Skocz do zawartości
garbeniek

Wymiana/dołożenie gniazda USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zmiany tej ramki aby dołożyć dodatkowy port usb - nie mam problemu ze znalezieniem odpowiedniej ramki, gniazda i huba jednak nigdzie nie mogę znaleźć przewodu do połączenia z huba do gniazda USB-C. Ma ktoś może numer tej wiązki, lub jakiś namiar gdzie mogę to dostać?

Edytowane przez obcy82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, obcy82 napisał:

Cześć, przymierzam się do zmiany tej ramki aby dołożyć dodatkowy port usb - nie mam problemu ze znalezieniem odpowiedniej ramki, gniazda i huba jednak nigdzie nie mogę znaleźć przewodu do połączenia z huba do gniazda USB-C. Ma ktoś może numer tej wiązki, lub jakiś namiar gdzie mogę to dostać?

Musisz podać długość kabla , oraz czy wtyczka ma być prosta czy kątowa ,z dodatkowymi dwoma pinami na zasilanie /oświetlenie czy bez  ,to ci sprawdzę numery.

To jest tylko do dostania w aso , jeden sklep z audio oferował mi zrobienie takiego kabla ale drożej  niż w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Posiadam radio RNS310 z BT. posiadam równiez dwa modele  iPhone : iPhone SE 1-Generation i iphone SE 2020 ,obydwa współpracują z radiem RNS310 bez zadnych przeróbek i dodatków. Otóz u mnie to wyglada tak: łacze sie iPhonem (obojetnie którym) z BT radia/samochodu., urzadzenia proszą o pin (0000) i połączenie nastepuje .W tym momencie moge dzwonic i rozmawiac poprzez zestaw samochodowy (w sensie RNS310) , miec właczone mapy google ktorych pocenia bedą odtwarzane w radiu(RNS310) oraz moge słuchac muzyki przez BT z Iphona . Aby słuchac muzyki z Iphona ,pobrałem z AppStore program do pobierania filmow z YT- :VideoManager, i na tym programie posiadam kilka piosenek ktore kiedy odtwarzam (nalezy na RNS 310 nacisnąc :Media --> Bluetooth )i wtedy słychac muzyke  z głosnikow w samochodzie w bardzo dobrej jakosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2023 o 11:41, Marek3 napisał:

Musisz podać długość kabla , oraz czy wtyczka ma być prosta czy kątowa ,z dodatkowymi dwoma pinami na zasilanie /oświetlenie czy bez  ,to ci sprawdzę numery.

To jest tylko do dostania w aso , jeden sklep z audio oferował mi zrobienie takiego kabla ale drożej  niż w aso.

Trudno mi to teraz określić jaka długość będzie tam potrzebna dopóki tego nie rozbiorę.

Ale mam inne pytanie, ramkę poliftową z portem USB C już mam, w moim pasku mam tylko jeden port USB A w schowku w podłokietniku, czy odpinając to złącze ze schowka i wpinając ten przewód w port USB C to zadziała? (zależy mi na łatwym podpięciu telefonu jakimś krótszym kablem bez plątania od podłokietnika), czy potrzebuje jednak zmieniać hub na ten z literka D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj, orientujecie się może, czy do wersji po lifcie da się dołożyć bez większych komplikacji złącze AUX? (tak żeby jeszcze system chciał podłączone źródło rozpoznawać?)

Takie mam złącze w schowku...

image.png.274282c930fd210e3ceb4f17f1d961ae.png

 

...a zdecydowanie humor poprawiłoby mi:

image.png.ace031eab40392f1a9d98308f9ed6ff4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz taki złącze to napisz do mnie na Prv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję wiedzieć najpierw, czy to nie byłaby droga przez mękę

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to montuje gdzieś w okolicach Warszawy, chętnie to zlece, bo nie chce mi sie w to bawić a potrzebuje gniazda USB przy mieszka skrzyni biegów i z tyłu



 


 

Edytowane przez siriuslee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ysebulba @Dean możecie aplikacją "ampere" na telefonie (przynajmniej na androida taka jest) sprawdzić jakie natężenie podczas ładowania daje wam port USB w podłokietniku?

Ja miałem odblokowywany AA, port w podłokietniku mam taki, że działa na nim AA ale Carplay nie ( i tak nie mam produktów apple). Sam AA po kablu działa ok, ale dziś kupiłem Carlinkit by mieć AA bezprzewodowo i mi nie działa - urządzenie jakby resetowało się, wieszało). Ampere pokazuje mi, że port daje śmieszne 200-210mA :( Dla porówniania u kolegi w Astrze port USB pod AA daje 1200mA.

Sprawdźcie proszę u siebie, bo mam nadzieję , że wymiana portu na inny dała by chociaż te 500mA i Carlinkit by ruszył.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max 900mA. AA fabryczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freddie jesteś w stanie sprawdzić jaki masz model portu USB? 

//edit przekodowałem teraz byte_19_usb z usb_ipod na full i ampere pokazuje 1180mA!! Carlinkit ruszył. Będę wracał z pracy to sprawdzę jak się spisuje.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby 

1) gdzie szukać w OBD11 jaki mam model portu?

2)  u mnie byte_19_usb jest na usb_ipod

 

Napisz jak się sprawuje Ten Carlinkit, który to model. W necie różne opinie: jednym działa, jednym nie, innym muli jeśli równocześnie odpalona np. mapa + spotify..

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freddie chyba jedyną opcją jest podważenie portu USB i jego wyjęcie ze schowka by przeczytać numer. Dlatego zależało mi na odpowiedzi @Ysebulba lub @Dean bo z tego co pamiętam oni swoje porty wymieniali i nie mieli fabrycznego AA (więc sytuacja zbliżona do mojej).

Carlinkit mi nie działa. Raz załapał i na tym koniec. Próbuje się łączyć i po ok 30sek wyskakuje monit że nie udało się podłączyć. Dziś jeszcze przyjdzie mi hub usb z możliwością podłączenia zasilania z zapalniczki. Ponoć taka opcja pozwoli puścić większe natężenie (pozwala używać QC podczas używania AA po kablu). Zobaczymy.

Jak i to nie pomoże to Carlinkit zwrócę i chyba zaryzykuję jeszcze z Motorolą MA1...

Wmawiam sobie że to wina portu i zbyt niskiego natężenia bo jednak przez kabel AA działa bezproblemowo

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA wireless u mnie dział na usb a i na usb c też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mój poprzedni post zniknął w magiczny sposób, wiec powtórzę - sprawdzę u siebie natężenie na gnieźdize, bo też dokladałem app connect i zmieniałem gbiazdo na zielone + przekodowywałem (mam technisata, więc nie gwarantuję że np delphi zachowuje sie tak samo) - rocznik 2016 (produkcja 2015).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie wymieniałem gniazda w podłokietniku , szczerze mówiąc to wogole z niego nie korzystam bo mam gniazdo tam gdzie zwykle jest popielniczka .

Zainstalowałem tą aplikację o której mówiłeś ale na Aiosie test trwa 20 minut . Wynik poniżej .

 

 

D939B1E9-A742-43BC-97C2-98228351FC06.thumb.png.99c7c0b87ddc9f23dca00dca309fca44.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shibby - wychodzi około 0,9-1,1 A patrząc na pomiary, jak chcesz zweryfikować na żywo to na PM pisz, Wro taki duży nie jest 😆

Screenshot_20230328-170619.png

Screenshot_20230328-170726.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gniazda - wersja korzystająca z huba USB (z gniazdkiem w schowku przy skrzyni + czasem gniazdkiem ładowania z tyłu tunelu) ma osobne zasilanie do samego huba i podaje zdecydowanie większe natężenie prądu, więc to kiepski materiał porównawczy z autem które ma solowe USB w podłokietniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg danych producenta to gniazdo typ a , osiąga 1,5 A max modele przed fl ,mam s21 ultra i przy włączonym yanisiku i aa to tel. zamiast się doładowywać to się powolnie wręcz rozładowuje , więc dałem sobie spokój z ładowaniem z usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podpiąłem telefon do auta z hubem USB i DP harman MIB2,5

- wychodzi około 1,7A natężenia - może na odpalonym silniku jeszcze by ciut urosło (wczorajszy screen jako odniesienie ile telefon zżera bez ładowania) - tam te zielone gniazdka są mniejsze niż w autach z pojedynczym USB, ale to dlatego że hub przejął funkcję chipa dla Apple, którą z kolei pełnią zielone duże gniazda w autach bez huba

Screenshot_20230329-091601.png

Screenshot_20230328-174300.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności