Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem kilka postów.Testowałem vcds-lite 1,2 vcds 10.06.

Lite czyta tylko silnik, 10.06 nie chce wykryć kabla.

I nigdzie tam nie jest napisane,że do B6 potrzebujesz interfejs VCDS,a KKLem którego masz nic nie zrobisz?.

Do 10.6 dedykowany kabel,na pewno nie KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wywnioskowałem ale nie wiedziałem że interfejs/kabel który mam nie jest właściwy. Rozumiem że po załączanym zdjęciu go rozpoznałeś że jest to KKL. Czy możesz mi polecić kabel/interfejs do B6 Znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/vag-k-can-liczniki-pin-immo-off-kluczyki-full-diag-i4031872164.html

http://allegro.pl/vag-k-can-3-6-passat-b6-touareg-golf-v-audi-c6-q7-i4013818039.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Motoryzacja-3_Narz%C4%99dzia+i+sprz%C4%99t+warsztatowy-18554_Diagnostyka+silnika+i+elektroniki-28410_Interfejsy+diagnostyczne-28413

Widze różnicę w cenie.

ps. Początkuję z VAG ale szybko się uczę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wywnioskowałem ale nie wiedziałem że interfejs/kabel który mam nie jest właściwy. Rozumiem że po załączanym zdjęciu go rozpoznałeś że jest to KKL. Czy możesz mi polecić kabel/interfejs do B6 Znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/vag-k-can-liczniki-pin-immo-off-kluczyki-full-diag-i4031872164.html

http://allegro.pl/vag-k-can-3-6-passat-b6-touareg-golf-v-audi-c6-q7-i4013818039.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Motoryzacja-3_Narz%C4%99dzia+i+sprz%C4%99t+warsztatowy-18554_Diagnostyka+silnika+i+elektroniki-28410_Interfejsy+diagnostyczne-28413

Widze różnicę w cenie.

ps. Początkuję z VAG ale szybko się uczę:)

Po 1 nie ten temat do tego pytania

Po 2 tymi kablami nie wiele zdziałasz bo to commandery

Po 3 poczytaj odpowiedni temat o kablach (klika ostatnich str ) i bedziesz wiedział wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy możesz mi polecić kabel/interfejs do B6

http://www.vcds.pl

To kable przede wszystkim do liczników, a nie diagnostyki. O czym już było wielokrotnie pisane nawet "czerwonymi kulfonami". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O czym już było wielokrotnie pisane nawet "czerwonymi kulfonami".

Ale nie w tym wątku :bleble:D I nie którym ciężko znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z przekazywaniem ortów w wirtualnym xp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w ustawieniach maszyny wirtualnej ustawiasz

Co i jak to zależy od maszyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeslalby mi ktos sterowniki do usb zeby moj kabel wreszcie zaczal chulac bo mam coraz wiekszy z nim problem juz mi nie tworzy wirtualnego portu com. Mam wina XP i kabel do ktorego jak zwykle mnie dodali sterownikow.

 

Moja maila [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez mam problem z kablem. Kabel KKL.

Port com ustawiony na COM4 latency probowalem na 10 na 7 - bez roznicy.

Laptop z windowsem XP.

Problem:

Nie laczy z engine a dokladniej laczy tylko z ABS/ESP kontrolki migaja pokazuje ze nie ma bledow. z Airbag sie proboje laczyc bo kontrolka miga ale niestety pisze too many connections. Z modulem komfortu proboje ale niestety w tych napisach co jakies krzaki, niby sie polaczy ale jak dam fault codes to wypluwa taki komunikat jak w airbag.

 

EDIT: program VCDS lite - sprawdzalem VWtool to samo.

 

Wtyczki po prawej i po lewej przy progu cale.

Mam dolozone odciecie zaplonu oraz niefabryczny alarm - czy to moze byc przyczyna ? To odciecie jest wylaczone i nie mma pojecia nawet jak to wlaczyc - samochod tak kupilem niecaly rok temu.

 

Pisal ktos o odpieciu klemy - czy nie zresetuje mi to czegos ze bede musial na nowo ustawiac ? Odpale normalnie auto ? Jak odepne keleme to alarm nie zacznie wyc ?

 

Z gory dzieki za porady!!!! Czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy próbie wejścia lub zmiany niektórych wartości (np engine -> sprawdzenie synchronizacji rozrządu) program wywala błąd "too many communication errors". Co radzicie zrobić w takim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przy teście połączenia jest błąd:

 

" Port status: OK

Interface: Not Found! "

 

PrintScreen i ustawieania: http://goo.gl/eJhO59

 

Mam taki kabel: http://goo.gl/T845f6

 

Łączę się przez XP Mode (tam zainstalowałem oprogramowanie). W menedżerze urządzeń widać połączenie. Konfigurację starałem się ustawiać w taki sposób, jak jest opisane w pierwszym poście w tym temacie. Test uruchamiałem z przekręconym kluczykiem w stacyjce (silnik nie odpalony).

 

W czym jeszcze może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, ktoś wie jak rozwiązać powyższy problem, chętnie bym na tym skorzystał bo mam taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z komunikacja programu vagcom 4.9 z laptopem system windows8 nie widzi comportu. czy ktoś pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8 żeby poszły stery musisz wyłączyć opcję wymuszania podpisów sterowników, a kabel po podpięciu normalnie powinno widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem dzis VCDS Lite oraz kabelek na porcie Com pod windows 7, ale mam dziwne wskazania w blokach pomiarowych

http://vaglog.pl/log_194833.html. Co może być przyczyną? Że temperatura -20 i brak obrotów silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, potrzebuje pomocy z vagcom 311.2 albo z interfejsem vag kkl (sam nie wiem co jest problemem tak naprawdę). Rzeczy tyczy się konkretnego egzemplarza Passata B5 FL 2.0 8V, z którym mogę się połączyć tylko gdy kluczyk znajduje się w pozycji na zapłon. Kiedy odpalę auto momentalnie traci komunikacje ze sterownikiem, a jak włączam program raz jeszcze i próbuje wejść w silnik, abs czy cokolwiek innego wyskakuje mi komunikat "Interface status = 2 (czasem 3), Interface not ready". Próbowałem zmniejszyć latencje na 10 ,zaktualizowałem sterowniki z poziomu menedżera urządzeń, zmieniałem porty na com 2 i niestety nic nie przyniosło skutku. Program jest zainstalowany na windows 7 Profesional jeżeli ma to jakieś znaczenie. Do tej pory z żadnym autem nie miałem problemu, tylko ten jeden sprawia problem, choć wydaje mi się że nie jest to wina sterownika silnika tylko kabla/ustawień, bo z samym autem na zapłonie się połączę. Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nic nie przychodzi do głowy, nikt nie jest w stanie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, radio nie jest oryginalne a to może mieć jakiś związek? Łączyłem się z paroma autami które miały nieoryginalne radio i podczas odpalonego silnika nie było problemu z komunikacją, nie zrywało połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj odłączyć kostkę od radia i wtedy sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności