Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

225 lepiej cenowo wychodzi niż 235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225 lepiej cenowo wychodzi niż 235

 

To jest dodatkowy atut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie

Jest dylemamt czy brać 235 jak zaleca producent czy jednak 225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem 235 konkretnie zmuli auto.
Ja w B6 zmieniłem 215/55 R16 na 235/45/R17 i przy 140 KM nie zauważyłem zmulenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w B6 zmieniłem 215/55 R16 na 235/45/R17 i przy 140 KM nie zauważyłem zmulenia.

 

szerszy kapeć = większe opory toczenia. Nie ma opcji, zeby auto gorzej nie przyspieszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma opcji, zeby auto gorzej nie przyspieszało.
Napisałeś, że taka zmiana konkretnie zmuli auto, a ja na to, że przyspieszenie nawet jeśli zmalało, to tak, że nie czuć różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szerszy kapeć = większe opory toczenia. Nie ma opcji, zeby auto gorzej nie przyspieszało.

 

Ja jeździłem na 7.5J, 8J, teraz mam z przodu 8.5J i z tyłu 9.5J i szczerze mówiąc różnicy w ogóle nie widzę. Różnica wychodzi jedynie przy jeździe w koleinach, ale niema tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że kupić całe koła 16" na zimę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie rozwiązanie poszedłem - bo miałem 18" a zimówki w tym rozmiarze kosztują krocie ;)

Więc wykorzystałem 16" z B5 i wsadziłem 215/55 (choć i tak są droższe niż 205/60) ale wole mieć szerszą oponę przy hamowaniu na mokrym niż węższą. I przy moich 170 kucach czuć delikatnie różnicę jak przejdę z 235 letnich na 215 zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozwólcie , że i ja się wypowiem, pewnie to nic nie wniesie nowego ale... na lato mam 235/40R18 zima 205/55R16. Passacik jak w sygnaturce czyli 211 koników. Teorie są różne odnośnie takiego zestawienia. Ktoś powie , że jak szerokie to większe opory toczenia jak wąskie to mniejsza przyczepność itp itd. Generalnie latem auto pali mi po mieście powyżej 10 l/100km a zimą poniżej 10. Z czego to wynika - być może z szerokości opon ale nie do końca . Wiadomo, że latem są bardziej sprzyjające warunki do tego żeby depnąć w pedał a zimą jeździ się ostrożniej co za tym idzie -wolniej. A jak wolniej to mniejsze zużycie paliwa. Suma sumarum, żeby się dalej nie rozpisywać, to i tak wielki h... 1l w jedną czy w drugą stronę. Zakładam takie opony jakie kupiłem , najważniejsze żeby miały zdrowy bieżnik a czy to będzie 205,215,235 to już indywidualna sprawa każdego z nas/was i nie ma co się nad nimi rozczulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory w B7 miałem lato 235/45/17 i tak samo na zimę. Jednak w tym roku na zimę zmienię na 205/50/17 - opona raz że tańsza to trochę węższa, łańcuchy da rade założyć no i spalanie powinno być trochę mniejsze. Co do wygody z jazdy na tych oponach to podzielę się opinią po zimie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 205/50/16 zalożysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba 205/50/16 zalożysz ;)

 

Fabryczna zimówka to 205/50R17 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory w B7 miałem lato 235/45/17 i tak samo na zimę. Jednak w tym roku na zimę zmienię na 205/50/17 - opona raz że tańsza to trochę węższa, łańcuchy da rade założyć no i spalanie powinno być trochę mniejsze. Co do wygody z jazdy na tych oponach to podzielę się opinią po zimie ;)

Jaka szeroka felga?

Nie zrobi się naciąg duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi original - 7,5 i ET47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej będzie tu 215?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca do 17' rozmiar albo 235 albo 205

 

Wysłane z Note5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent zaleca do 17' rozmiar albo 235 albo 205

 

Wysłane z Note5

 

tylko że dla 205 masz inny indeks nośności jest on dużo mniejszy bo 89-93 a przy 235 juz masz 97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 205/50/17 tez podejdą bo są zalecane jako właśnie zamiennik dla 235/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności