Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy w pasku 97 rok jest duzy wyswietlacz pod kontrolkami na , ktorym jest spalanie itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,czy w pasku 97 rok jest duzy wyswietlacz pod kontrolkami na , ktorym jest spalanie itp?

Trafiały się duże wyświetlacze nawet w wersji z zielonym podświetleniem, ale nie ma tam wtedy kontrolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,mam pytanko .Podczas kręcenia rozrusznikiem pali mi się czerwona kontrolka "auto z otwartą klapą" .Zapala się ona tylko w momencie odpalania,czy tak powinno być ,dodam ,że klapę oraz drzwi mam zamknięte a i tak się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,mam pytanko .Podczas kręcenia rozrusznikiem pali mi się czerwona kontrolka "auto z otwartą klapą" .Zapala się ona tylko w momencie odpalania,czy tak powinno być ,dodam ,że klapę oraz drzwi mam zamknięte a i tak się świeci.

 

Nie niestety tak nie powinno być, kontrolka powinna się zapalać gdy są otwarte któreś drzwi albo bagażnik. Być może masz uszkodzony któryś z mikrowłączników w dzrzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie niestety tak nie powinno być, kontrolka powinna się zapalać gdy są otwarte któreś drzwi albo bagażnik. Być może masz uszkodzony któryś z mikrowłączników w dzrzwiach

 

Ale co dziwne gdy mam drzwi otwarte to ta kontrolka się nie zapala ,zapala się tylko w momencie kręcenia rozrusznikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co dziwne gdy mam drzwi otwarte to ta kontrolka się nie zapala ,zapala się tylko w momencie kręcenia rozrusznikiem .

Podepnij paska pod Vag-a może moduł komfortu wyrzuci jakis błąd to będzie punt zaczepienia. Bo z tego co piszesz to jakiś galimatias masz w instalacji elektrycznej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,mam pytanko .Podczas kręcenia rozrusznikiem pali mi się czerwona kontrolka "auto z otwartą klapą" .Zapala się ona tylko w momencie odpalania,czy tak powinno być ,dodam ,że klapę oraz drzwi mam zamknięte a i tak się świeci.

Kolego masz Passata 3B a w tych autach nie ma funkcji informowania o otwartych drzwiach czy tez bagaznika. A ze przy kreceniu rozrusznikiem Ci sie zapala owa kontrolka to dziwne bo u siebie takich fanaberii nie mam. Swieci sie ona jedynie jak zrobie test kontrolek VAGiem.

 

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam pytanie odnosnie ESP a mianowicie mam Passata 1,9TDI rocznik 2001 silnik 101km ale nie posiadam włącznika ESP czyżbym wogóle nie posiadał tej funkcji?? ASR chyba jest chociaż kontrolka nigdy sie nie zapaliła a poznałem to po tym ze jechałem dość szybko w pewnym momencie prawe koło złapało sporo wody i samochód zwalniał i przyspieszał gdy momentami traciło ono przyczepność. Wie ktoś czy w tym roczniku był już montowany ten system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie mam pytanie odnosnie ESP a mianowicie mam Passata 1,9TDI rocznik 2001 silnik 101km ale nie posiadam włącznika ESP czyżbym wogóle nie posiadał tej funkcji?? ASR chyba jest chociaż kontrolka nigdy sie nie zapaliła a poznałem to po tym ze jechałem dość szybko w pewnym momencie prawe koło złapało sporo wody i samochód zwalniał i przyspieszał gdy momentami traciło ono przyczepność. Wie ktoś czy w tym roczniku był już montowany ten system?

A auto masz krajowe czy z zagranicy bo z np. Niemiec to był standard wyposażenia od 2000r. a u nas no to wiadomo wszystko było dokładane. Odnośnie ASR-u to spróbuj ruszyć dynamicznie tzw. palenie gumy powinna zaświecić się kontrolka od ASR.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat anglik po przekładce. Próbowałem kiedys ale nie paliła sie żadna kontrolka no chyba że jest spalona. Kumpel ma takiego samego tez bez włacznika ESP z tym samym silnikiem tyle ze młodszy rocznik 2002 z krajowego salonu ale twierdzi że u niego jest chociaż tego włącznika nie ma także sam nie wiem. Można to sprawdzić Vagiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat anglik po przekładce. Próbowałem kiedys ale nie paliła sie żadna kontrolka no chyba że jest spalona. Kumpel ma takiego samego tez bez włacznika ESP z tym samym silnikiem tyle ze młodszy rocznik 2002 z krajowego salonu ale twierdzi że u niego jest chociaż tego włącznika nie ma także sam nie wiem. Można to sprawdzić Vagiem?

Można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LAMPKA OSTRZEGAWCZA SPALIN SILNIKA

koledzy a czy w 1.6AHL zapala sie ona po przekręceniu zapłonu i potem gaśnie? czy zapala sie tylko wtedy jak coś jest nie tak z silnikiem? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. WYświetla mi się komunikat Luggage Comp Open w pasku. Co on oznacza?? Dodam że nie za każdym razem on się pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WYświetla mi się komunikat Luggage Comp Open w pasku. Co on oznacza??

Oznacza że masz klapę bagażnika otwartą. Pewnie fixuje ci mikrostyk w zamku klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam Passata z 1999 roku jednak VIN wskazuje mi na 2000 rok, porownywalem swoje zegary z kolegi ktory ma passata FL z 2001 roku. Nie ukrywam że zegary sa identyczne nie liczac wykonczenia, rozmieszczenie kontrolek i komputera no wszystko to samo. Jednak u mnie nie ma tej kontrolki od otwierania drzwi. Kiedy przekrecam kluczyk to mam odrazu cos takiego

a11e6e6c6ad0452cm.jpg

Strzalka zaznaczylem miejsce gdzie zapala sie u mego kolegi kontrolka otwarcia drzwi. Wiem ze bylo pisane na tym temacie ze w tym modelu nie bylo tej opcji ale moze akurta w tym wydaniu juz byla i jest nie wlaczona????

Co sadzicie o tym?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam @ll

 

 

szukam takiego licznika zduzym FSI sobie zamienic bo mam zwykly da rade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na "szukajce" znalazłem kilka wątków podobnych problemów, ale w żadnym nie był opisywany problem podobny do mojego.

 

Sprawa wygląda tak :

Gdy temperatura powietrza jest powyżej zera, lub zero nic się nie dzieje, natomiast gdy temperatura na zewnątrz spada do -2 i niżej, po włączeniu zapłonu zapala się czerwona kontrolka płynu chłodniczego, a na wyświetlaczu jest komunikat "STOP", "CHECK COOLANT", "MANUAL SERVICE" ...

Otwieram maskę, sprawdzam poziom (jest już od dawna dobry), płyn nie jest zamarznięty i ma ładny, różowy kolor - czyli nic nadzwyczajnego, co mogłoby powodować moje zaniepokojenie.

Wszystko mija, gdy podniesie się temperatura silnika do ok. 60-70 st. - wystarczy wyłączyć i włączyć silnik od nowa i żadnej info. i migających kontrolek nie ma...

Taki sam problem miałem w Anglii w Passacie 1.8T (150km), ale minął wraz z upłynięciem zimy (lub gdy silnik się lekko zagrzał).

 

Jakieś pomysły, co może być tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

...

po włączeniu zapłonu zapala się czerwona kontrolka płynu chłodniczego, a na wyświetlaczu jest komunikat "STOP", "CHECK COOLANT", "MANUAL SERVICE" ...

Jakieś pomysły, co może być tego przyczyną ?

 

Witam!

Mam dokladnie tak samo - wczoraj -12 w Wawie mysle przejade sie do sklepu. Odpalam bez problemu, az tu po kilku sekundach bije mi po oczach ten sam napis i miga czerwona kontrolka plynu chlodniczego. Wylaczylem silnik... Patrze na zbiorniczek plynu - jest pol cm ponizej minimum (wymieniany w tym roku - oczywiscie G12) - chyba to nie jest taki problem by mi tu takie stresujace komunikaty komp wywalal. Macam paluchem czy oby przypadkiem nie zamarzl... ale jest git...

Hmmm - nie mialem czasu by biegac na gore po laptopa i sobie skanowac VAGiem (zrobie to dzis) - moze sie dowiem czegos wiecej.

W manualu napisali by sprawdzic bezpiecznik od wiatraka chlodnicy. Poza tym g...

Pozdrawiam i Fistaszek witaj w klubie :)

-----------------------

Dzis po pracy dolalem G12 jakies 0.7l i po zawodach :)

Edytowane przez Lestat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w jaki sposob i czy jest to w ogóle możliwe mozna zmienic jezyk FISA na polski??? pomozcie bo po tym niemiecku to lipa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, w jaki sposob i czy jest to w ogóle możliwe mozna zmienic jezyk FISA na polski??? pomozcie bo po tym niemiecku to lipa;/
nie ma takiej opcji !

jest: czeski, angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, ale polskiego nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności