Skocz do zawartości
Gość NIEMEN

Jaki akumulator do 1,9TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NIEMEN

Padł mi akumulator :dobani: Muszę jeszcze posprawdzać czy nic mi prądu z aku. nie kradnie. Mam w tej chwili akumulator BERGA 63Ah 510A. Na forum przeczytałem że do silnika 1.9TDi powinny iść akumulatorki w granicach 72Ah. Czy do 1,9TD też może taki iść czy też inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Jak się mieści to może iść nawet większy :ok: moim zdaniem 72 Ah to minimum dla tego motorka.W dieselach duży i wydajny akumulator to podstawa(w busie mam 120 Ah :evil: ).Zwracaj uwagę na prądy rozruchowe.Im większy tym lepiej.Polecał bym ci akumulator Centra Plus ew. ZAP Piastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN

Ok. dzięki. Jeszcze jedno rozmawiałem dzisiaj z jednym ze sprzedawców akumulatorów i powiedział mi, że w Centrze po 2005 zaszły zmiany i od tamtego okresu jakość akumulatorów się popsuła (jak twierdzi chodzi o unijne dyrektywy odnośnie ołowiu :628:), i przez to wytrzymują one teraz ok 3 lat. Aczkolwiek wydaje mi się że facet trochę blefuje, bo chciał mi wcisnąć aku do pojazdów wojskowych (mój passat i wojskowy pojazd :rotfl: ) firmy OPTIMA za 700zł. Może ktoś w tym się orientuje wszystkim, bo nie chciałbym wymieniać aku za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian_amt

Mój Passat 4 lata jeździł na akumulatorze 45 Ah nie pamietam jakiej firmy. Bo taki był wsadzony na początku..

Do tego modelu oryginalnie jest przeznaczony 65 Ah. Teraz wsadziłem 75 Ah BOSH ze względu na sprzęt audio. I Tobie radzę też wrzucić normalny akumulator czyli BOSHa a nie wynalazki i najlepiej minimum 65 Ah.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian_amt

O w tym samym momencie pisaliśmy. Tak ja się orientuję i proponuję Ci wsadzić nowy akumulator BOSHA 75 Ah lub już 65 Ah (bo też nie wiem jak alternator nadąża z ładowaniem), to jest cena w granicach 300-350 zł. I gwarantuję Ci że będzie Ci długo służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akumulatorów w dobrej cenie polecam też aku MOLL M3, bardzo dobra bateria za normalne pieniądze. Z Centrą są ponoć problemy z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN

A co sądzicie o akumulatorach KAGER sprzedawanych w sieci FOTA. Podobno są robione prze BOSCHA. Może ktoś takie cudo użytkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

jestem ciekawy w jaki sposób stwierdziłeś że aku masz do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kemizan

Witam! Ja do swojego wrzuciłem BOSCH-silwer 74 AH i nie ma żadnych kłopotów.

Szkoda się paprać czymś niesprawdzonym. Pozdrawiam! :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o akumulatorach KAGER sprzedawanych w sieci FOTA. Podobno są robione prze BOSCHA. Może ktoś takie cudo użytkuje?
Wszystko tylko nie kager! Miałem to coś i sprawdzałem w dwóch autach (passatach) Przy prawidłowym prądzie ładowania i eksploatacji (bez długiego kręcenia rozrusznikiem) i wielkości adekwatnej do pojemności silnika dożył zimy. W temp. ujemnych pojemność i moc rozruchowa maleje w stopniu uniemożliwiającym normalne użytkowanie tzn. jak zimno to zrobi tylko :"ble ble" i lipa. NIE KAGER!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN
jestem ciekawy w jaki sposób stwierdziłeś że aku masz do wymiany ?
Jak sprawdziłem - rok temu już mi szwankował przy większych mrozach. Tej zimy padł mi na początku mrozów :dobani: . Został naładowany i śmigał aż miło. Ostatnio jak znowu przyszły mrozy znowu mi padł :dobani: . Znowu go naładowałem do maksa. To było z pięć dni temu. Ostatnio jednak postał dwa dni w garażu ( temperatura powietrza była ok. 0 stopni), i mi znowu nie odpalił :dobani: . I tak to sprawdziłem ten akumulator, teraz się znowu ładuje. Jutro jeszcze sprawdzę na przyrządach czy mi gdzieś nie kradnie prądu i czy jest właściwe ładowanie akumulatora. I jeżeli okaże sie, że to akumulator to chcę wiedzieć jaki od razu kupić nowy. A że na akumulatorach się nie znam stąd mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o akumulatorach KAGER sprzedawanych w sieci FOTA. Podobno są robione prze BOSCHA. Może ktoś takie cudo użytkuje?
Wszystko tylko nie kager! (...) NIE KAGER!!

 

Zgadzam się w 100%. A robi go owszem korporacja bosch, ale chyba z odpadów z odpadów. To tak samo jak w supermarketach można kupić za 99 zł akumulatory robione dla tych marketów z napisem "wyprodukowane przez centra" a robi to jakaś fabryczka, którą Centra przejęła za długi z elementów, które nie spełniały parametrów dla akumulatorów o nazwie Centra

 

A wracając do tematu najlepsze akumulatory robi Varta. Bosch i Centra niezłe, ale tylko najwyższe modele (bosch silver i centra futura) Z tańszych i niezłych dobry jest słoweński TAB/Topla (mam i chwalę)

Można też rozważyć Banner, Exide (udziałowiec centry), tańszą centrę lub boscha, ZAP/Sznajder (połączone niedawno dwie niezłe polskie firmy), baren i akuma i ti chyba tyle liczących się producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centrę future założyłem jesienią (jeszcze w starej cenie kupiona 260 zł), 75ah 760A, kilka dni tych największych dwudziestokilkustopniowych mrozów pasek stał pod domem i odpalił wczesnym porankiem bez zająknięcia, futura jest ok w technologii ca/ca z trzyletnią gwarancją, wcześnij miałem w oplu benzynie centrę plus 50Ah, pięć sezonów, zim wytrzymała i szóstej nie przeżyła (choć lato by jeszcze pociągnęła) i to jest chyba wystarczający wynik, więc centrę polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem na allegro u tego gościa: http://www.allegro.pl/item169532266_akumulator_centra_futura_plus_75ah_gwarancja_.html

i sześć dyszek taniej (plus wysyłka) niż na http://www.opony.pl

 

NIEMEN jeśli jesteś z białego lub okolic zorientuj się u gościa, który ma sklep z akumulatorami na ul.wasilkowskiej, jadąc do miasta poprawej stronie, mniej więcej pośrodku pomiedzy rozwidleniem wysockiego/raginisa a krzyżówką wasilkowskiej z obwodówką, na łuku tego odcinka, na ogrodzeniu duży baner "AKUMULATORY", sklep tak w podwórku, kupowałem u niego centrę futurę do golfa III 1.6 teścia, na szybkiego porónałem ceny auchan, makro (wtedy te markety miały promocje na aku), wspomnianego gościa z allegro i tego gościa z wasilkowskiej i markety miały najdrożej (drożej o 20-40zł), najtaniej na allegro było ale tylko 4zł taniej niż na wasilkowskiej, a że musiałem go mieć jak najszybciej to kupiłem od ręki na wasilkowskiej (i wytargowałem końcówkę, jakieś chyba 2 zł, tak że gość jest spoko układowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN

EDDE dzięki za podpowiedź też o nim myślałem. Ale znalazłem firmę na 1000-lecia PP gdzie jest trochę taniej, także podjadę do nich i zobaczymy.

Akumulator sprawdziłem - prądu mi nic nie zabiera. Przy wyłączonym aucie i wyłączonych wszystkich odbiornikach pobiera mi 0,02mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

moim zdaniem to sprawdziłeś pobór prądu przez instalację aku się sprawdza inaczej

ważna jest gęstośc elektrolitu po naładowaniu ,napiecie jakie utrzymuje przy obciążeniu ja bym dobrze sprawdził te sprawy przed wymiana (300 stówki drogą nie chodzi)ważne jest napięcie instalacji podczas pracy silnika jakie podaje alternator -na twoim miejscu bym się upewnił .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale jeśli instalacja nie kradnie prądu co kolega sprawdził, a aku mu pada nie po jeździe (z braku ładowania) tylko po postoju i na skutek obniżonej temperatury otoczenia to na 99% są to objawy skończonego akumulatora, jeśli jeszcze udałoby się z obudowy odczytać rok produkcji to moglibyśmy miec moze przyczynę kłopotów

dobry aku po wyczerpaniu ze względu na niewłaściwe ładowanie po pewnym czasie postoju powinien się troszkę sam "reaktywować", sprawdzić też można napięcie samego aku (po zdjęciu klem), tak samo po jeździe, pracy silnika, i po dłuższym postoju, porównać napięcia i sprawa jasna, gęstość elektrolitu nie zawsze też da sie sprawdzić (np. w aku bezobsługowych, choć one powinny mieć oczko orientacyjnie wskazujące stan elektrolitu), nie każdy też musi umieć zinterpretować odczyt wartości aerometra jeśli są znacząco różne dla poszczególnych cel aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN

U mnie jest akumulator bezobsługowy. Co do roku produkcji za bardzo nie widać go na akumulatorze. Jedynie na spodzie są dwa kółka na których są jakieś cyfry. Na jednym jakby miesiące a na drugim lata. I jeżeli z tego miałbym odczytać datę produkcji to wygląda mi na 2000rok.

Napięcie przy włączonym silniku na akumulatorze wynosi ok. 14A, więc chyba raczej jesrt ładowany przez alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

jak dla mnie dziwnie to opisujesz( natężenie 14 A) chodzi ci chyba o napięcie powinno byc ponad 14 V i to przy obciążeniu tzn (właczone światła ,dmuchawa,awaryjne itp)zresztą to twoja kasa tylko (zdrowe aku bez dobrego ładowania pożyje też pięc dni) wiec lepiej sprawdzic, w moim mieście taka operacja wacha sie w granicach( 5-15 złotych )przeważnie w firmie która handluje akumulatorami zresztą jak będziesz kupował nowe aku to gośc powinien ci sprawdzic instalację bo to jest podstawą do reklamacji nowego aku w razie jakiejś niesprawności.A co do prądu to w autkach z takim motorkiem alternator powinien dawa natężenie w zależności od wersji 90 do 120 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności