Skocz do zawartości
mirmax

Automatyczne włączanie świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopie temacik, co sądzicie o tych automatycznych włącznikach i wyłącznikach świateł, który wybrać ? Z tego co wyczytałem to nie trzeba mieć przekręcać oryginalnego wącznika świateł, a co się stanie jak go przypadkiem przekręcę a światła już są włączone przez ten automat ? http://allegro.onet.pl/listing.php/search?category=4135&string=automatyczny&order=p&change_view=1

 

---------- Post added at 14:31 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

 

A czy takie włączniki automatyczne można stosować do świateł ksenonowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.mam problem ze swiatelkami mijania w moim pasku.jest to wersja skandynawska z automatycznymi swiatlami po przekreceniu kluczyka.problemem jest to ze nie swieca mijania a postojowki i tyl swieci.co moglo byc tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pmroz

Znalazłem taki opis na allegro czy ktoś ma już założony automat światel mijania w b5fl

 

Urządzenie służy do automatycznego włączania świateł pozycyjnych oraz mijania,

Światła zostają włączone po uruchomieniu silnika i wzroście napięcia do około 13,5 V,

Jest wykonany w najnowocześniejszej technologii montażu powierzchniowego SMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat żeby nie zakładać nowego. Z tego co wyszukałem na necie da się zrobić tak w B5 że automat włączy nam światła (mijania) automatycznie po zapaleniu silnika ale jednocześnie podświetlanie licznika nie zmniejszy sie (normalnie dzieje sie tak bo swiatla włączamy w nocy). Pozostaje problem jak urządzenie ma wykrywać że jest noc i nam to podswietlanie zmniejszać? Ewentualnie wtedy moglibysmy recznie właczać normalny tryb swiateł mijania. Czy ktos zamontował to w taki sposób? Może coś poradzić? Z tego co czytalem trzeba podpiąc sie w odpowiednim miejscu - ponoć za regulatorem oswietlenia licznika. Jakby ktoś miał dokładniejszy opis to bede wdzieczny. Czy można zastosować dowolny automat z allegro? Są nawet takie za 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje

czytam pierwszą stronę, że nie ma takiej opcji żeby passat sam właczał światła przy przekręcaniu kluczyka- zakupiłem passata sprowadzonego ze szwecji, jak przekręcam kluczyk same się włączają światła- czyli nie jest to wytwór fabryczny lecz jakaś samoróbka?

mam b5 97 rok variant

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skandynawskie wersje maja to fabrycznie (a przynajmniej salonowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat: czy w passacie b5 po włączeniu świateł drogowych, światła mijania gasną czy świecą się razem z drogowymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podepnę się pod temat: czy w passacie b5 po włączeniu świateł drogowych, światła mijania gasną czy świecą się razem z drogowymi?

Gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie ze nie gasna i swieca razem mijania i drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale teraz wiem że działają poprawnie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje. Mam wersję skandynawska 3BG, światła zapalają się po włączeniu zapłonu. Co zrobić żeby świeciła się też deska rozdzielcza, jest taka możliwość? Mam Bore ze Szwecji i tam pali się wszystko po włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopuje. Mam wersję skandynawska 3BG, światła zapalają się po włączeniu zapłonu. Co zrobić żeby świeciła się też deska rozdzielcza, jest taka możliwość? Mam Bore ze Szwecji i tam pali się wszystko po włączeniu zapłonu.

 

Możesz przeprogramować zegary: http://forum.vw-passat.pl/threads/53313-Ciekawostki-licznikowe?p=542189&viewfull=1#post542189

 

Chyba, że chcesz, żeby świeciły się też przyciski radia i inne, to trochę trzeba porzeźbić przy włączniku świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, w takim razie odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i proszę o pomoc . A mianowicie mam seryjnie zrobione światła Szweckie (automatyczne ) przekręcam włącznik i gaśnie mi podświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła do tego zaczyna przyciemniać się podświetlenie zegarów . Nie wiem od czego zacząć a chciał bym uporać się z tą usterką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności