Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

tylko że dla 205 masz inny indeks nośności jest on dużo mniejszy bo 89-93 a przy 235 juz masz 97

 

A co to samochód ciężarowy? Że tam bardzo indeksami nośności przejmujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to samochód ciężarowy? Że tam bardzo indeksami nośności przejmujesz?

Mały autobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używa ktoś może tych opon, albo może coś o nich powiedzieć http://www.oponeo.pl/dane-opony/nexen-winguard-sport-205-50-r17-93-v-xl#102409994_certificate? Trafilem na nie przypadkiem, opinie na necie nawet fajne.

 

Ewentualnie jakich wy używacie, albo moglibyście polecić do powiedzmy 2tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w co najlepiej celowac przy passacie b6 variant -30 na eibachach ? Na razie mam zimoweczki 16 ale na letni setup chce 18". Tak zeby dobrze sie jezdzilo i wygladalo. Mam okazje kupic 8.0j et35 i chcialem zalozyc 225(235)/40/18. Podejdzie? Czy celowac w et38 wzwyż zeby nie obcieralo o nadkola

 

EDIT: Nie ten temat.. Sorry

Edytowane przez Czilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam fabrycznego Sportline'a kombi czwarty rok i na lato 235/45/17 jest dla mnie w sam raz. Natomiast na zimę 205/55/16.

mam Passata B6 Variant 2.0TDI 2010r. na standardowym zawieszeniu. Obecnie jeżdżę na felgach 7jx16 ET40 i oponach 205/55R16 (lato). Kupiłem felgi 8jx17 ET41 (od scirocco) i przymierzam się do opon 235/45R17 (lato). Czy ten zestaw będzie pasował bez żadnych przeróbek typu dystanse itp.? Nie będzie nic obcierało?

Edytowane przez danynx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent zaleca do 17' rozmiar albo 235 albo 205

 

Wysłane z Note5

Gdzie masz taką informację? Bo cały czas myślę co tu na zimę brać 235 czy coś innego

U mnie na wlepce jest:

1bbfdbe8727e217d0902d23f42fc0b5e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie w B7 mam takie wartosci:

tapatalk_1474986499866.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie takich rzeczy w liczniku :-(

 

Mogę zaznaczy tylko opony zimowe ale czy to coś zmienia jak zaznaczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kompie w B7 mam takie wartosci:

No to dodatkowo masz 205/50 R17 w porównaniu ze spisem z klapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w liczniku ustawiasz sobie na jakich oponach jeździsz i komp pokazuje Ci ciśnienia i pewnie spalanie a w klapce tylko odczytujesz ;) poza tym musze zobaczyc co ja mam w klapce ;)

 

Wysłane z Note5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Jestem nowy i nie mogłem odnaleźć informacji wiec zapytam. Mam Passat alltrack B7 i felgę 18 cali opona 225/45 .To toche za cienka oponka i felga zwłaszcza jak zdarza mi sie wjechac na kamienista polna drogę , czy wysoki krawężnik Chciał bym zamienić na R17 225/50 lub nawet 225/55. Czy to będzie pasowało? nie mogę znaleźć oficjalnego info . jak mam to zmierzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej . Jestem nowy i nie mogłem odnaleźć informacji wiec zapytam. Mam Passat alltrack B7 i felgę 18 cali opona 225/45 .To toche za cienka oponka i felga zwłaszcza jak zdarza mi sie wjechac na kamienista polna drogę , czy wysoki krawężnik Chciał bym zamienić na R17 225/50 lub nawet 225/55. Czy to będzie pasowało? nie mogę znaleźć oficjalnego info . jak mam to zmierzyć ?

 

Na 17' opona powinna być 235/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 17' opona powinna być 235/45
no widziałem tutaj zdjecie z osłony wlewu z podanymi wymiarami. Co znaczy powinna ? czyli jak załoze 50 lub 55 to auto nie pojedzie bedzie tarło o nadkola ? to alltrack wiec jest troche podniesiony. Mi zalezy na wiekszym profilu bo 45 juz mam i tłukę sie jak na taczce dlatego chce minimum 50 lub 55. Wiec jak mam 45 na r18 to 55 lub 50 na r17 sie nie zmiesci czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no widziałem tutaj zdjecie z osłony wlewu z podanymi wymiarami........ Wiec jak mam 45 na r18 to 55 lub 50 na r17 sie nie zmiesci czy co ?

 

Załóż i podziel się spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóż i podziel się spostrzeżeniami.

Najpierw musze kupic felgi i opony ale nie wydam paru tys w ciemno to oczywiste musze mieć pewność .

Myślałem ,ze znajdzie sie ktoś tu kto ma tego typu doświadczenia z alltrackiem.

Skocze do wulkanizatora może on to jakoś wymierzy. Na chlopski rozum powinno pasowac bo wieksza grubosc opony zrównoważy mniejsza felga poza tym prześwit spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw musze kupic felgi i opony ale nie wydam paru tys w ciemno to oczywiste musze mieć pewność .

Myślałem ,ze znajdzie sie ktoś tu kto ma tego typu doświadczenia z alltrackiem.

Skocze do wulkanizatora może on to jakoś wymierzy. Na chlopski rozum powinno pasowac bo wieksza grubosc opony zrównoważy mniejsza felga poza tym prześwit spory.

Nie masz wlepki z rozmiarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajda, User78 ...... próbujecie się dogadać, a jest to niemożliwe ponieważ macie inne modele samochodów ;) do B6 producent nie przewidział rozmiaru 205/50 R17, taki rozmiar dopiero pojawił się w B7.

 

Ja mam B6 i zimą jeżdżę na 235/45 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi zalezy na wiekszym profilu bo 45 juz mam i tłukę sie jak na taczce dlatego chce minimum 50 lub 55. Wiec jak mam 45 na r18 to 55 lub 50 na r17 sie nie zmiesci czy co ?

 

profil 45 w 225 i 235 to nie to samo. W 225 będziesz miał 101,25 mm profilu a w 235 już 105,75 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj był kurier

 

121f84db47d72a8edaa2a446cb2acfac.jpg

 

[emoji6]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokiany zimowe jak najbardziej, ale letnie nie polecam. Ja mam od wakacji i wszystkie biją Góra dół, poprostu jajko. Zdejmuje na dniach i reklamuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności