Skocz do zawartości
Gość nabaka

Wspomaganie kierownicy -dźwięki przy maksymalnym skręcie kół

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nabaka

Witam mam zamiar kupic passata ale jak go ogladałem wystapil maly problem ;) przy skrecie kołami do oporu w 1 lub 2 strone wydaje glosne warkniecie i moze ktos wie czym to jest spowodowane prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jeżeli nie ma żadnych trzasków lub dziwnych odgłosów tylko takie jednostajny odgos to jest to raczej charakterystyka pracy pompy wspomagania przy krańcowych wychyleniach.

Jeżeli jest to chwilowe lub słychać to niezbyt głośno to raczej typowa praca pompy wspomagania układu kierowniczego.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stoneq

miałem to samo głośny zgrzyt,jakby warknięcie,ale dolałem płynu i ucichło. zajrzałem jednak do pompy i coś mi cieknie delikatnie ale jednak ;/ póki co jest cicho,a dzieje się to podczas maxymalnych wychyleń,kiedy pompa ma najprawdopodobniej max obciążenie. podobno passat tak ma,ale ile w tym prawdy nie wiem.

Ps. używane pompy po 200zł :P (allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
podobno passat tak ma,ale ile w tym prawdy nie wiem.

 

Tak ma każdy jeden samochód a nie tylko Passat.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nabaka

Jest to raczej głośne warknięcie w piatek mam jechac go kupic i niewiem co zrobic może ktos wie ile kosztuja czesci do ukladu wspomagania? dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Koszt zakupu nowej pompy wspomagania układu kierowniczego to koszty od 500zł do nawet 700zł.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że używana. Dałem ok. 300 zł za pompę z Audi 2,5 TDI (120 bar).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie ma żadnych trzasków lub dziwnych odgłosów tylko takie jednostajny odgos to jest to raczej charakterystyka pracy pompy wspomagania przy krańcowych wychyleniach.

Jeżeli jest to chwilowe lub słychać to niezbyt głośno to raczej typowa praca pompy wspomagania układu kierowniczego.

U siebie slysze cichy szum gdy nie ruszam kierownica. W momencie krecenie ten dziwny lekki szum ustaje do momentu az przestane krecic. Wspomaganie siada?? Czy tak ma byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączę sie do tematu, ponieważ przy moim pasku przy maksymalnym skręcie kierownicą (w obie strony) słyszę pisk. Mój znajomy posiada też paska i ma ten sam problem. Co to może być i jak temu zapobiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączę sie do tematu, ponieważ przy moim pasku przy maksymalnym skręcie kierownicą (w obie strony) słyszę pisk. Mój znajomy posiada też paska i ma ten sam problem. Co to może być i jak temu zapobiec?

I powoli będzie coraz bardziej piszczało aż w pewnym momencie będzie piszczeć przy każdym ruchu kierownicą (u mnie tak było). Wymiana napinacza paska wspomagania pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten napinacz, który pracuje razem z paskiem klimy ?

Mam piszczenie-popiskiwanie (świersczenie) podczas właczenia klimy na zimnym, przez około 3 min. Jednoczesnie mam przy maksymalnym skręcie kierownice w obie strony, kiedy odczuję opór taki piszczenie, niezależnie czy klima działa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy zamiennik na allegro pompy wspomagania to koszt rzędu 200-250 zł. Ja mam to samo i też zastanawiam się nad wymianą pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o ten napinacz, który pracuje razem z paskiem klimy ?

Nie wiem jak to jest w AFN, ale u mnie chodziło o pasek od wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził czy nie jest padnięte sprzęgiełko na kole pasowym alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jeszcze sprawdził czy nie jest padnięte sprzęgiełko na kole pasowym alternatora.

Przy okazji to również można sprawdzić. U mnie oprócz napinacza paska wspomagania wymieniłem kółko napinacza paska wielorowkowego i sprzęgiełko alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jeszcze sprawdził czy nie jest padnięte sprzęgiełko na kole pasowym alternatora.

 

Też bym to obstawiał, bo nie dawno to samo robiłem przy takich objawach. Ale u mnie jeszcze temu towarzyszyła czasem świecąca się kontrolka ładowania i komunikat "Generator Werkstatt!", o którym kolega na razie nie wspominał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wygląda to tak, wspomaganie przestaje działać na krańcach podczas kręcenia kierownicą w miejscu w lewo i w prawo( około ćwierć obrotu koła kierownicy przed maksymalnym odchyleniem ). Podczas jazdy jest ok, pompa wymieniona i nie wiem co dalej...(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie wygląda to tak, wspomaganie przestaje działać na krańcach podczas kręcenia kierownicą w miejscu w lewo i w prawo( około ćwierć obrotu koła kierownicy przed maksymalnym odchyleniem ). Podczas jazdy jest ok, pompa wymieniona i nie wiem co dalej...(?)

Moze tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tego nie wiem...(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności