Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

VAG pokazuje w kanale 77-telefon, że hasło to 0000, mimo tego róbowałem też wpisać 1234 i skutek jest taki sam czyli zestaw się rozłącza. W tych sprawach jestem laikiem i miałem nadzieję że ktoś konkretnie napisze jak zresetować pamieć adaptera 3C0 051 435 PA. Wygląda na to że będę musiał zrobić to metodą prób i błędów, mam nadzieję że niczego nie zepsuję, bo wtedy może się zrobić większy problem.

 

Koledzy, nikt nie resetował pamięci tego adaptera?

Edytowane przez tomasino74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I ja podepne się do tematu bo też mam problem z zestawem głośnomówiącym. Nie dawno kupiłem swojego passata z zampntowanym już zestawem:http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=54332&stc=1&d=1307009617 Nie wiem czy jest on oryginalny czy dokładany gdzieś po drodze. Nie mam też do niego żadnej instr. Mój problem polega na tym, że kiedy mój tel znajdzie to urządzenie przez blutha to woła pin, którego nie znam. Próbowałem różne kombinacje, ale bez skutku. Mam pytanie czy da się gdzieś w kompie znaleść ten pin. A może ktoś ma takie urządzenie i wie jak sparować na nowo tel z zestawem.

P020611_11.51.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy jest on oryginalny czy dokładany gdzieś po drodze.

 

Ze zdjęcia wygląda że jest to zestaw Nokii, masz też do tego zestawu wyświetlacz, taki malutki LCD.

Ja miałem podobny tylko z LCD - Nokia CK-15W, poszukaj na stronie nokii instrukcji może będzie podany tam kod

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to nokia bo uchwyt na tel. jest właśnie tej firmy, ale wyświetlacza niestety nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem okazje zprawdzić działanie zestawu z innym adapterem tego samego typu i reakcja jest taka sama, w głośnikach słychać piknięcie i zestaw się rozłącza, po tej akcji telefon nie znajduje już sygnału BT. Więc raczej problemem nie jest wyczerpany limit sparowanych telefonów tylko kodowanie centralki Bluetooth. Dodam że oba adaptery w passacie znajomego działają bez zarzutu. Jakieś sugestie co do kodowania centralki? W tej chwili mam zakodowane 0016041.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie od czego zacząć diagnozowanie, jak nie mogę połączyć się blutem do telefonu. Mam uchwyt z 2 przyciskami i specjalnie kupiłem nokie 6233. Wydrukowałem instrukcję uruchomienia, ale nie mogę sie w żaden sposób połączyć. Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi. :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi.

Ja robiłem według tych wskazówek i śmiga ;)

1. Włączasz zapłon.

2. Wciskasz przycisk "i" na adapterze.

3. W ciągu 5s wciskasz przycisk "kluczyk" - usłyszysz w głośnikach piknięcie i na radiu - nawigacji pojawi się napis telephone.

4. Włączasz w telefonie wyszukiwanie urządzeń bluetooth (oczywiście musi być aktywna funkcja bluetooth a telefon widoczny dla innych)

5. Telefon znajdzie urządzenie VW UHV LOW, łączysz się z nim podając bodajże kod 1234 lub 0000.

6. Usłyszysz piknięcie w głośnikach co potwierdzi połączenie z zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ;) czy ktoś wie jak sprawdzić/ustawić czułość mikrofonu w seryjnym zestawie głośnomówiącym za pomocą VCDS-a? Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zestawu LOW jak i PREMIUM

 

Channel 003: Basis Volume (Microphone)

Standard Output Signal Level

 

0 = -6 dB

3 = -3 dB

5 = -1 dB

6 = ±0 dB

7 = +1 dB

9 = +3 dB

12 = +6 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :dobrze a możesz jeszcze napisać które ustawienia/ która opcja będzie najlepsza czyli najbardziej czuła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiem, musiałbym zobaczyć jak mam w aucie, tak jak teraz mam ustawione to wg mnie dobrze. Dziś tego nie zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz ustawienia domyślne, spróbuj potestować z ustawieniami i zobacz jak na to reaguje mikrofon. Może ustawisz dla siebie optymalne parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz ustawienia domyślne

OK. ;) protestuje to; ale jak będziesz miał czas i ochotę to zobacz jak masz ustawione u siebie, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

kilka fotek potrafi powiedzieć więcej niż dziesiątki słów dzisiaj postanowiłem trochę rozjaśnić niektóre obszary naszej pracy z modułem BT wyjąłem go ze swojego paska (miał jeszcze plombę gwarancyjną) i wykonałem dokumentację moich poczynań. :dobrze

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to zestawienie jest bardzo ciekawe i na pewno pomoże przy wyborze odpowiedniego typu do Waszych samochodów.

 

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

 

Co wcale nie oznacza, że jak wybierzemy najnowszy to będzie najlepiej :nie.

I dodatkowo typy złącz Fakra.

 

 

Pozdrawiam

fakra.pdf

Edytowane przez stani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo zaciekawił mnie ten temat, podłączenia telefonu przez bluetooth'a.

 

Jestem posiadaczem Passata od tygodnia, posiadam uchwyt przy kokpicie( niestety bez adaptera) , pod siedzeniem pasażera też mam jakiś moduł. Byłbym zainteresowany zakupem tego dodatkowego pairing adaptera, tylko zastanawiam się czy to w ogóle będzie u mnie działać, gdyż ani nie mam wielofunkcyjnej kierownicy, a radio jest to podstawowe rcd 300 bodajże.

Prośbę mam następującą: czy jest jakiś użytkownik z okolic Jasła woj. podkarpackie lub Krakowa, który posiada jakiś adapter, który można byłoby przetestować w moim samochodzie, żeby niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy. Proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o jakieś informacje.

Pozdrawiam

 

dokup adapter na np do noki 6230 i przeczytaj ten wątek

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/110960-instrukcja-podłączenie-oraz-obsługa-telefonu-poprzez-zestaw-UHV-Low-Nokia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)

 

Ale ja nie mam tych przycisków u siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie mam tych przycisków u siebie

 

 

 

dlatego mówię aby kupić adapter np taki http://allegro.pl/adapter-nokia-vw-6230i-6230-volkswagen-passat-b6-i1878318006.html i postępować zgodnie z instrukcją podaną wcześniej i będzie można podłączyć telefon przez bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności