Skocz do zawartości
Michal1980

[B5] Woda w Passacie, mokre dywaniki, wilgoć w kabinie - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam też problem z mokrym dywanikiem strona kierowcy z przodu. Dokładnie przy tunelu tam gdzie pedał gazu. Po deszczu zawsze tam robi sie mokro. Drzwi mam szczelne, linka otwierania maski szczelna, obudowa kompa uszczelniona. Dodam że w drugim rzędzie siedzeń jest sucho , od strony pasażera z przodu również jest sucho. Zaczynam tracić nerwy do tego auta, może ktoś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jest tutaj na forum taki bardziej obwitszy temat, z tymi powodziami w aucie. Ale jak już tu piszecie, to proponuję kolego przetkać kanaliki pod dżwiami takie dziurki małe są na samym dole dżwi. Wyjąć akumulator i przeczyscić kanał odpływowy pod nim z syfu. Sprawdz też czy jak pada deszcz i otworzysz dżwi to czy nie masz wody na uszczelce na dole na progu., jeśli tak to możesz mieć nieszczelne dżwi ( chodzi o to, że w środku jest blacha co do niej zamontowany jest mechanizm elektrycznych szyb itp, wystarczy 1 mm nieszczelności na tej blaszce i masz zalane auto. ) a jak już znajdziesz przyczynę i ją zlikwidujesz , to wyjmij siedzenie i weś do góry dywanik bo tam na bank masz niezłą wodę, chociaż mozesz jej nie czuć ( tam jest gruba ta wykładzina , taka steropianowa od dołu .. ) bo przypomnę , że tam masz modul komfortu, trochę kabli itd.. lepiej żeby nie zgniły, albo nie został moduł zalany :D trochę roboty cię czeka, ale już nie jeden to przechodził właczajac mnie :D tak więc i Ty dasz radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanaliki odpływowe przeczyszczone, drzwi już uszczelniałem wszystkie 4, obudowa kompa zrobiona, auto juz suszylem ale jak spadl deszcz to zrobilo sie troche mokro przy pedale gazu wzdłuż tunelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko zaczyna się dziać ( zaczyna być mokry dywan ) jak jedziesz podczas deszczu i po kałużach czy jak pada deszcz a auto stoi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że podczas postoju po deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie. musisz jednak szukać nieszczelności gdzieś w uszczelkach i odpływach.

Bo jak by podczas jazdy to jest taka szansa że gdzieś jest przerdzewka nawet minimalna lub jakaś dziurka. Przy przerdzewce spotkałem się z kałużą podczas deszczu i kałuż w miejscu na stopy co prawda z tyłu ale byłem w szoku. :-)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij akumulator i przeczysc pod nim odplyw. Jak to zrobisz i będzie Ci dalej lecieć to nie wiem skąd to leci.... to wtedy może nie wiem jak będzie pogoda , jedź z kimś na myjke chyba ze mieszkasz w jednorodzinnym domu.. i niech ktoś leje Ci wodę na samochod a ty siedz w srodku i szukaj skąd leci... no bo innego pomyslu nie mam ...

 

 

dam Ci cytaty kolesia który się uporał z wodą sprawdz to tez u siebie .

 

"Napisze jak sobie poradziłem z wodą na dywanikach pod fotelem kierowcy i pasażera. Może się komuś przyda. U mnie po każdym myciu lub większym deszczu dywaniki w aucie były wilgotne i mokre. Postanowiłem je wyciągnąc i wysuszyć . To co zobaczyłem pod nimi przeraziło mnie , Było tam całe wiadro wody!!!! Moduł komfortu był pod wodą!. Woda dostawała się do kabiny przez otwór na kable które idą od komputera (komora silnika) do wnętrza kabiny auta. Skrzynka kompa jest przykręcona do blachy i uszczelniona od spodu jakąś tandetną uszczelką która parcieje. Woda przecieka pod kompem i płynie dalej pod dywanikami już na "górze" tam gdzie są wszystkie bespieczniki i przekaźniki i spływa pod fotele . Także jak dywaniki są mokre to już jest ostatnie stadium zalania auta. (woda podsiąka od spodu) Co do naprawy to wymieniłem tą uszczelkę pod kompem, dodatkowo uszczelniłem silikonem. samo suszenie dywaników zajeło mi 2 dni i zużyłem do tego górę szmat + farelka na ful. Najwięcej problemów było z odkręceniem komputera. Trzeba ściągnąć taki plastik który jest na dole pod przednią szybą, inaczej nie dostaniemy się do trzeciej śruby mocującej komp do blachy. Pozdrawiam."

 

a tu masz najwiekszy wątek o tym na forum. Proponuję przeczytać w całości.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8154

 

pozdrawiam:) i miłej lektory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem skąd leci woda, mianowicie bokiem szyby od kierowcy, lejąc po słupku wlatuje do środka. Tam jest taka plastikowa prowadnica-podejrzewam że ona puszcza. Kicha pewnie trzeba szybę jeszcze raz wstawiać, albo zmienić auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doszedłem skąd leci woda, mianowicie bokiem szyby od kierowcy, lejąc po słupku wlatuje do środka. Tam jest taka plastikowa prowadnica-podejrzewam że ona puszcza. Kicha pewnie trzeba szybę jeszcze raz wstawiać, albo zmienić auto
sadze, ze lepiej jest wkleic szybe niż zmieniac auto na nowe. Koszt pewnie coś koło 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sadze, ze lepiej jest wkleic szybe niż zmieniac auto na nowe. Koszt pewnie coś koło 50zł
a jak chcesz wkleić szybę w drzwiach kierowcy

:hmm?

JAREK wymień uszczelki przy szybowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak chcesz wkleić szybę w drzwiach kierowcy

?

JAREK wymień uszczelki przy szybowe

Myslałem, ze chodzi o tylna szybe w kombi.

 

Wyciagnij szybe, jesli rozbierales drzwi i zobacz czy gdzies przy wkladaniu szyby nie zagioles gdzies uszczelki. A jesli uszczelka jest dziurawa to zostaje tylko jej wymiana jak napisał Rafał

Edytowane przez maly3310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to raczej chodzi o listwę zgarniającą a nie uszczelkę ;)

Najlepiej wsiąść do samochodu,lać wodą po drzwiach i dokładnie patrzeć skąd się woda dostaje do wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy pomogę, ale mi woda dostawała się dwoma sposobami:

1. Pod dywanik pasażera - ustaliłem, że woda dostaje się tam w związku z przerwaną uszczelką przy filtrze przeciwpyłkowym tzn. uszczelka jest pod tym plastikiem, w którym ten filtr przeciwpyłkowy jest montowany. Naprawiłem to poprzez wyjęcie tego plastiku i grube napakowanie w rowek po uszczelce silikonu. Do tej pory mam spokój i jest suchutko.

2. Przez drzwi do środka - kiedyś grzebałem przy drzwiach... mikrostyki i zimne luty...więc musiałem odkręcić tę blachę w drzwiach... tak zrobiłem tylko że nie zwróciłem uwagi na niepozorną uszczelkę, która przy tej blasze była zamontowana (taka jakaś dziwna gumowa dookoła blachy na jej brzegu). Zerwałem dziadostwo bo już się łuszczyła pojechałem na myjnię... no i miałem basen. Naprawiłem tak samo jak w poz. 1 - silikon w ten rowek po uszczelce i jest dobrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie uporałem się z wyciekiem, mianowicie uszkodzona była listwa maskująca szybę przednią, ułamany był bolec co wchodzi w słupek, dobry silikon pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi kurde leci i nie wiem skąd, pod nogami kierowcy i za fotelem kierowcy wilgotne, wykręciłem fotel, podniosłem wykładzinę i trochę i mokro nie aż tak ale mokro, odpływy mam wyczyszczone uszczelki w drzwiach dobre, puściłem węża na dach żeby się lało i wsiadłem do środka, siedze 10 min i nic nigdzie się nie leje, a jak auto stoi na deszczu to mokro w środku i nie mam już pomysłów na szukanie......

 

dziś zauważyłem takie coś na tylnym siedzeniu za pasażerem. wsiadam do auta i patrze tam wycieraczka sucha, przyjeżdżam do domu odwracam się do tyłu na to miejsce a na wycieraczce woda, na 100% nie podeszła z dołu tylko musiała gdzieś od strony drzwi wlecieć tylko jak z góry?? wszystko suche w koło drzwi.

 

czasami zaczyna mnie to już dobijać i żałuje wydanej kasy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zdjęcia komuś pomogą , u mnie wyglądało to tak , woda dostawała się przez te zaznaczone otwory . Klej do szyb i otworki zakleiłem.

Zdj?cie194.jpg

Zdj?cie195.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej za winowajcę zaczynam uznawać te blachy w drzwiach, jutro sprawdzę a jak nie to sie chyba:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie blachy... Przecież do póki nie odkręcisz tych blach nie będziesz wiedział czy przypadkiem te uszczelka ci nie sparciała. Ja Ci proponuję prewencyjnie odkręcić boczek drzwi i pojeździć trochę bez niego i zobaczyć czy nie będzie mokro przy blasze. A jeśli chodzi o łatanie ewentualnej dziury to ja nie odkręcałem tych blach tylko objechałem silikonem całą powierzchnię połączenia blachy z drzwiami, ładnie wygładziłem silikon paluchem żeby dobrze przylegał i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałęm że jest dobrze.

- odpływy pod aku i serwem udrożnione

- drzwi uszczelnione

 

Zostało wymienić plastikowe podszybie bo trochę odstaje od szyby . Strzałka zaznaczyłem skąd wypływa woda.

 

Proszę podpowiedzcie gdzie szukać przecieku ?

Woda wypływa stamtąd gdzie zaznaczyłem strzałką.

Woda 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a u mnie problem jest troche inny, woda przecieka i później znajduje w tym słupku koło podnózka, za plastikową osloną pod którą znajdują się wiązki kabli.... i zbiera się na dole po czym przy przez dziury(zaznaczone na zdjęciu), na których trzyma się uchwyt do kabli dostaje sie do środka auta, pomysły skąd moze się tam brać? dodam jeszcze, że na górze (zaznaczylem na zdjęciu) na kabelku i koło uzczelki też była woda... :dupablada:dupablada juz nie wiem co mam robić, od 2 miesięcy męcze się z tą wodą...

 

 

EDIT: po zdjęciu osłonki słupka koło przedniej szyby od dziurek mocowania elementu maskującego we wnętrzu słupek( nie wiem jak to się nazywa) widac jakby wyciekała woda, to tłumaczyłoby wode na dole i na kabelku...

 

więc moje pytanie, czy poprzez tą plastikową listwe( zaznaczone na zdjęciu) koło przedniej szyby na którą nalożona jest ta gumowa osłonka, a konkretnie przez te zapinki/kołki które są w slupku moze lac się woda do środka? :taksobie

P030711_10.39_[01].jpg

P030711_10.30.jpg

P030711_10.42.jpg

P030711_10.41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności