Skocz do zawartości
Gość beny2108

A co wlewacie do swoich turbodieselków???

Rekomendowane odpowiedzi

A ja leje ON ze stacji AUCHEN w Gdansku od poltora roku. Przejechalem w tym czasie 60tys km. W osadniku filtra paliwa ZERO wody. Jak wymienialem filtr paliwa po wykreceniu korka z dna filtra wyleciala ropa do sloika. ZERO jakichkolwiek zanieczyszczen !! Samochod smiga az milo. OBALAM MIT kiepskiego paliwa na stacji AUCHEN w Gdansk !! :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomek

w bydgoszczy stacje carrefour maj tanie(grosz wiecej jak barylka w internecie) i na dodatek dobre paliwo...passat B5 3BG diesel i pasat B6 smigaja jak nalezy na tym wlasnie paliwie...

ps.znajomi polecaja takze gaz z tej stacji!

moj wujek ma wlasna stacje orlen mu dostarcza paliwo nie chrzci i 2 kolejne passki i wszystkie jego tiry na tym smigaja i jest spoko wiec w orlenie zalezy jaka to stacja...wylotowka z bydgoszczy na poznan ma dobre paliwo ale drogie!!

polecam shela w bialych blotach! sprawdzona 95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krugoo

Troche OT. Pod Ostrołęką chciałem zatankowac Vervę ON ale facet przede mną który zatankował samochód poszedł do kibelka na dłużej nie odjeżdzając od dystrybutora. Przyszedl po 10-ciu minutach a ja byłem już tak zirytowany, ze myslalem, że go pogryzę. Zacząłem tankować gadając ze złości do siebie i po dłuższej chwili i 20 L zorientowałem się , że leję Vervę ale benzynę. Nie odpaliłem na szczęście smochodu. Po odholowaniu do mechanika okazało się, że trzeba zdjąć pompę paliwa bo inaczej nie da rady spuścić paliwa. Po prawie dwóch godzinach udało się spościc paliwo i wcale nie było to takie łatwe. Facet w warsztacie mówił, że takie pomyłki na Orlenie zdarzają się non stop bo logo Vervy benzyny jest bardzo podobne do diesla. Od tamtej pory sprawdzam trzy razy czy leję dizelka:)

A już bardziej na temat to mam TDI 162 KM (po czipie) i wlewam zwykły ON bo nie czuję żadnej różnicy w stosunku do wszystkich Verv, V-powerów i innych Ultimatów. Samochód przejechał dopiero 14 kkm i mam nadzieję, że nie przypłacę mojej oszczędności za jakiś czas jakąś usterką silnika.

Dodam, że dieslami jeżdzę od ośmiu lat i nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznicy nie zobaczysz w osiągach i spalaniu ale silnik może być czystszy i ograniczysz ryzyko awarii i wymiany np. pompowtryskiwaczy (do tego czasu pewnie jednak auto sprzedasz 10 razy).

Ja leję teraz V Powera bo dają czapeczki :D Jak już będą na głowach moich dzieci i ich kumpli to wrócę do normalnego paliwa. :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Owszem, złodziejstwo i tanie chwyty reklamowe owych koncernów.

 

aha, a co ci ukradli?

 

 

 

blehhhh, co za ludzie, nie chcesz Vpower, dla ciebie to slabe czy taki sam ON jak kazdy inny, nie kupuj ale nie nazywaj kogos zlodziejem :P jak bym słuchał mojego mega irytującego starszego wujaszka, dla niego też dookoła wszystkie firmi to złodzieje i oszcuści, cale życie chłop ma pod górkę :-P

 

a jesli Vpower takie same paliwo jak kazde inne to czemu moj TDi pracuje na nim ZNACZNIE ciszej niz na innych ON, zreszta nie tylko moj bo i wielu wielu uzytkownikow tutaj pisze to samo, no chyba ze Shel tez czaruje nasze uszy, albo mamy zbiorową wadę słuchu po zatankowaniu Vpower, mniej pali i lepiej reaguje na pedał gazu rozwniez, ale moze to tez czary Shella.

 

Mi nikt nigdy na stacji jakiejkolwiek benzynowej nic nie ukradł

 

a skoro to złodzieje to co ci ukradli? czy moze takie pustosłowie sobie uprawiasz, gdzie nie spojrzysz zlodzieje, układy itd? ehe ehe no tak, zdrowia życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie jeżdziłeś jeszcze na dobrym paliwie, jednakże sadzę iż zwykła dobra (czyt.nie chrzczona ropka) jak najbardziej wystarczy i tak naprawde wg mnie te wszystkie cudowne wynalazki to tani chwyt reklamowy (żadne poważne badania nie wykazała przyrostu mocy czy innych tego typu rzeczy a wykresy z hamownii dosadnie pokazują iż wyniki te mieszcza się w granicach błędu pomiarowego, co do czystości silnika po stosowaniu owych "cudów" też jakoś do mnie nie przemawiają wystarczy zwykła dobra ON i też bedzie czysto).Reasumując chłopie tankuj co chcesz ale daj innym prawo do swojej wypowiedzi i nie krytykuj tylko dlatego że mam odmienne zdanie w tej kwestii, dobre paliwo owszem zdarzy się raz na jakis czas i wcale nie musi być to spałerowana ropa :P.

 

PS.nie zawsze dobre co drogie, ale najwyrazniej mocno zakorzenione jest w niektórych ludziach stereotypowe myślenie (nie tyczy się to tylko paliw ale również przekonania wyższości serwisów nad panem Zdzichem czy doboru dobrych zamienników nad częściami logowanymi znaczkami VW - nie kupuje ciuchów w drogich butikach chodzę w dresach za pare groszy i mam to głeboko w dup... :] ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JaVoR666

Leje Dynamica z Lotosu w Rypinie. Na tym paliwie pali mi srednio 0,5-1 litr miej na 100 km. Sprawdzałem V-Power i Verwe ale bez rewelacji!!! Kazde paliwo sprawdziłem na kilku zbiornikach. Tankowanie na BP lub Statoilu to jak tankowanie na Lotosie + ryzyko ozenki paliwa w transporcie!!!

http://www.carfocus.pl/news,2750,lotos-dostarczy-paliwa-bp-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 3 ASO uslyszalem by nie dolewac zadnych ulepszaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja leje gnojówke bez siarki na statoil

To co zauważyłem to to ze przy paliwach typu verva ultimate moje maleństwo jwst slabsze i czasami szarpie

To samo potwierdził Pan M.S z Warszawy z servisu przy orlenie hi hi hi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumei roznica w cenie paliwa zwyklego a ulepszeonego na baku wyniesie jakies 15 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na neste dzisiaj zatankowałem po 3.52 zl, różnica musiałaby wynosić jakieś 25 groszy na litrze. Gdyby tak było to bym tankował vpower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez śmiechu ale też w ASO Palmowski polecali wlać butelkę MIKSOLU na pełny bak. Oczywiście się nie posłuchałem ale kumpel wlał i lekko mu kopcił a wartości na VAG w 13 grupie wcale się nie poprawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje zwykły ON napędowy żadnych V-power czy Werwy próbowałem kiedyś V-power do wcześniejszego mojego auta ale jakoś nie odczuwałem specjalnej różnicy dlatego staram się lać na stacjach które znam a w trasie tankuje w mieści i na dużych stacjach i jak narazie nie mam problemów.

Żadnych ulepszaczy i podobnych tego typu wynalazków.

Edytowane przez robert.gda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość takich "wynalazków" jak lepsze paliwo (ale nie tylko, w każdej dziedzinie są takie "lepsze produkty"), działa na podświadomość. Płacisz więcej i na siłę znajdujesz lepsze strony. No bo przecież zapłaciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności