Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić nowe opony (Goodyear Duragrip), ale mam watpliwości co do indeksu ładowności(nośności) tej opony. Jaki waszym zdaniem jest dobry a jaki za mały? Ta którą wymieniłem ma 91 lub 95.

Jeżeli macie jakąś wiedzę w tym temacie, to proszę wypowiedzcie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie ma być 91V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nie możesz szanowny kolego kupić tych opon do Passata, a do PD131 to już wykluczone. Jak cokolwiek Ci się stanie z tym samochodem na drodze to ubezpieczyciel albo zmniejszy Ci sume wypłaconego odszkodowania lub wogóle odmówi wypłaty gdyż opony Goodyear Duragrip są oponami nieodpowiednimi do takiego auta jak Passat. One są tylko T=190km\h i niestety nawet jak nie jeździsz takimi prędkościami to nie zwalnia Cię to od zakupu opon z wymaganym indeksem prędkości. Opona w najszerszym swym rozmiarze jest zbyt wolna na taki samochód jak Passat. Niestety musisz szukac opony z indeksem V, tak jak to powiedział już rafaltdi.

 

Niestety ale musisz dopłacić i kupić opony inne i szybsze -> 91 V jak się dobra cena trafi.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalnie miałem założone 205/55/R16 91W letnie, zimowe mam zdjęte to Ci teraz ie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam zamiar kupić nowe opony (Goodyear Duragrip), ale mam watpliwości co do indeksu ładowności(nośności) tej opony. Jaki waszym zdaniem jest dobry a jaki za mały? Ta którą wymieniłem ma 91 lub 95.

Jeżeli macie jakąś wiedzę w tym temacie, to proszę wypowiedzcie się...

Indeks nośności 91 jest jak najbardziej OK. A 95 także nie zaszkodzą np. na tył do kombi. ;)

Oczywiście trzeba uważać przy tym na indeks prędkości aby był odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, ale i tak mam mętlik w głowie. W końcu chcę dobrze wydać ponad tysiąc złotych na opony i mieć pewność że wszystko będzie ok. Niestety w dalszym ciągu nie rozumiem zależności między prędkością a ładownością opony. Skoro indeks ładowności jest ten sam, a różnią się indeksem prędkości, to chyba powinienem przy wyborze tych opon zastanowić się ile tak naprawdę będę jeździł km/h-prawda?

 

...ale przeglądając różne posty trafiłem na informacje napisane prze kolegę hha, który napisał, że oryginalny rozmiar to 195/65 R15, zatem będę się tego trzymał i chyba wybiorę opony Goodyear Excellence 195/65R15 91 V

 

serdecznie pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat
...ale przeglądając różne posty trafiłem na informacje napisane prze kolegę hha, który napisał, że oryginalny rozmiar to 195/65 R15, zatem będę się tego trzymał i chyba wybiorę opony Goodyear Excellence 195/65R15 91 V

 

Będziesz zadowolony.Mam takie w Skodzie Octavii (przejechane już 40000 km) i z przodu zostało 5mm bieżnika a z tyłu 6mm. Ciche i doskonale pompują wodę. Nie polecam ich natomiast w szerokości ponad 195 i niższym profilu bo strasznie myszkują na jezdni (samochód skręca non-stop to lewo to w prawo). Dodatkowo są bardzo miękkie i przy niskim profilu masz ciągle wrażenie, że jest kapeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

To dlatego, że szerokie opony aby były naprawdę muszą mieć wysoki indeks prędkości a co za tym idzie aby były twardsze - wykonane z twardszych mieszanek. Opony o szerokości od 205 zalecam tylko z prędkościami >=W-270km\h. Wtedy opona jest naprawdę dobra pod każdym względem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą to 40 000 km to nie za dużo, chociaż jak spojrzeć na to, że część roku jeździmy na letnich a część na zimowych oponach, to robią się z tego 2-3 lata jazdy. Tak czy inaczej, zamówiłem wspomniane opony po 256 zł (bardzo przyzwoita cena).

 

jeszcze raz serdecznie pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

40,000km to sporo jak na opony w dzisiejszych czasach. Samochody mają coraz większą moc, jeżdżą szybciej, mocniej hamują a od opony wymaga się coraz lepszego trzymania na suchym, mokrym, mniejszych oporów toczenia, mniejszego hałasu itp. Najlepsze opony opony wiodących producentów jak przejadą 20,000 km to można już uznac taki wynik za dobry. Takie opony jak GoodYear Eagle F1 GSD3 wytrzymują około 25,000km i kosz. Dziś już tylko na rynek amerykański produkuje się opony na przebiegi około 60,000mil (100,000km) ale to głupi naród, który słabo nawet znam coś takiego jak opony zimowe.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

 

Od kilku tygodni jeżdżę na nowiutkich Goodyear Excellence 205/60/15

i jestem zachwycony

 

na wodzie rewelacja

 

na suchym oczywiste że dobrze

 

jedne z najcichszych opon jakie miałem

 

co do ścierania nie mogę nic powiedzieć ;)

 

Polecam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Witam!

Mam pytanko lekko z innej beczki: jaki powinien być indeks prędkości opon w B5 1.8 (125KM)?

W chwili obecnej mam z przodu 91H, a z tyłu 91V. Mam wątpliwości co do tych opon i ich indeksu (do tego przód bardzo szybko traci przyczepność podczas ruszania i miesza w miejscu be większej przygazówki).

Szykuję się na wymianę, dlatego też pytam.

A wybór chyba padnie na te DAYTON D210

http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=D+210&producent=Dayton&rozmiar=195/65R15&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

 

ale pewnie i nad tymi się zastanowię:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_producenci2.asp?model=Hi%2DTrac&producent=Vredestein&rozmiar=195/65R15&rodzaj=osobowe&pora_roku=letnie&link=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie są zalecane opony (rozmiar) w książkach serwisowych. Oginalne. Jak podaje producent? Bo czytam, czytam i doczytać się nie mogę. Chodzi mi o B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195/65 R15 lub 205/55 R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195/65 R15 lub 205/55 R16

Dzięki serdeczne, o to mi właśnie chodziło, krótko i na temat. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy ktos moze probowal zalozyc kiedys do paska opony o profilu 80 ??? konkretnie chodzi mi o rozmiar 175/80/14... Chcialbym go podniesc ale nie wiem czy w ten rozmiar nie bedzie obcieral??? Czy maksymalnie mozna tu zalozyc 175/70/14???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. czy ktos moze probowal zalozyc kiedys do paska opony o profilu 80 ??? konkretnie chodzi mi o rozmiar 175/80/14... Chcialbym go podniesc ale nie wiem czy w ten rozmiar nie bedzie obcieral??? Czy maksymalnie mozna tu zalozyc 175/70/14???

Ale to chyba nie ten dział... 14cali w ogóle nie wchodzi do B5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry .. teraz zauwazylem ze tutaj b5... ale moze ktos akurat slyszal o tym rozmiarze w b4. Jesli znalazlby sie taki forumowicz ktory probowal podnosic swojego paska w jakikolwiek sposob to prosze o wiadomosc do mnie bezposrednio...dzieki ... szerokosci dla tych szczegolnie z B5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Uprzejmie proszę o radę zorientowanych. Wiem, że w standardzie 3B2 (AHL 99) jest ET 45 felgi. Planuje zakupić nowe felgi stalowe do oponek 195/65/15. Mam do wyboru ET 37 bądź ET 47. Szczerze powiem, że nie mam pojęcia które wziąć. Pomożecie?

 

Pozdrawiam

snach

Edytowane przez snach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a którą wymieniłem ma 91 lub 95.

 

Indeks nośności 95 to raczej do auta typu Sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności