Skocz do zawartości
DamnWamn

[B8 2.0 TSI 4Motion] Haldex Przetestowany - Napęd AWD w końcu do czegoś się przydał.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

Wczoraj udało mi się przetestować Haldexa z B8.

Jeżdżąc po jakichś wioskach z wąskimi drogami (dwa auta ledwo się wymijają), postanowiłem zawrócić na jednej dróżce.

Droga bardzo wąska, podjazdów prawie brak, ale przy jednym domu był jakiś wąski zjazd na łąkę...

Cofając do tyło w pewnej chwili poczułem jak tył mi zaczyna uciekać, lewe tylne koło wpadło do rowu, prawe przednie uniosło się do góry - auto można powiedzieć bujało się na 2-3 kołach (czasami na dwóch, czasami dodatkowo jedno się stykało). :D

Myślałem, że jest już pozamiatane, bo przód był dość wysoko, a tył nisko - na początku koła pomieliły i za dużo się nie zdziało, już myślałem, że trzeba będzie gadać do ludzi i prosić o wyciągnięcie wozu, ale... po chwili koła załapały i udało mi się wyjechać.

Także test zaliczony - możecie jeździć po rowach... :D

Ale, aby nie był to temat monolog - zapraszam do podzielania się swoimi historiami typu: "Ten napęd jednak do czegoś się przydał".

Sam jakiś czas temu zastanawiałem się po co mi to 4motion.
Rozmyślałem, czy czasem niepotrzebnie nie przepłaciłem za taką wersję - bo do codziennego podróżowania tak naprawdę FWD wystarczy w zupełności.
Gdybym tam był autem RWD/FWD, to sam bym nie wyjechał.

Zapraszam do podzielenia się swoimi wnioskami i historiami! ; )

 

Edytowane przez DamnWamn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz torsena w Passacie ....Jak tak to masz jakiegoś wyjątkowego B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tam jest haldex. Torsen jest w audi. 
 

Co nie zmienia faktu że Cię uratował. Ale dopiero w zimie docenisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, mój błąd - Haldex.

Temat zedytowany.

Powiem Ci kolego, że ten napęd doceniłem już jakieś kilka ładnych lat temu, gdy mój ojciec miał Passerati 2.8 Syncro (Passat B5). : )

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Wie ktoś jaki jest rozkład siły w  napędy w haldexie w B8 lift 2021? Nie mogę tego znaleźć a ciekawy jestem. Kiedyś coś widziałem że 92% do 8% ale może ktoś wie dokładnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd spina się względem potrzeby . Można zmienić kodowanie na takie jak RS3 to bardziej spina i ma więcej trakcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to zakodować w VCDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności