ten jeden Ci nie leje :) bo dawka się moooocno różni od pozostałych, trochę strach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając powyższy wątek wynika ze w moim pasku z '03 roku AWX są wsadzone pompki BA? bo mam koncówke VIN: 3BZ2E095953 zgadza się? A jeśli tak to z ciekawości AL'ki są dużo bardziej wydajne od BA ? Czy to też kwestia względna w zależności od przebiegu (czyt. zużycia)?

Edytowane przez Kazanostra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzane w 2 różnych wersjach ETKA, pompki AL montowane były do numeru nadwozia XXXXXX3BX2X290300, gdzie X oznacza jakikolwiek znak.

 

Masz całkowitą rację. Źle kliknąłem. Wpisałem typ handlowy i kliknąłem do maja, a tam były AL Po maju 2002 038 130 73 BA i FX

 

sorry za pomyłkę.

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że wcześniej kolega prosił w takim samym temacie ale jest brak odpowiedzi

 

koledzy proszę o pomoc w doborze pompek - Passat 2001r AVF - siedzę pompki (( 038 130 073 AA )) jakie inne mogę zamontować bez przeróbki oprogramowania,

 

muszę pomóc siostrze w zakupie a widzę że AA są w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam problem wymiany pompek. Siedziały pompki AA. Z tego co się dowiedziałem bez zmiany softu bedą pasowały z końcówką AL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a podpowiedz do posta #65. Mam takie sama pompki i interesuje mnie ten bolec na szczycie pompki, czy nie bedzie problemu z montażem nowszych pompek? Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kool123
Pewnie że tak,bo zmienione są dawki paliwa.Podjedz do jakiegos tunera to zajmuje chwilkę.

 

witam mam pytanie odnośnie zmiany softu , zamieniłem pompki AL na AR i musze zrobić korektę tylko niech ktoś mi pomoże gdzie zrobić coś takiego i i le to kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jochn

Mam problem w moim pasku były z końcówka bx a dowiedziałem się że powinny być z końcówką ba. NO i takie wstawiłem. Teraz auto więcej pali i mam problemy z odpaleniem czasem. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie , tablica.pl i allegro.pl czy gdzieś jeszcze można znaleźć pompki bo szukam BA ale gdzie nie zadzwonię to nie ma,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności