Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

6.5 cala et 42

7 cali et 45

7.5 cala et 47

8 cali et 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumie ze znaczek plus -30 mm musi byc to ogarniam tylko czy nie bedą wystawać i w ogole:) tylko tez sie zastanawiam czy ten wzór ładnie wyglada przy B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dobrze ci napisał. Felgi wejdą, opony nie. Obniżenie nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie zwróciłem uwagi...czy potrzeba 225/35 bądź 235/35 a o profil 40 nie ma jak upchnąć tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kupionym paskiem otrzymałem felgi 18"KANSAS a na nich zimówki. Zastanawiam się czy na nasze drogi ma to sens. Chyba teraz jest najlepsza pora na zakup letnich opon i zastanawiam się czy nie lepiej kupić kpl. felgi 17"+ kapcie 235/45R17, zimę przejeździć na tych zimówkach co są a później przejść na zimowe 16"(205/55R16)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku jeżdżę na 18" (właśnie Kansas) po różnych drogach i specjalnej różnicy w komforcie między 16" a 18 nie zauważyłem.

Na zimę mam standardowe balony 16" Perugia i 215/55R16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zawieszenie masz aktywne czy zwykłe? Czy taka felga stalowa (16x6" ET48)będzie o.k

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zawieszenie masz aktywne czy zwykłe? Czy taka felga stalowa (16x6" ET48)będzie o.k

 

Najzwyklejsze na świecie :)

 

Szukaj felgi stalowej jak najbardziej zbliżonej parametrami do oryginalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne felgi 3AA 601 025 C 17' z czujnikami cisnienia. Na lato mam opony 235x45 i na zimę taki sam rozmiar. Nie chce zmieniac felg i przekladac tych czujnikow. Widzialem, ze w B8 daja w fabryce 215x55x17. Czy takie opony podejda do B7 na moja felge? W opcji cisnienia komputer pokazuje tylko takie typy opon dla mojego auta. Czy to jedyne zalecane rozmiary zarowno na lato i zime?

 

44e1fbe711f613a7eb6a27672d03d9fe.jpg

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem, ze w B8 daja w fabryce 215x55x17. Czy takie opony podejda do B7 na moja felge?

 

Fizycznie powinny podejść, ale to będzie 2,5 cm większa średnica koła. Sam sobie odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedmówców i wszelkich forumowiczów

Mam pytanie jak najbardziej proste ale może i złożone.

 

Zakupiony niedawno ( kilk dni temu dosłownie ) passat B6 rok 2010 kombi w dieslu 103 KW 140 PS ma aktualnie koła alu orginalne VW 16 cali a na nich opony 215/55/16 W XL ( dlaczego nie np. 205/55/16 V czy też H ) , czy może przedmówcy i forumowicze mnie jak to mówią lekko oświecą jakie zimowe opony mogę założyć na te alu w jakim rozmiarze i jakimi oznaczeniami aby było właściwie i odpowiednio , czy ewentualnie mogę założyć stalowe koła a jeżeli tak to jaki rozmiar jest wskazany i jaki jest możliwy ( czy można jak w poprzednim modelu B5 FL użyć tych samych śrób od alu felg do stalowych czy też nie jest to wskazane )

 

Ważną rzeczą czy też pytaniem jest to czy muszę i jest wskazane ustawiać coś na komputerze pokładowym , a tu mały dylemat gdyż komputer jest w języku niemieckim , a przy okazji czy można zmienić język na PL aczkolwiek w ustawieniach brak jest naszego PL .

 

Wiem wiem zbyt wiele pytań jak na jedno pytanie ale tak to jest jak człowiek najpierw kupuje a póżniej się martwi co i jak zrobić żeby zrobić to i by było dobrze

 

Proszę i jednocześnie dziękuję z góry za wszelkie wskazówki i podpowiedzi w tym temacie w tym moim pytaniu

Wcześniej był u użytkowani pasat 1995 , 2000 , 2002 , 2004 i życie było proste a teraz komputer do kół komputer do ciśnienia a jako rozmiar opon i jakie mają mieć oznaczenia oto jest prawdziwy dylemat

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koła alu orginalne VW 16 cali a na nich opony 215/55/16 W XL

 

I tu jest wszystko na temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jest wszystko na temat...

 

A jakie zamienne rozmiary można ząlożyć żeby nie bazować na 215/55/16 W XL ( dlaczego nie np. 205/55/16 V czy też H )

Jakie inne można , tak żeby nie ograniczać się tylko do jednego rozmiaru i jednej wielkości , przecież to tylko zimowe opony , a w dokumentach ma rozmiar 205/55/16 , szukam alternaty.

Wszyscy wiedzą jak drogie są nowe opony te 215 to koszt około 400 zł za szt a te 205 to około 250 za opone zimową

 

Jaki będzie efekt jak na zime założe rozmiar 205/55/16 czy nie będzie jechało auto jak należy , przecież nie będzie przekłamań na prędkości na liczniku .

W zyciu są zawsze jakieś pozytywne strony i rozwiązania zawsze są dwa minimum tak mi się wydaje.

Pewno że najlepszy rozmiar to 215/55/16 bo auto się trzyma stabilnie

Ale w passacie B5 FL używane były koła letnie 16 cali 205/55/16 a zimowe były na kołach 15 cali w rozmiarze 195/65/15 i także auto poprawnie jechało a wręcz na zimowych kołach przy wyższym profilu na dziurach wpadając było lżej dla auta.

 

Proszę przedmuwców i forumowiczów o wskazówki jakie rozmiary i jakie koła i opony można stosować w passacie B6 2010rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz do B6 zalozycz 205x60x16. Taniej bedzie. Ja mam takie na zime. Na lato 215x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej takie jakie przewiduje homologacja na dany samochód. w zimę jeżdżę na 205/55R16 z indeksem 91H i jeśli się nie mylę to najmniejsza wartość pasująca do B6. na lato przesiadłem się z 205/55R16 91W na 215/55R16 97W XL, jak w oryginale. trochę kasy szkoda, ale trudno. przynajmniej obwód/średnica koła jest taki jak być powinien (różnica 11mm w średnicy pomiędzy oponami) i powinienem jechać szybciej niż na 205-ach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz do B6 zalozycz 205x60x16. Taniej bedzie. Ja mam takie na zime. Na lato 215x55

 

Dlaczego piszesz że 205x60x16 będzie taniej ? Oj chyba nie chociaż muszę sprawdzić w ceneo.pl

A tak po za tym mam w dokumentach niemieckich właśnie 205/55/16 i tak zastanawia mnie skąd ten rozmiar 215/55/16 W XL , przecież to do prędkości aż do 270 /h a ten passat tyle nie osiąga?

 

Chyba tak zrobie jak pisze @bartekpion " w zimę jeżdżę na 205/55R16 z indeksem 91H "

 

Chodzi o to żeby były opony odpowiednie i to jest najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowalem zimowki to 205x60 byly na sztuce o 100zl tansze od 215x55 - conti ts830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności